Krčné mandle

Ahoj Janjo, nedá mi nereagovať, si psychicky pripravený a verím, že tým prejdeš v pohode. Potešilo ma, ako povzbudzuješ aj ostatných. Drž sa a na zdravíčko s repíkačom. Určite sa ozvi, ako to dopadlo.

zdravííím vás,chcem sa spýtať,či neviete náhodou niekto,kde sa dajú vybrať mandle laserom?ak má niekto túto info,prosím, dajte mi vedieť, vďaka

Ahoj, písala som prednedácnom o monadlaich…a už je to tu, zajta nastupujem do Nových Zámkov na nybratie, budu mi to robiť v pondelok v celkovej anestéze. Dali myi dokonac na vyber, či uspať, alebo nie, ale ja som povedala, nech urobia to čo je lepšie pre pacienta.
Svokra ked počula že nejdem do mestskej nemocnice ale až na “maďare” tak mala namietky… ale je to moja volba a basta
potom vas budem informovať ako som na tom, papa

Katarínka, drž sa, nazabudni na repíkač a cmúľaj céčko- to hojí rany. A veľa aj papaj. Budeš v pohode!!!

no dnes som prišla domov. Ako starostlivosť v NZ super, bola som spokojná…a bolesť? bez nej to asi nejde. Ja som hlavne rada, že to bolo v celkovej anestéze, po mne robili babu v lokálke - odmietla celkovu, a ten jej výraz, ked ju viezli z operačky bol strašný.
Potom nam vravela, ze počas zakroku tri krat odpadla, tak ju musela položiť na zem…a neviem, asi by som nechcela citiť pach horiaceho mesa - ked jej to tam dorábali.
Co sa týka prveho dna, viac menej som ho prebdela, prespala, vypluvala sliny…ten hlad bol hrozny. Na druhy den hruuuza, najhoršie bolo pitie - snažila som sa čo najviac, ale každe prehltutie bolo dosť náročné…a mám pocit že aj stále je.
Práve som dojedla detksú kaši Hami - dcera sa čudovala, prečo papam, to čo ona ked bola babetko, ale čo už.
Dúfam, že o týžden už budem ako tak fit.

Ahojte, joj…mam strach…lekar ORL navrhol vybrat mandle. Mam 33 rokov. A asi posledny mesiac sa mi na brade urobili okruhle flaky (bez chlpov). Lekar mi neurobil vyter, ale pozrel a povedal, ze vybrat- zdroj infekcii. Moja vseobecna lekarka nesuhlasi, navrhla mi uzivat homeopatika a liecit to Lymphomyosot. Co hovorite? Co mam robit?

Skús tie homeo a uvidíš, stratiť podľa mňa nemôžeš nič a keď nepomôže, dáš si to von a bude. Prežiješ.

ahojte…mne tiez vyberali mandle…som treti den po zakroku a najväcsi problem mi robi rozpravanie…boli to sice aj ked htltam ale rozpravat nemozem, pretoze mam pocit ako keby mi nieco zavadzalo v hrdle a napina ma z toho na vracanie…mali ste niekto s tymto problem? dufam ze mi to nezostane navzdy :smiley:

Ja som 10 dni po, uz je to super… Este pred 4 dnami bola bolest strasna, nedalo sa to vydrzat, aj ked som bola odvazdna… kazdemu vsak oporucam FLECTOR!!! Bez neho to naozaj nejde… do pol hodiny po uziti necitite ziadnu bolest! Vela stastia a trpezlivosti vsetkym, ktorych to caka…

ahooojte,to fakt nikto nevie o tej možnosti vybrať mandle laserom? nutne by som potrebovala túto info,pretože mi chcú taktiež vyberať mandle a čím skôr,pretože som neustále akosi chorá a na liekoch.ževraj existuje i táto možnosť,len sa za ňu platí,ale tak robia to na počkanie,bez ležania v nemocnici a nie je to bolestivé.prosíííím,ak ste niekto o tom počul,dajte vedieť,rada by som to skúsila týmto spôsobom.vďaka

prosim vas, kolko vas prehltanie a samotne jedenie bolelo? Ja som 7 den po operácii a žiadna sláva, pudingy, kaše a polievky mi už idu hore krkom…tak sa zahryznuť do čerstveho chrumkaveho rohlíka…
Problem je v tom, že mna všetko strašne páli ked jem, akokeby sa mi jedlo dostalo na rany a neuveritelne to bolí, tá bolesť ide až do uší, ide mi ich roztrhnuť… Algifen je len slabá pomoc.Pijem repikový čaj, kloktám kamilky…najhoršie je ráno, ked sa mi podarí spať s otovrenými ustami…
au au…ale vydržím, len kolko ešte?

