Krčná chrbtica

Dobrý deň prečítala som si Váš príspevok aj ja som objednnaná na opráciu na základe výsledkov MR a na operáciu ma posiela vysoko špecializovaný neurochirurg ale ja tak mám obavy čo potom, mám osteochondrozu IV disku C5 / 6 so širokou protrúziou na miechu, pokročilá artroza koreňovb C6 / 7, protrúzia disku naliehajúca na miechu. Trpne mi ľavá ruka a mám občasné bolesti v ľavom ramene a le lekári viacerí tvrdia že sa operácii nevyhnem aby som šla skôr, ak máte skúsenosť prosím Vám odpíšte mi na mail marika 1232@gmail.com, netrpezlivo čakám odpoveď veľmi ďakujem !

Cerebrolisin vraj pomaha na svaly.

Chrbtica, krizova alebo bedrova, je obalena svalmi, ktore sa daju ovplyvnit cvicenim alebo liekmi a masazami. Bezne rucna masaz malo pomaha. No ked som si zakupila strojcek, ktory vyvolava vibracne masaze a nahrievanie svalov ultrafialovym scetlom, bolesti ustupily.

Http://www.sportujeme.sk/fitness/ako-ulavit-bolestiam-chrbtice

Mam podobný problem, platnicky c5 / 6 a c6 / 7 su vytlacene smerom k mieche, problem s rukou. výmena platniciek spociva v náhrade za umele. stavce 5, 6, 7 spojené a znehybnené?

Dobry den. chcem sa spytat priatel ma posunute stavce, a bud vysunutu ale vyskocenu platnicku pisem to takto lebo kazdy lekar mu povie inac. chcela by som vediet ktory stychto panou co su tu tel. cisla by bol pre neho ten lepsi ktory by mu vedel pomoct viete mi prosim poradit chceme sa vyhnut operacii dakujem

Mozte ma kontaktovat na sabova.danka@@centrum.sk

Dobry den pomohol by tento pan. aj mojmu priatelovi viete mi napisat odkial je a ci sa tam objednava a nieco plati dakujem sabova.danka@centrum.sk pekny vecer

Dobrý večer, chcela by som Vám poradiť aj ja som mala také problémy nič mi nepomáhalo a natrafila som na náplaste nalepila som si a mám po bolestiach. Odporúčam vrelo. Nie sú až tak drahé, posielam stránku http://beatajurackova.fgxpress.com/

Dobrý večer, chcela by som poradiť náplaste, ktorá Vašej manželke 100% zaberú a uľavia od bolesti. Registrujte sa tu http://beatajurackova.fgxpress.com/ a viem, že jej pomôžu.

Dobrý večer, chcela by som Vám poradiť aj ja som mala také problémy nič mi nepomáhalo, magnet, laser, obstek a nič. Bola som zúfalá a natrafila som na náplaste, nalepila som si a mám po bolestiach. Odporúčam vrelo. Nie sú až tak drahé, posielam stránku http://beatajurackova.fgxpress.com/

Dobrý večer, chcela by som Vám poradiť aj ja som mala také problémy nič mi nepomáhalo, magnet, laser, obstek a nič. Bola som zúfalá a natrafila som na náplaste, nalepila som si a mám po bolestiach. Odporúčam vrelo. Nie sú až tak drahé, ale sú úžasné, posielam stránku http://beatajurackova.fgxpress.com/

Gde sa da kupit ta satka

Ahoj Gabina, tiež poprosím adresu toho fyzioterapeuta na mail, díky…

Mňa trápia bolesti krčnej chrbtice od ľavej časti mozgu cítim, pichanie ide mi to na lavé ucho, oko, až dole na krk plecia či lopatky. Prevazne ľavá cast, mierne pravá. Používam aloe produkty na zmiernenie… A zaujímalo ako to je s tou medenou šatkou alebo medennymi vecami a kde sa dajú objednať V prijateľnej sume, a ešte dotaz… Podľa vás tie cviky čo mi dajú robiť a volajaka magnetická liečba, masáž, je to účinné. ? Ďakujem vopred za odpoveď

