Krčné mandle

Zdravim, som 7 den po operacii a dost ma to boli, nemozem poriadne jest uz ani zmrzlinu, lebo ma to stipe v hrdle. Kedy uz ako tak odidu bolesti, budem sa moct najest, a zapalit si cigaretu?

Ahoj Lulu, aj ja som dnes 7 den po operacii a do vcera som prezivala neskutocne bolesti, nevedela som za posledne dva dni ani jest ani pit, jednoducho nic, lebo to neskutocne stipalo. Ale dnes som si bola vybrat v lekarni Flector rapid a po uziti necitim vobec nic, ziadne bolesti, ziadne stipanie. Ako keby som ani nebola na vybere mandli. Ucinok toho prasku je tak cca 6 hod… Vyskusaj, fakt odporucam.

Môžem sa vás spýtať, ste v tom istom dni ako ja, máte ešte okrem tých bielých povlakov aj zväčšený čap? Ja hej a sem tam mi to vadí, tak chcem vedieť či je to normálne. Ďakujem.

Zdravím, neviem či to má každý, ale mám ho aj ja zväčšený, ale v podstate mne to až tak nevadí alebo doteraz som nevenovala tomu takú pozornosť. Mne vadili tie neskutočné bolesti v oblasti tých otvorov ako boli kedysi mandle. Ja som posledné dva dni ani nespala, nejedla, jednoducho nič. A celkovo som schudla za ten čas 4,5 kg. Lebo ako postupne mi mizli tie povlaky tak sa mi to zdalo o dosť citlivejšie.

Aj ja som pár dní po vybratí krčných mandlí a obdivujem Ťa, že si dokázala užiť Flector EP Rapid, je to niečo tak strašne hnusné, že som to nedokázala ani zapiť ničím a bolo mi na vracanie. Ten prášok má strašne silnú mentolovú chuť ani litrom čaju tá chuť nezmizla a štípalo to ako ďas. Jediné čo mám od bolesti sú kvapky Algifen Neo tie mi predpísali v nemocnici a chvalabohu zaberajú.

Ja som bola do piateho dňa ako tak v pohode, bolelo ale dalo sa to vydržať, tiež som používala Algifenové krvapky, ale potom nastal zvrat a vôbec nezaberali. To bolo niečo strašné, neskutočná bolesť, čo som zažila za posledných 36 hod. a to ja nie som zasa nejaká padavka, vydržím dosť, ale toto bolo už moc. Tak preto som sa rozhodla pre Flector rapid. Síce príchuť nič moc, ale keď som vedela, že mi bude lepšie, tak som sa nato dala. A teraz si to neviem vynachváliť. Necítim žiadne bolesti.

Prosim vas, ak sa vyberaju krcne mandle v celkovej anestezii, tak neviete ci davaju dychaciu hadicku normalne cez usta do krku alebo sa to musi davat cez nos do krku?

Ahoj Mišel, ja som bola cca pred 10 dňami na operácii krčných mandlí v celkovej anestéze a pokiaľ viem tak mi bola hadička zavedená cez ústa.

Ahoj prosim ťa čo je flector rapid? Mne nič take nekazali uživat… Ja som 6 deň po operácii ale teraz je to na nevydržanie. Ja tak isto prvé dní úplne v pohode ale teraz? Ja som už 2 dní nespala a ani mi nič nezaberá ani algifenové kvapky, jednoducho nič… Poradte mi prosím Vás čo mám robiť? Ďakujem

Mam 46 rokov a som 4 deň po operacii vo voj. nemocnici Ružomberok, no musim povedať že v mojom veku to už nie je nič moc, bolesti hlavne pri prehltaní bez liekov od bolesti nemôžem nič zjesť. Čakal som že to bude zle no nemyslel som, že až takto.

Ja som siesty den po vybrati krcnych mandli, no neviem co od bolesti. Ja som tiez fajciar, ale nedoporucovala by som fajcit, lebo mozte chytit infekciu, alebo krvacat. Ja som tiez hotova, ze nemozem fajcit, ale uz na druhy den som krvacala a vracala. Neprajem to nikomu.

