Krčné mandle

Ahoj, ja som bola na výbere 1.6., síce nie v Bratislave, robili mi to lokálne, nie je to také strašné, ale priznávam, čím ďalej, tým horšie, som si myslela, že to bude naopak, ako väčšinou, že sa to zlepšuje. :frowning: Tá bolesť by aj ušla, ale vo mne je strach, že by mi to mohlo začať krvácať, z nemocnice ma púšťali len s tým, že nemám jesť horúce, a sprchovať sa horúcou vodou. Ten strach je hrozný, toľko sa kontrolujem, že už si leziem sama sebe na nervy. Niekomu z vás nepovedali, kedy to môže začať krvácať, a dokedy je tu to riziko? A čo sú to tie fibrinové povlaky? Ďakujem.

Ahoj Jarka, fibrinové povlaky sú tie biele povlaky, ktoré sa ti spravili na mieste, kde boli vybraté mandle. Bolo nám v nemocnici vysvetlené, že na koži sa ti vytvorí chrasta a na sliznici fibrinový povlak. Je to vlastne v poriadku, že to tam je. Po niekoľkých dňoch sa ten povlak začne odlupovať. Tuším od 5-7 dňa a pod ním máš novú sliznicu. A práve to zvykne bolieť. Krvácať ti to môže začať od prvého dňa a stále je tam riziko aj nejaký 10 - 14 deň. Čo som tu čítala na diskusii, boli ľudia čo im to začalo krvácať na 7-8 deň. Aj ja sa toho dosť bojím.

Ahoj Iva, no tak tie povlaky mi myslím zliezajú, lebo mám dosť veľké bolesti, také štiplavé, iné ako doteraz. Takže Flector to istí, ale dlho to neutlmí, len nejaké 4 hod. a potom škriabem stenu, lebo flector sa dá iba 2x denne, no dnes som si musela dať 3x. Zajtra bude týždeň čo sú mandle von, a vlasy už týždeň nemám umyté, takže zajtra to risknem. Dúfam, že sa nič nestane. Mám z toho fobiu, fakt. :frowning: Som porodila dve deti, ale bolo to nič oproti tomuto.

Ahoj Iva, to si Ty? No 2. sme spolu lezali na izbe. Chvalabohu uz to mame za sebou. Ja frcim na flectore, este, ze nam ho predpisali. Aj mne strasne smrdi z pusy, neviem si na to zvyknut. Ja kloktam niekolko krat do dna odvarom z repiku a tiez sa snazim co najmenej rozpravat. Ak rozpravam trosku viac, tak v noci to citim a riadne. Pozdravujem Ta, drz sa.

Ahoj Dadi, ja sa snažím šetriť si flector. Dávam si polovicu sáčku v noci a polovicu cez deň. Ak to veľmi nevydržím, tak si dám Nalgesin (ale ten moc nezaberá). Bojím sa totiž či nám predpíšu další factor, lebo sa môže brať len 7 dní. Tak ho šetrím, aby mi vydržal dlhšie. Ja vypijem denne asi liter repíku a liter šalvie. Dnes sa mi začali odlupovať tie povlaky a veruže to cítim. Štípe to jak hrom. Dokonca aj cez flector to trošku cítim. Inak, najesť sa môžem len keď som pod liekmi, inak mi to nejde. Mám problém vypiť aj vodu. Takže ja som už dala 3 kg dolu. Jesť mi tiež veľmi nechutí. Inak myslela som, že sa to už bude na 6. deň zlepšovať, ale zatiaľ nič. Keby som vedela, že dostanem ďalší predpis na flector, tak sa takto netrápim.

Ak Ti môžem poradiť, vlasy si ešte neumývaj, ja som si ich umyla až na 13. deň. Znie to hrozne, ale dá sa to vydržať. Bolo mi aj v nemocnici povedané, že skôr sa to neodporúča, hrozí totiž krvácanie. A ja som mala také bolesti, že nad umývaním vlasov som ani nerozmýšľala. Ale na 8. deň sa to zlepšilo minimálne o 70% a potom už bolo len a len lepšie. Aj keď do dnešného dňa (čo je už 2 mesiace po operácii) mám taký divný pocit v hrdle. Tak držím palce, aby bolo už len lepšie. A nezabudnite, oni už nenarastú. :slight_smile:

Včera som si umyla vlasy skoro studenou vodou, vlastne mi ich umyl manžel. :slight_smile: Diana, a kedy si začala jesť? Už som taká hladná, dnes mám 8. deň, ale ešte stále necítim zlepšenie, včera a predvčerom mi bolo lepšie ako dnes, tak neviem, zajtra idem na kontrolu, som zvedavá čo povedia. O 3 týždne budem už na dovolenke, tak ja sa len toho bojím, aby tam som bola už o.k. tak neviem. Každý vraví niečo iné. Moja kamoška 3 dni po vybratí jedla rybací šalát s rohlíkmi, o týždeň v pohode vyprážaný rezeň s hranolkami, takže ona ma pripravovala psychicky na operáciu, a vôbec ma nenapadlo, že to bude inak ako ona mi to vraví. :slight_smile:

Ahojte, ja som bol na operácií 7.6. v lokálnej anestéze. Ten zákrok bol celkom O.K., ale o dve hodiny prišli silné bolesti. Nemôžem vôbec prehĺtať, mám pri tom neuveriteľné bolesti. Jesť nemôžem skoro vôbec. Ale mám problém s tým hlavne, že mi strašne napuchol ten malý jazýček, čo je medzi mandľami. Normálne sa mi položí na môj jazyk. A to mi robí dosť problémy hlavne pri tom prehĺtaní. Neviete mi niečo poradiť na jeho odpuchnutie? Ďakujem.

Ja som sa na to pýtala, a vraj to opúcha kvôli tomu zákroku. Mišo, teraz pár dní budeš mať určite bolesti, ja som nechcela byť na liekoch, ale dávala som si paralen, no po pár dňoch som prišla na to, že bez Flectoru sa to nedá vydržať. Od neho aj odpuchne, a dá sa prehĺtať. Síce bolesť mi ustúpila, len na také 3-4 hod., ale aj to je niečo, aspoň sa poriadne napiť. :slight_smile: Moja strava je už od soboty bebe keksíky namočené v kamilkovom čajíku, ono sa to roztopí na kašu a je to super. Včera a dnes som si dala mozarellu. Tak uvidím zajtra na kontrole čo mi povedia.

Ahojte, takže bola som dnes (8. deň po operácii) na kontrole. Bohužiaľ to mám celé zapálené a dostala som antibiotika a našťastie aj ďalší Flector proti bolesti. Od 6. dňa prišli strašné bolesti, ktoré mi vyrážali do zubov aj uší. Myslela som, že je to preto, lebo sa mi odlupujú fibrinové povlaky. Bohužiaľ mi zatekali sople a tie mi spôsobili zápal lôžka. Takže min. ešte týždeň doma. Ach jaj.

No ja ho mám strašne opuchnutý, a to mi dosť komplikuje to prehĺtanie, inak by to bolo celkom v pohode, nemôžem sa vôbec ani najesť, lebo ma to bolí. Aj ja mám už Flector, našťastie mi ho v lekárni dali. Kebyže ho nemám, tak by to bolo omnoho horšie. Neviete mi povedať kedy už konečne ustúpi tá hrozná bolesť? Ja som teraz piaty deň po operácií a stále sa mi to zdá horšie a horšie. Ďakujem

Čaute, ja som bola 2.6.2011 na výbere a robili mi to v lokálke. Bolo to hrozné. 2 dni som ležala v nemocnici, bez akýchkoľvek problémov ma pustili domov. No presne o týždeň 9.6. mi to z ničoho nič začalo krvácať, rýchlo sme išli do nemocnice a tam mi pan doktor povedal, že pri odlupovaní povlakov mi praskli dve cievky, ktoré treba zašiť. Tak mi to “omrtvil” len sprejom a strihal, pálil, šil, tak, že som všetko cítila. Hodinu ma takto mučil, stratila som okolo liter a pol krvi. Keby som vedela, že sú s tým takéto problémy, nikdy by som si ich nenechala vybrať.