Dobrý deň, prosím Vás odkiaľ je ten pán. Aby som ho neotravovala ak je to ďaleko. Ak Vás môžem poprosiť pošlite mi meno a mesto odkiaľ je ten fyzioterapeut.Veľmi pekne ďakujem. Prajem veľa zdravia. tmhkatusa@gmail.com

Nedala som na Vaše odporúčania a zverila som sa do rúk Mudr. Mekyňu. Nielenže mi nepomohol, ale ešte mi moje problémy s bedrovou chrbticou zhoršil. Navyše mi tiež hovoril, že mi aplikuje glukosamin na výživu platničky
a dostala som laser 2x a rázovú vlnu raz. Záznam samozrejme nedal do ruky a aždá návšteva ma vyšla na 120 euro. Moje podozrenia o doktorovom zavádzaní sa mi potvrdili až po vykonaní kontroly na jeho ambulancii a dodatočnom získaní záznamov o návšteve, kde nie je ani zmienka oglukosamine inj, ale píše tam o tramale inj, o ktorom nepadlo pri návšteve ani slovko. Asi preto si tie injekcie chodí naberať do vedľajšej miestnosti! Len dúfam, že neaplikuje kortikoidy, na ktoré tak vehementne nadáva, že ich aplikujú iní lekári.

Ahojte. Ja mám tiež MR zistený výsun platničky medzi stavcami 4-5 krčnej chrbtice 2 mm, cvičím cviky na posilnenie krčnych stavcov, absolvujem aj jemné masáže - mäkke techniky alebo reflexné masáže. Neviete mi poradiť, či je nutná operácia, keď ma sprevádzajú občasné závraty, bolesti hlavy… ako ste na tom v porovnaní so mnou iní a čo by ste mi radili? Je nutné aj napravenie chrbtice alebo by ste to neriskovali? Tiez chodím k MUDr. Levkusovi do Ke, ktorý mi tiež odporúča cvičenia na posilnenie krčnych stavcov…

Ahojte. Mam 35 rokov a prve problemy s krcnou chrbticou sa objavili 2 roky do zadu, ked som zmenil zamestnanie a prve leto som mal nad hlavou klimu. Prvy rok som zacal mat problemy s bolestou krku, chodil som v BA po neurologoch atd a vsetci to iste. Ano, sedave zamestnanie, treba viac cvicit, pchali do mna lieky. Bolesti jedneho krasneho dna prerastli do stavu, ze som sa rano zobudil, trpli mi ruky, nohy, zacal som zle vidiet a pocit na odpadnutie. Opatovne kolecka v BA neurologie, ortopedie a nic nepomohlo. Dopracoval som sa az k Mudr. Mekynovi v Rajeckych Tepliciach a moj koment k nemu: ano, je drahy a dost ale ako jediny mi presne povedal podla MR a CT co mi je. Ano naprava krcnu chrbticu, napicha ma injekciami ale po odchode od neho dokazem existovat, zrazu vidim, nie je mi na odpadnutie atd. Vela ludi ho tu kritizuje, ze je zdierac atd… tak k nemu nechodte!

Po 2 rokoch chodenia po doktoroch v BA si ako jediny somnou pokecal… vysvetlil mi co mi je, co s tym mam robit, ano krcna chrbtica je beh na dlho, nie kazdemu vie spravit zazraky na pockanie, ale sam tvrdi, ze ozon a peracia su dve posledne stadia… za tym uz nic ine nie je.

Preto odporucam www.mekyna.sk je to len na kazdom, ci vyskusa a potom uvidi…

Jano

Dobrý deň Pani Beatka. Chcem Vás pekne poprosiť, ako sa volajú tie náplaste? Ja už neviem čo mam robiť, už 8 mesiacov v kuse mám také bolesti kr. chrbtice, hlavy lopatky ide mi to do ramena. Boli ma na hrudi až. všetko možne som skúšala, masáže tbl. mastičky a čo ja viem čo. Nič mi nepomáha. Som z toho zúfala nemôžem normalne fungovať, mávam stale závrate. Napište mi prosim ako sa volaju tie náplaste a či ich dostať normalne v Lekarni. Ďakujem velmi pekne.