Ahoj. Som 12 dní po operácii krčných mandí v celkovej anestéze. Má niekto z vás probém, že mu všetko inak chutí. Vôbec necítim, či je to sladké a akú to má chuť. Kedy sa mi chuťe vrátia, vie mi niekto poradiť. Ďakujem.

Ahoj, neuveríš - ja som dnes 14. deň po operácii krčných mandlí v celkovej anestéze a tento istý problém riešim aj ja. Začalo to presne na dvanásty deň, takže už to trvá u mňa tri dni. Keď som to niekomu spomenula, že necítim chute, tak každý na mňa tak čudne pozrel a hneď si určite myslel, že si vymýšľam alebo niečo podobné, takže tiež by som bola rada, keby nám dal niekto vedieť, že kedy sa mám chute vrátia, ďakujem.

Ahoj, ja som zacala fajcit uz na 4-ty den a v pohode. Uz je 10-ty neboli to, nekrvaca. Samozrejme som fajcila menej, ako som bola zvyknuta. Teraz sa uz neobmedzujem. Fajcim tolko ako pred tym.

Ahojte. Som 6 dní po výbere pod celkovou anestézou. Dni sú znesiteľné, no večerné a ranné neznesiteľné pichanie v ušiach je strašné. Čo sa týka stravy, rád by som všetkým poradil EnsurePlus - náhradná tekutá strava (alebo iný podobný produkt). Rýchlo naberiete silu, hrdlo dráždi úlne minimálne! Je na voľný predaj aj predpis. Držím palce všetkým.

Ahojte, mam 17 rokov a chcem sa opytat, hrozi mi, ze mi budu vyberat krcne mandle, ale este mi to nepotvrdil lekar, len uz som pol roka pernamentne chora a doktorka mi naposledy povedala, ze ma posle ku krcnemu, len sa mi to zlepsilo a opat vratilo, tak sa bojim, ze mi budu vyberat mandle. Chcem opytat kolko dni by som stravila cca v nemocnici a po kolkych dnoch by som mohla zacat normal sportovat?

Ahoj. Ja som stravil v nemocnici 3 dni. V nedelu som prisiel, v pondelok ma operovali a v utorok som musel este ostat na pozorovani. V stredu ma po ranej vizite pustili domov. Ja som po operacii dva tyzdne a sportovat este nemozem. Tyzden po operacii mi to zacalo silno krvacat, tak som musel ist zase do nemocnice na dva dni. Ale dufam, ze uz o tyzden bude vsetko v poriadku.

Ahojte. Ja som 6 dní po vybratí mandlí v celkovej anestéze a mám podobné bolesti a problémy ako všetci. Flektor je prášok, ktorý dostaneš v lekárni na predpis. Môžeš ho užívať dva krát za deň, jednoducho si ho rozpustíš v troške vody a vypiješ cca. o desať minút by mal účinkovať, nemala by si cítiť ani bolesť, ani štípanie. Možno niekomu robí problém, ale mne teda vôbec nie, to, že troška poštípe sa dá vykompenzovať tými šiestimi hodinami kľudu. Pre mňa sú najhoršie preplakané noci od bolesti, kedže Flektor nemôžeš dávať kedy sa ti zachce. Už nech máme po tom :slight_smile:

Ja som bola na operacii 2. juna. V Bratislave na celkovej anestezie a za 25 minut bolo po vsetkom. :slight_smile: Stale som cakala na tie hrozostrasne bolesti ako tu vsetci pisu. Ale mozem potesit citatelov - cakatelov, ze nic neprislo. :slight_smile: Povedala som si: budem predstierat bobrika mlcanlivosti a 3x denne si dam sumienku Flector a pohoda, vazeni. Len tych fibrinovych povlakov sa bojim.

Ahoj Dadka, nebola si na jednodňovej chirurgii na Kramároch? Mňa tiež robili 2. júna v celkovej anestéze. Od včera sa už pokúšam dávať si len polovičné dávky flectoru. Je to bolesť ako pri silnej angíne. Zatiaľ sa to dá. Tiež veľa nerozprávam. Manžel to oceňuje. :slight_smile: Umývam si zuby 4x za deň, ale strašne mi smrdí z pusy. Je to tým hojením.