Krčné mandle

Dobbrý. Ja som dnes 4. deň po operácii mandlí a bolesti sú teda značne silné. Všeobecne mám prah bolesti posunutý, takže viem iste veci proste odignorovať, ale teraz to nefunguje. je to proste nepríjemné a dosť silné. Taktiež som sa chcel spýtať, či má niekto skúsenosti s dobrými liekmi proti bolesti. Mňa operovali v Bratislave na Antolskej s lokálnym umŕtvením (nie zrovna príjemné, ale dalo sa) a tam mi dali Algifen kvapky. Neviem na koľko naozaj zaberali, lebo bolesti boli celý čas silné. Teraz som si dával Brufen a výsledok je podobný. Vidím to tak, že sa do roboty dostanem až o par týždňov, keďže sa dnes v noci moje hrdlo rozhodlo na chvíľku krvácať, ale prešlo to. Len pálčivá bolesť je zase tu.

Noo, ten príspevok nad Tvojím, to som ja. Prežila som, ale bol to des. A čo je najhoršie, keď sa to už takmer zahojilo, stále som v hrdle cítila, že ma niečo škriabe. Myslela som si ale, že to ešte len nie je poriadne zahojené. A keď som to teraz pozrela, tak som zistila, že sa mi tam znova vytvoril biely povlak ako na rane a navyše tam mam nejaký výrastok, veľkosti nechta na malíčku. Takže zajtra idem zas na ORL. Dúfam, že to nebudú musieť rezať, lebo to by ma asi porazilo. Dám vedieť, čo to bolo, lebo s divnými vecami, ktoré narástli v hrdle, som sa tu ešte nestrela.

Zdravim, mne mandle tahali pred 8 dnami v Nitre v nemocnici. Zakrok bol v lokalke a relativne v pohode. Prvych 6 dni boli boje s tym jako sa nazrat a jako sa vyspat, bola to sila, silna a neprijemna bolest. Jedine co mi zabralo bol Flector, ale aj to len na nejakych max. 6 hodin, ale zabral! Pred dvomi dnami som si zacal vyplachovat rany po mandliach propolisom a vyzera ze to zabera, Flector davam uz len na noc, dni sa daju vydrzat. Propolis by mal urychlovat hojenie ran a tym padom aj odburavat postupne bolest. Skuste propolis, mne to zabera. Tak drzim palce vsetkym.

Dobrý deň, chcela by som sa opýtať, mám problém už skoro dva mesiace s bolesťou hrdla, kašľom, plným nosom, brala som dvoje atb, spreje do nosa, ani jedny mi stav nezlepšili, stále sa mi choroba vracia akoby od začiatku. Momentálne som to vzdala, čo sa týka liekov a beriem len paralen proti teplote a striekam si do hrdla jox. Mám hlavne problém s ľavou mandľou, bolí ma, pri prehĺtaní je to ešte horšie, mám ju napuchnutú, aj bolestivú na dotyk, mám pocit, akoby mi do nej zatekali sliny a strašne ma to dráždi na kašeľ. Keď si streknem jox, možno na hodinku sa ukľudní a potom bolí znova. Ďalšie atb som už odmietla, behom 3 týždňov som brala dvoje a už nechcem ďalšie, aj tak mám už herpes na ústach, akú mám oslabenú imunitu, o bolestivosti vôbec celých úst ani nehovorím - drobné ranky. Chcem sa opýtať, po tom čo som si prečítala rôzne príspevky, nechápem ako si môžete vidieť mandle a ešte si ich aj vytierať vatovou tyčinkou v prípade hnisu. Ja nech robím čo robím, nie som toho schopná, nevidím si ich, skúšala som to aj s paličkou, krčná tiež nepochodila s tým zrkadielkom - skoro som sa povracala. Rozmýšľam nad operáciou, vlečie sa mi to už dlho, viem, že sú prípady, kedy sú opakované angíny a zápaly, veď stačí čítať vás, len ja už neviem, čo si mám dať, aby som uľavila tej bolesti. Pijem aj bylinkové čaje. Viete mi niečo poradiť, prosím? Vďaka za odpovede.

Ahojte! Volám sa Kristína a mám 18 rokov. Zajtra idem do nemocnice a v stredu mi idú vyberať krčné mandle, celková anestéza. Bude to v NR. Trocha sa bojím, keď som si prečítala viac menej všetky príspevky o negatívach a pozitívach tejto operácie. Dúfam, že akurát ja budem ten šťastný človek, kt. obídú komplikácie a iné problémy okolo toho. Len si neviem predstaviť ako to tam bude vyzerať, lebo som nečítala príspevok o NR. Uff, kto by vedel povedať? Ako a kedy ma kam zoberú a aký bude postup? Prosím. :slight_smile:

Ahojte, ja som sa zrovna dneska vrátila z nemocnice, v pondelok mi vyberali krčné mandle na ORL v Trenčíne. Nastúpila som tam už deň predtým a od pol noci nič nejedla a nepila. Robili mi to pod celkovou narkózou na moju žiadosť. Zákrok teda nebolí, nakoľko spíte ale potom to príde. Je mi doplaču zo všetkého, najhoršie je pregĺganie, to je ako rezanie motorovou pílou, inekcie na bolesť moc nezaberali, dostávala som ich 3x denne, aj ľadové obklady, ale nič moc. Dneska je tretí deň od operácie a ja skoro nič nejem ani nepijem, som totálne zoslabnutá a strašne to stále bolí, musím si hrdlo vyplachovať kamilkami, nesprchovať sa horúcou vodou, ani nič teplé nejesť, nepiť. Každá prehltnutá slina je utrpenie. Je mi doplaču. Je mi doplaču. Je mi doplaču. V nemocnici som pobudla 4 dni. Každému, kto do toho ide, prajem, nech to čo najskôr pretrpí. Bez celkovej anestézie by som nešla ani za milión Haha P.S. Personál v trenčianskej nemocnici na ORL super!

Ahoj, horkotazko som nasla prispevok niekoho, koho operovali v Nitre. Mozes mi prosim ta povedat viac ohladom toho, ako si to tam znasal atd. Ja mam termin o mesiac.

Chcem sa opýtať že či je možné, aby boli zle vybraté mandle. Mne ich vyberali pred 4-mi rokmi stále mám vysoké ASLO, mám bolesti hrdla, trápia ma suchoty a celé hrdlo mám stiahnuté a napäté tiež mám aj zväčšené uzliny. Stále dokola pijem studenú alebo ľadovú vodu, lebo len tá mi uhasí smäd. Tieto problémy mám každý deň niekedy sú lepšie znesiteľnejšie niekedy horšie. Už som bezradná, prosím pomôže mi niekto?

Ahoj, som 7. deň po vybratí krčných mandlí v celkovej anestéze a stále je to strašné. V nemocnici ma bolelo akurát prehĺtnie, ale akonáhle som prišla po 3 dňoch domov, pridružila sa k tomu neznesiteľná bolesť v ušiach, hlavne v noci. Nedá sa to vydržať, večer pred spaním som si dala liek proti bolesti, ale už po 3 hodinách som sa zobudila na strašné rezanie v ušiach, ktoré trvalo asi 10 minút. To som musela vstať z postele a prechádzať sa alebo niečo robiť, inak by som sa zbláznila. Postupne to odoznievalo, ale za zopár hodín to isté. Cez deň to tak strašné nie je, to akurát zápasím s prehĺtaním. Pijem harmančekový čaj, za deň dám do seba zopár lyžíc jogurtu, krémovej polievky lebo niečoho tekutého, to je všetko. Po každom jedle si umývam zuby, lebo ma začnú bolieť a vypláchnem si ústa harmančekom. Bolí ma aj sánka, ďasná, zuby, no najhoršie sú tie uši.

Mala som take bolesti aj ja. Dostala som na bolest Tralgit / je to na predpis / - to mi jedine zaberalo. Caj som pila - harmancekovy+repikovy. Casom bude lepsie.
Drzim Ti palce.

Ďakujem. No stále sa mi to nezlepšuje, na pravej strane ma to bolí o dosť viac, ako keby som tam mala otvorenú ranu, vždy keď sa napijem alebo niečo zjem, tak to reže neuveriteľne. A stále nemôžem poriadne rozprávať, resp. otvárať ústa tak, aby vyšiel normálny zvuk. Mi príde, že to snaď nikdy neskončí, normálne sa už bojím zaspať, pretože viem, čo príde v noci.

Ahoj, mne tiež pred týždňom vyberali mandle a dneska ma to asi najviac bolí, ale nechápem prečo? Keď som bola v nemocnici ma to menej bolelo ako teraz. Vkuse pijem repíkový čaj. Chcem sa Vás opýtať, kedy sa ta bolesť zmierni? Alebo čo mám robiť, aby sa mi to liečilo rýchlejšie? Vopred ďakujem.

Volam sa Stanka a mam 15 rokov, ja idem na operaciu krcnych mandli 17. marca, strasne sa bojim.

Ahoj, ja som dnes 9 den po vyberani mandli. Mozem potvrdit, ze v nemocnici to bolelo menej ako ked som prisla domov, ale vdaka Flectoru (na predpis) sa to dalo zvladnut, dnes ako vravim je to deviaty den a cim dalej je to lepsie, snazim sa vela pit 2,5 l denne a dost jest, aj ked s problemami ale musim, aby sa to malo z coho hojit. Takze vsetkym prajem skore uzdravenie a dufam aj ziadne problemy.

Ahoj, ja som 10. deň po operácií. Tiež ma to začalo najviac bolieť až na taký 6. deň a 7. deň na kontrole mi doktorka povedala, že teraz také 3-4 dni to bude najviac bolieť, lebo sa to lieči a odlučujú sa tie fibrínové povlaky, ale že potom by sa to malo zo dňa na deň zlepšiť. Takže čakám kedy to prestane :slight_smile: Na chirurgii som nechápala, keď som sa naivne spýtala doktora, že či to už viac nebude bolieť ako teraz po operácií a on povedal, že áno, tak na 8. - 9. deň, už chápem :slight_smile: A ako tu už aj písali, treba veľa piť a aj niečo jesť, lebo sa tým napomáha “zbrusovaniu” tých povlakov, inak by mohli byť hrubšie a potom keď by sa odlúčili by mohli vraj krvácať, viac bolieť. Takisto mi veľmi pomohol Flector, inak by som sa asi zbláznila. Skúsila som aj Algifen, Novalgin, Panadol ale nič z toho nezabralo. Dononca dať si Novalgin tabletku bola dosť chyba, lebo mi to akurát ranu nejako poškriabalo. A tiež som ešte normálne nespala od operácie, zvyčajne sa na bolesť zobudím tak po 1, 5-2 hodinách. Bojujte, držím všetkým palce, každým dňom máte menej pred sebou, kým si dáte poriadnu pizzu.

Ahojte, chcem sa iba opytat, ze ja som asi cca. mesiac po operacii a strasne ma zacali boliet priedusky aj krk, usi aj ked prehltam ma to boli.

Ahojte som 11 dní po výbere krčných mandlí, chcem už začať normálne jesť, nie len tie kašovité pudingy a pyré. Môžem už? Nikto sa mi v nemocnici nevyjadril, kedy sa vlastne odporúča začať s normálnou stravou. Bolesti mám už pár dní len mierne, neberiem ani tabletky. Na druhej strane mám ešte na lôžkach veľa fibrínových povlakov. Kedy ste vy začali normálne jesť? Som hladná!

Ahoj, dnes je to presne tyzden, co mi brali mandle, tiez som bola velmi hladna, tak som vcera pomaly zacala s nornalnou stravou, zatial take jemnejsie veci, ale predsa. Avsak bez Flektoru by som sotva vypila acidko.

Ahojte, v piatok mi vyberali mandle a dnes som prišla z nemocnice domov. Keď som čítala vaše príspevky tak väčšina z nich je negatívna. Chcem sa opýtať, či je tu niekto taký, kto sa dal za týždeň do poriadku, prehĺtal bez bolestí a nemusel si dávať pozor na to čo zje alebo vypije a nemusel dbať na zvýšenú fyzickú opatrnosť?

Ahoj, pocuj ja idem teraz v utorok vyberat mandle do HE a chcela by som sa opytat ako dlho si ma tam nechaju, myslim v nemocnici.