Ahoj Katarinka, ja myslím, že to hojenie trvá okolo 2 týždňov, ale pokojne papaj aj rohlík, len poriadne požutý a nemôže sa nič stať. Ja som na tretí deň papkala pizzu. Na strave v nemocnici by som nevydržala. Držkám palčeky.

caf Mato, ja som skusal homeopatika pomohlo to tak na rok, ale v piatok 7.12. mi nakoniec aj tam museli mandle v Petrzke vybrat - teraz trpim bolestou ale snad bude kazdym dnom lepsie

Ahoj, Riso, takze nic moc tie homeopstika. A ake si bral? preco museli vyberat? Drzim palce k skoremu ukonceniu .:slight_smile:

Ahojte mne vyberali mandle v pondelok a uz nikdy viac… drzi ma pri zivote flector… ten pomaha ale tiez iba na urcitu dobu… dnes som skusila papat aj zmrzlinku. Citala som ze jedna baba po 3 dnoch jedla pizzu to ta fakt obdivujem ja som uz taka hladna uz mi lezu hore krkom tie kase… a polievky …
ja som 8 den po operacii a este to pobolieva… a dost riadne ale da sa to…

Caf Mato,
bral som homeopatikum Angin Hell, fakt som viac ako rok nevedel co to je angina ani ine choroby mne homeo pomohlo ale potom sa opat angina vratila a nepomahalo nic len nasadenie antibiotik a bol som tam kde aj predtym, isiel som Dr. Ozorovskej na ORL vysetrenie do Petrzky na Fedinovu a povedala mio ze aj v case ked mam mandle pokojne a nebolestive vytvara sa tam tuhy aj riedky hnis. Mal som strasne kruhy pod ocami, velmi mi zacali padat vlasy a boliet klby, ten hnis mi koloval v tele a robil sarapatu. V mojom pripade nebolo cesty spat a mandle museli ist von a to mam skoro 30 rokov - cim si starsi je to horsie. Je to ale fakt neskutocna bolest vecer som si dal Tramal vraj budem spat ako babo, no velke prd, o polnoci som sa zobudil s bolestami usi a zubov a myslel som ze zomriem od bolesti, dal som si Algifen a nekao som zaspal a o 4 hodiny na to opat, ta ista bolest, opat Algifen a takto dookolo a to som po operacii uz 5 dnes - nemam pocit ze sa niekam posuvam uz 5 dni trpim ako pes a fak som z toho unaveny, ako ako pislu dobry ludia na diskusii este cca 3-4 dni a mal by som, ma po tom, takze tak. V kazdom pripade mandle su zdrojom roznych dalsich chorob a pribudajucimi rokmi sa to zacina prejavovat - nie je co cakat a treba to fakt dat prec - ja som bol v lokalke a da sa to vydrzat. Naber odvahu:-)

nechapem prečo odstranovali mandle kedysi tak bolestivo. ja som mala asi 6 rokov ked mi vyberali NOSNE mandle, a podobne ako siska, aj mne dali drzat tu hnusnu bielu misku, a musela som sa pozerat na vsetku tu krv. sedela som v tom kresle, a po 10minutach bol koniec, nie vsak bolesti, ale v ten den som isla domov. no po tomto zazitku by som si krcne nedala vybrat nikdy! drzim palce

kolko si bola v nemocnici s tym???

ahojte,

tak vcera som sa vratil z nemocnice. operaciu som mal 6.12. zakrok prebehol v maximalnej pohode bolo to uplne bezbolestne. len vecer mi to zacalo krvacat a zastavili mi to az na treti krat. co sa tyka bolesti tak vsetko je to znesitelne. urcite to nebolo/nie je horsie ako pri angine co som mal naposledy. len s tym rozdielom ze pri angine boli hrdlo stale a zvacsa nebolia usi a po vybere mandli usi bolia ale hrdlo vacsinou iba pri preglgani. teraz lezim v posteli citim sa velmi dobre a mam pocit ze som nikde ani nebol a ze bolesti co mam teraz su poslednym stadiom anginy.

pre tych co sa nevedia rozhodnut by som napisal toto. ak mate problemy (anginy, klby, oblicky, srdce, vysoke aslo, mandle vyzeraju rozbrazdene) alebo vam dokonca diagnostikovali chronicku tonzilitidu tak nevahajte a dajte si ich vybrat. usetrite si kopec pripadnych starosti v buducnosti. lebo pri sucasnom stave v nasom zdravotnictve by som sa velmi nespoliehal na to ze vam dokazu pomoct aj potom ked vam to udrie niekde inde. zivym prikladom bol moj starsi kolega na izbe ktory prisiel o chrupavky v kolenach len kvoli tomu ze ho nechceli poslat na operaciu kolien! a to vsetko kvoli mandliam ktore mu vybrali az teraz. keby mu ich vybrali uz vtedy ked zacal mat problemy s klbami tak by bol asi dnes v poriadku a mohol normalne chodit. chce si to niekto dobrovolne risknut? mam este slubene fotky mandli. ale nie take pekne ruzovucke ake vidite v zrkadle. ale ako vyzeraju vo vnutri. zatial som pocul ze tam tak pekne vonkoncom nevyzeraju. ak ich budem mat k dispozicii a bude zaujem tak by som ich niekam vyvesil na webe.

pre tych ktori sa na operaciu este len chystaju prajem vela odvahy pohody hlavne ziadnu paniku strach a stres co najmenej komplikacii a skore zotavenie.

kebyze mam este jedne mandle tak si ich dam vybrat este raz a s radostou (tak ako tomu bolo aj teraz) ale uz by som to skusil bez tych oblbovaciek co davaju pred zakrokom kedze verim tomu ze tie tiez nie su potrebne ak je clovek v psychickej pohode :wink:

vela zdravia!

Ahoj, Riso, no po Tvojich slovach len a len obdiv a ja mam vacsi a vacsi strach a doverujem homeopatikam…doverujem este koznym lekarom, ze najdu nejaku inu pricinu ako mandle. Inak ja nemavam anginu. Takze nikdy som nevedel, ze mandle su problemom…az teraz, ked mam tie kruhy na kozi bez chlpov na brade.
A Ty? Ako sa mas po tolkych dnoch? Uz je to lepsie? Si stale PN? Je Ti asi smutno? Necitis sa sam?