Mne vyberali mandle teraz 23.5.2011 a môžem povedať, že vo veku 49 rokov to nieje žiadna sranda. Bola som uspatá, nič som necítila, na tretí deň ma prepustili z nemocnice domov, žiaľ na 4 deň nastali veľké komplikácie. Ráno o 3.15 hod sa mi začala valiť z úst krv, ktorá mi pomerne rýchlo hustla v ústach a keď som ju nestihla vyplúvať, tak som sa s ňou dusila. Asi o 10 minút prišla sanitka, odviezli ma do nemocnice, tam sa to krvácanie zopakovalo znova o 9.15 a poviem Vám, všetkých päť doktorov mali so mnou čo robiť, aby ma zachránili. Celá ambulancia v četne tých lekárov boli od hlavy po päty od krvi a ja taktiež. Nechýbalo veľa a by som bola vykrvácala. Stratila som hrozne veľa krvi, ešte dnes t.j. 13.6. mám zlý krvný obraz a stále som na PN. Nikdy v živote by som to už nechcela zažiť. Vlastne som vďačná lekárom na Antolskej na krčnom oddelení za moju záchranu života.

Jezisi, konecne nejaky normalny prispevok, po precitani tych predtym len cakam na to, kedy budem krvacat. Operovali ma 15. juna, to bolo nieco strasne, ale uz je to len a len lepsie, dufam, ze to odlupovanie nebude take zle a fajcit by som uz rada chcela.

Ahoj. Ja som bola na výber v utorok. Zatiaľ to moc nebolí, ale bojím sa toho, keď sa začnú odlupovať tie povlaky. Chcem sa spýtať, že po koľkých dňoch sa začnú odlupovať. Tiež som tu čítala o nejakých kvapkách. Mne dali iba obyčajný Paralen, že to musím vydržať, že je to normálne. Normálne jedlo (chlieb, rožky, mäso) mi kázali jesť už na druhý deň po operácií.

Ja to mam uz tiez za sebou, robili mi to v stredu 15.6.2011 lokalne a poviem vam, ze na toto by som sa uz nikdy nedala. Naladovka mi vobec nezabrala, injekcie na umrtvenie zrejme tiez nie, kedze som vela veci citila a poviem vam, bola to neuveritelna bolest. Dneska ma prepustili, vela vela pijem a hlavne jem aj ked to boli, ale nech si hrdlo zvyka a nech sa mi nevysusuju tie biele povlaky, lebo vtedy to zacne vraj riadne krvacat a boliet. Po operacii som ani velmi nekrvacala, robila mi to sikovna doktorka a na druhy den som nedostala ani tabletku proti bolesti lebo ma to tak velmi nebolelo, bolest prisla az tuto noc resp. zo stvrtka na piatok ,kedy to fakt riadne bolelo, ale aj to sa dalo vydrzat. Drzim vam palce - tym ktorych to este caka a nam co to uz mame za sebou uz len vela zdravicka prajem :slight_smile:

Ahoj Naty, povlaky začínajú miznúť medzi 3-5 dňom. Vtedy nastúpi trošku väčšia bolesť. Mne sa to skomplikovalo nádchou, ktorú som dostala. Ak by si mala veľmi veľké bolesti, treba si isť dať predpísať Flector rapid. Je to zázrak. Ja som na ňom už 15. deň. V stredu som dojedla antibiotiká a cítim, že sa to pomaličky upokojuje.

Ahoj. Dnes mi bolo tak zle od bolesti, že som až vracala. Nechutí mi žiadne jedlo, pretože mám takú divnú chuť v ústach. A už sa ti to zahojilo? Ja som rátala s tým, že sa to zahojí trošku skôr :slight_smile: A aj po 15stom dni máš stále bolesti?

Jaroslava, kto ti mandle vyberal ak sa mozem opytat? Mala si pred tym problemy so zrazanlivostou krvi? Ja idem tiez na vyber mandli a bojim sa, ze sa mi stane toto iste, ale s krvou nemam ziadne problemy ani riedku ani hustu, no skor tu hustesiu.

Ja mam 18 rokov. Po operacii som 5. den, a moj stav je zo dna na den lepsi a lepsi. Dokonca uz nepouzivam ani kvapky na bolest asi den a pol. Zjedla som uz aj parky s rozkom. Samozrejme v miniaturnych kuskoch. Mozno je to tym, ze mne mandle pocas operacie nepalili. Bola som v Roosveltke v BB. v celkovej anesteze, inak si to neviem predstavit. Len som zvedava, kedy si konecne zapalim :slight_smile: