Krčné mandle

Ahojte trpitelia, chcela by som Vás poprosiť o pomoc. S výberom mandlí našťastie nemám skúsenosť, no zápal mandlí mám teraz prvý krát v živote a to taký, že 39,8 horúčky mi neustupujú už 3tí deň, a hrdlo mám také, že sliny vypľúvam a pri pití mi tečú slzy od bolesti. Prvá moja otázka je: je to s tou horúčkou normálne? A druhá: Doktorka mi na horúčku dala lieky a na hrdlo mám kloktať salviový čaj s octom, ktorého sa dosť bojím a sama šalvia nepomáha. Nemáte niekto s tým skúsenosť, ak to skutočne funguje, odhodlám sa, ak nie, či nemáte nejakú podobnú domácku radu. Ďakujem vám veľmi pekne, katarina.

Prave som sa vratil z nemocnice, kde mi vyberali krcne mandle, celkova anesteza, lekarka taka 28 r. mi to spravila za cca. 45 min., niektori lekari to robia aj dve hodiny, preto potom viacej boli hrdlo skrz intubacie.
- 21. 04. 2011 - o 8. 17 som este kecal na sale s personalom
- 21. 04. 2011 - o 8. 20 mi dali do zily nieco, po com sa mi trochu tocila hlava, dychal som kyslik, treba sa riadne kyslika nadychat, aby pluca lepsie vstrebali anestetikum, potom prislo anestetikum Sanorin?
- 21. 04. 2011 - o 10. 04 som sa precitil na are, uplne kludny v pohode,
- po cca. pol hodine ma odviezli na izbu, zatial ziadne bolesti neboli
- od 11. 00 som vypluval krv a sliny, bolest velka,
- cca o 14. 00 som sa postavil a presiel par krokov, trosku zmateny ale slo to
- cca o 14. 30 som zacal prvykrat prehltat sliny, len ze ako to ide krute
- o 15. 00 prvy pohar vody som sa snazil vypit, neslo to, bolelo to
- o 17. 00 som dopil druhy pohar caju, co tam mali
- tychto 5-6 hodin som viacmenej sedel, pretoze ak lezite, sliny vam stekaju do hrdla, drazdi to dusi to, je to horsie ako sediet a pomaly vypluvat
- celu noc som nespal, ale stale sa snazil pit
- rano mi dali puding, zjedol som nasilu
- medzitym som dostal 5 cipkov, ktore dost pomohli od teploty a aj od bolesti
- o 9. 00 vizita, prepustili ma
- teraz sedim, pisem tu a jem zmrzlinu, stale sa tazko prehlta, je to vzdy boj tak uvidim, ako to bude dalej

Ahoj, tak ak správne počítam, teraz si po operácii 10 dní. Ak sa smiem opýtať, ešte ťa to bolí?

Ahoj, no najlepsie je jest len kase a aj to len po takom druhom dni, a velmi opatrne a ako tu kazdy pise, najlepsi je flector rapit, vypitaj si recept a kludne ho mozes uzivat dva tyzdne, ja som ho tak brala a salviovymi kvapkami kloktat aj dva tyzdne po kazdom jedle, drzim palce.

Dobry, tieto vase prispevky viem uz takpovediac naspamat. Citala som si ich kazdy den pred mojim osudnym a musim povedat, ze sa niet coho bat! mam 15 rokov a mandle mi vyberali tento pondelok a uz som doma a normalne pijem a papam. Operaciu som mala v lokalnej anesteze co absolutne nelutujem, pretoze som na izbe mala pacientku s narkozou, ktora tam lezi este dnes :slight_smile: Naladovka mi sice nezabrala, ale pri operacii som mala vsetko pekne umrtvene a za 10 min bolo potom. Ludia naozaj vralo odporucam nemocnicu v Trstenej, velmi mily personal aj prostredie a neodkladajte to tak ako ja! Niet sa coho bat a za par dni a uz sa iba pousmejete! Asi tolko z mojej skusenosti.

Ahoj, tak to ti neviem poradit, asi budes musiet lieky, lebo si neviem predstavit, ako by som tu bolest vydrzala bez nich. Ten flector rapid je taky prasok do vody, skus ten, mne velmi pomohol. A co sa tyka zmrzliny, tak jest ju urcite nemusis, ja som si ju dala asi 2x, ale nic moc, radsej si davaj studene obklady na krk (mrazena zelenina alebo take nieco). Tak drzim prsty a neboj sa, nie je to az take strasne, ako to niektori opisuju.

Aj ja som mesiac po operacii krcnych mandli, mam 42 rokov a neprajem to nikomu, velka bolest po operacii a liecba mesiac a ja este stale nie som vo forme, devat dni som lezala ako mrtvola, ani pit ani jest sa neda, musela som dostat dve infuzie, aby som sa aspon trochu vschopila, pri svojich 55 kg som schudla 5 kg, co je pre mna dost vela, a teraz trpim stale nechutenstvom, nic mi nechuti, vsetka strava je pre mna ako otravena, neviem, ci to posobi aj na chutove pohariky, ale fakt neviem ako sa dat do poriadku.

