Krčné mandle

Ela u kazdeho sa to asi inak hoji, tak ti neviem povedat, ale ja som napr. fajcila hned od druheho dna, kedy mi ich vybrali a vsetko ok, uz som 7 dni po vybrati mandli a myslim, ze super sa to hoji, uz ani bolesti nemam, iba troska, ale 5 den bol asi najhorsi. Drzim palce a myslim, ze uz si mozes skusit zapalit.

Ahojte. Ja som podstupil operaciu len v lokalke a je tomu dnes 7 den, bolest uz aj pominula a jem uz aj tuhu stravu, sice keby si mam este raz vybrat, beriem hned narkozu, lebo zakrok nebol vobec prijemny, ale bezbolestny. V Trencine super personal. Kazdeho to boli inak a kazdemu sa to inak bude hojit. Pocitam, ze fit budem za tyzden, aby som sa nebal, ze mi to zacne znova krvacat.

Ahoj Stanka, tak uz to mas aj za sebou a isto zijes. Ja vam chcem len povedat, ze aj ked nebyvam chory, dostal som silnu anginu, ktora ma tak zmohla a vznikol mi taky opuch, ze po 4 dnoch trapenia mi museli rovno vybrat mandle. Uzil som si 4 dni pekla a na operaciu som sa od vacsiny z vas tesil. Teraz som 5. den po nej, bolesti narastaju kazdym dnom. Ale nie je to nic neznesitelne, nebojte sa ti ktorych vas to caka. Ono to boli len ked jete, preglgate a tak. V kludovom stave mate pokoj. Hlavne je to vsetko v psychike, nepripustite si to. Ja vam zarucujem, ze to co som prezil pred operaciou bolo 100x horsie, ako toto po nej, takze pekne sup s mandlami von a mozte si byt isti, ze moje problemy sa vas nebudu nikdy tykat. Drzim palce, budme silni.

Ahoj, prosim ta chcel by som sa ta spytat, ti si bola pri zakroku pri vedomi, alebo ci si spala?

Chcel by som sa opýtať, koľko trval približne celý zákrok a či je to je na vlastnom výbere, ako mi to budú vyberať, či lokálne alebo pod narkózou.

Je to na tebe, či si vyberieš lokálne alebo narkózu, len ak sa rozhodneš pre narkózu tak máš viac predoperačných vyšetrení. Ak budú dobre výsledky, nič ti v narkóze nebráni. Ja osobne som mala narkózu a myslím, že je to oveľa lepšie. A operácia trvala cca 30 min. :slight_smile:

Chcem sa opytat, ako dlho po zakroku treba byt v nemocnici?

Väčšinou tak 3-4 dni, podľa toho v akej nemocnici budeš

Dobrý deň, včera som bola na ORL v Železničnej nemocnici s poliklinikou v Bratislave pri starej Tržnici, a poslali ma, aby som sa išla objednať na výber krčných mandlí do Vojenskej nemocnice v BA. Keď som čítala, aké neznesitelné bolesti bývajú po zákroku, objednať som sa nešla. Nemam akosi odvahu tam ísť a objednať sa. Pomoc, ako veľmi mam bojovať, proti ich výberu? Ďakujem

Nebojuj, proste tam choď a s tou bolesťou to nie je až také strašné, ako to niektorí opisujú. Samozrejme, že to bolí, veď je to rana. Ja som po operácii 2 a pol týždňa a už ani necítim, že som na nejakej operácii bola. S dobrými tabletkami od bolesti sa to dá v pohode zvládnuť. Tak ak sa rozhodneš pre vyberanie, prajem veľa šťastia a nestresuj, su aj horšie operácie.

Ahoj, ja som po operacii 3 dni a da sa to vydrzat. Od bolesti si davam algifen a da sa to uplne zvladnut, nie je to prijemne, ale myslim, ze aj horsie veci su. Ja som bola na Antolskej a bola som velmi spokojna s doktorom aj so starostlivostou sestriciek. A ked mozem odporucit, daj si urcite celkovu narkozu.

A aké vyšetrenia ti robili, aby sa rozhodli, že ťa dajú pod narkózu?

Ahojte, ja sa práve chystám na operáciu krčných mandlí, pretože sa mi nanich uložil streptokok a žeby som mala často angínu to povedať nemôžem. Chcela som sa spýtať, že čo a ako dlho ste jedli po operácií a ešte aké tabletky či volačo iné je najlepšie na bolesť (čo najlepšie tlmí belesť a lieči). A ževraj sa dosť aj schudne po tomto zákroku je to pravda?

Ahoj, ja som jedla už deň po operácii, no potom sa to začalo zhoršovať, tak som fičala len na pudingoch. Mala som predpísané antibiotiká a od bolesti mi predpísali Novalgin, no ten je slabý jak čaj, dočítala som sa, že je od bolesti výborný Flector rapid, tak som šla k doktorke aby mi ho predpísala a môžem povedať, že ten je úplne úžasný. Tak na 9. deň som sa konečne začala cítiť jak človek. A čo sa týka toho schudnutia, tak ja som šla z 60 kg na 56, ale keď som začala normálne jesť, tak som sa vrátila na pôvodnú váhu, škoda, tak držím prsty.

Krv, moč, EKG a s tými výsledkami ťa pošlú na anesteziológiu a tak môžeš ísť pod skalpel.

Ja zase musim ORL prosit o vyber mandli, pretoze mi ich nechce dat vybtrat a ja chcem, lebo neznesiem stale tie capy, strasne mi to vadi a hambim sa za to. Lucia, kto ti prosim vyberal mandle na Antolskej?

Mne vyberal pan doktor Sivacek, ale co som mala spolubyvajuce na izbe po operacii, aj ony si pochvalovali panov doktorov. Boli ochotni, mili a o vsetkom informovali. Takze oddelenie ORL na Antolskej je podla mna dobre.

Lucia prosim ta, ako dlho si bola v nemocnici? Musim mat aj odporucanku od mojej ORL na vybratie? Alebo staci, ak tam pridem a poviem, aky mam s mandlami problem a chcem si ich dat vybrat?

Ahoj ja idem na vybratie mandlí o asi týždeň a chcem sa spýtať, či sa musí ešte jesť zmrzlina, či už je aj niečo iné okrem liekov. Pretože ja lieky nechcem moc, pretože som bola tak povediac závislá, kedže som viac ako 2 a pol mesiaca brala 3 krát prudšie lieky ako by som v mojom veku mala, dakujem.

Zuzana, daj sa poriadne vyšetriť, urobiť výtery a vyžiadaj si, aby ich poslali do laboratória a aby labák odporučil antibiotiká, mne chceli dvaja lekári vyberať mandle, ale iba kvôli tomu, lebo nevedeli poriadne spraviť výtery a nenašli mi stafilokoka. Na mýtnej mi teta na ORL spravila výter aj z úst a nosa a zistilo sa, že na výber mandlí vôbec nemusím ísť, mala pravdu, za pár - asi 7 dní po nasadení antibiotík mi mandle odpuchli a od vtedy mám úplne pokoj, môže piť studené pivo, bublinky, chodiť bosý, pohodička. Tí čo mi chceli brať mandle v podstate riešili len nejaký biznis za body za operáciu, naháňajú si biznis a nechali by mi baktériu v tele, to je nebezpečné aj na srdce aj na inté orgány dlhodobo a mimochodom vďaka nim som bral asi dva roky zbytočne antibiotiká, ktoré mi predpísali len na základe svojej úvahy (podľa provízie) a až tretia lekárka poslala moje vzorky do labáku, kde zistili presne ktorá baktéria robí problémy a presne čo ju zabije, inak nestojí to ani cent (aspoň vtedy mi to hradila poisťovňa). Kašli na operáciu.