Ahojte, chcem sa popýtať, vedel by mi niekto poradiť? V utorok (26.4.) má čaká operácia krčných mandlí v celkovej anestéze, ale objavili sa mi na pere dva herpesy, myslíte, že to bude problém? Ďakujem za odpoveď.

No takže operácia sa nekonala, poslali ma domov a dostala som náhradný termín, vďaka bohu iba o týždeň neskôr.

Podla mojich vlastnych skusenosti je to tak, ze vekom problemy stupaju. Synovi vyberali aj nosne aj krcne v celkovej anestezii, ale 3 rocnemu - bolo to uplne v pohode. Aj ked potom sice ako jedol, tak nosom mu sla polievka spat do taniera - ale to trvalo asi tak tyzden. Od bolesti dostaval NeoAlgifen 5x denne. Odvtedy - uz ma 9 rokov, chorý nebyva. Ked nahodou, tak mu to udrie do uší, vraj 30 % detí to ma takto. Ale je to podstatne lepsie, ako to bolo. Sesternici vyberali mandle ako 28 rocnej a bola to katastrofa. Museli ju aj naspat hospitalizovat, takze 3 dni v nemocnici, 3 dni doma a takto asi 3 krat. Preslo ju to asi tak po 6 tyzdnoch - ale napr. ona spievala a uz spievat nemoze, strasne sa jej zmenil hlas. Ale je zdravsia, to je pre nu podstatnejsie. Drzim vam vsetkym palce. Aj mna toto mozno caka.

Ahoj, ja som treti den po operacii a celkom v poho, len citim este ked prehltam trosku bolest, ja neviem, ze niekto, kto tu pise, ze operacia trvala 45 minut, ja som mala lokalku desat minut a bola som na izbe. Len tie biele povlaky by mi mohli zmiznut, co sa tam spravili ako obranna reakcia po operacii, inak v poho.

Ondro, najlepsie na tieto bolesti je Flector rapid, je to nieco uzasne od bolesti. Je to na recept je tam desat sackov, ktore sa rozpustaju vo vode. Mudry clovek, kto to vymyslel.

Ahojte, mam 18 a som po 3. den operacii a bola som dost prekvapena pri nastupe do nemocnice, poistovne pomenili nejake pravidla, takze to vyzera, ze v den nastupu vam len zoberu kartu a poslu domov, od pol noci nic nejest, v den vykonu skoro rano nastup a o den prepustaju domov, je jasne, ze ak su nejake komplikacie, tak si vas tam nechaju, ale mne osobne je doma milion krat lepsie, teraz to boli, ale da sa to zniest, frcim na kamilkovom caji, Algifene a kamomilovych kvapkach, ale ze by to nejak pomahalo? Vyskusam Flector rapid, co som sa tu docitala, inak ohladom operacie, robili mi to v Ziline a som spokojna, personal mladi a prijemni pohodaci, nemozem sa stazovat, obskakovali ma no all inclusive, po operacii som bola 2 a pol hodiny na pooperacke, kde mi davali infuzky proti opuchu a bolesti a potom ma dali na izbu, teraz sa mi robi vela slin, ktore vypluvam, lebo neprijemne pachnu a dost to boli, pcham do seba iba presnidavky, z ktorych ma zachvilu zacne natahovat, uz nech to prejde.

Dobry den, mate pravdu, ja som bol tiez operovany na mandle v Trstenej a som nadmieru spokojny. Bolo to 28.4. Obcas rano ma to troska pobolieva, ale da sa to zvladnut.

Ahoj. Ja mam 33 rokov a v juni ma caka vyber mandli, strasne sa bojim, lebo teraz v aprili mi opuchla mandla, ze som sa dusila a nevedela som ani vodu prehltnut. Bola som na infuzkach. Chcem sa ta spytat, kolko si bol v nemocnici. Ja idem do NR. Pa, diky.

Ahoj peter. A kolko mas rokov? Ja mam 33 a v juni ma caka taka ista operaci v NR. Strasne sa bojim. Diky

Caute, tak mna caka operacia tento mesiac, teraz ako som si precitala tieto ohlasy nemam ani chut ist, ale mna bolia mandle uz odmalicka a teraz v dospelosti nemam ine vychodisko, trochu blba predstava, ale kedze mam dost vysoke ASLO, tak mi nic ine nezostava. Drzte mi palce.

Dobry vecer, 17 rocnemu synovi budu zajtra vyberat krcne mandle. V celkovej anesteze. Precital som si vsetky prispevky. Som smutny, bojim sa o neho. Je to citlivy chlapec. Dufam, ze to dobre dopadne. Ako mu, my rodicia mozeme ulahcit nasledujuce dni? Dakujem za odpovede.

Vôbec to není také, ako každý píše, že to len bolí a bolí stačí 7 dní rešpektovať čo vám povedia v nemocnici, kúpiť flector a čakať, kým zmizne biely povlak, potom by ste mali fungovať ako predtým, ale dávať si pozor, aby ste neochoreli.

Dobrý deň, chcem sa len spýtať, som 5 dní po výbere mandlí, v lokálnej, a teraz sa mi objavil opuch čapíka (alebo som si to možno až teraz uvedomil) , je možno aj dva krát tak veľký. Mali ste to aj vy? A ako dlho trvalo kým odpuchol? Ďakujem