Krčné mandle

No mne sa to už chvalabohu zlepšuje, ale doobeda si ešte dávam jednu dávku Flectoru s ktorou vydržím prakticky celý deň. Beriem aj Algifen, ten si dávam na noc, inak noci ešte bývajú dosť zlé, bolieť to bolí stále, ale zatiaľ ten piaty deň bol úplne najhorší. Ja si kloktám kamilkami a pijem šalviový čaj. Hrdlo mám však stále opúchnuté a zle sa mi rozpráva.

Ak Ti smiem poradiť, šalviu nepi, je to len čisto na kloktanie. A kamilky sú alergén, dávaj si pozor na to. Tak mi povedali v nemocnici. Mne repík pomohol veľmi. Rozprávala som aj ja zle, ústa som mala plné slín a jazyk totálne povlečený, drhla som ho zub. kefkou. Noci sú najhoršie, hlavne, ak trpíš bolesťami - noci sú nekonečne dlhé. Opuch ešte bude, ale o pár dní budeš fit, uvidíš.

Čo je na šalvii zlé, keď sa pije?

Neviem, čo je na nej zlé, ale od mojej babky viem, dlhé roky pracovala v Liečivých rastlinách a.s., že odvary zo šalvie sú skôr na kloktanie, vyplachovanie, ale ak Ti chutí …

No dá sa to piť. Horšie je, že pravé lôžko mi krváca skoro každý večer, ale našťastie dosť rýchlo sa to zastaví. Zajtra idem na kontrolu na ORL, tak im poviem, nech sa mi na to poriadne pozrú.

Po akom case sa chodi na poslednu kontrolu po vybrati mandli? Napr po mesiaci, alebo troch?

Ja som bola týždeň po vybratí doma a potom asi len raz u krčnej a povedala, že je to v pohode a ak nebudú problémy, tak už chodiť nemusím a ani som nebola.

No super, toto sa fakt čítalo dobre. Mne vyberali mandle 05.08. 2011 - písala som sem o tom, príspevok zo 07.08. 2011. A už tri týždne po vybratí som jedla prakticky všetko, dávala som pozor na tvrdé veci, ale všetko na čo som mala chuť tak to som si dala. Mandle mám vonku, problémy žiadne - nekrvacalo, bolesť sa dala vydržať. Takže Ala dúfam, že už aj ty si OK a usmievaš sa na frajera. Ahoj

Ahojte. Ja som na vyberanie madli objdnana teraz na pondelok na 3.10.2011 do starej nemocnice v Kosiciach na Rastislavovu 43. Chcem sa opytat, nema niekto z vas skusenost s touto nemocnicou? Popripade ktory lekar je dobry alebo nie? Zatial co som tam bola, tak personal bol mily, ale nechcela by som som, aby ma operoval nejaky zaciatocnik. Dakujem za odpoved.

Ahojte, ja som objednaná na operáciu vo štvrtok, dosť sa jej bojím, vôbec neviem ako to bude prebiehať a čo po operácii, v nemocnici si ma nechajú len na dve noci a potom sa budem liečiť doma, ak viete nejaké dobré lieky proti bolesti, tak ďakujem za radu. Problém je, že hneď na ďalší týždeň musím ísť do školy (VŠ) kvôli povinnostiam, bude to možné?

Mne vyberali mandle 23.9.2011 a 10 dni som umieral od bolesti a na 11. pohoda strasna, uz vsetko aj zjem okrem vysmazaneho.

Flector rapid 50, mam to vyskusane a nic ine nepomohlo.

Ja som po operacii mandli 3.10. mi to robli v Poprade! V zivote nikdy! Bolest ako… uz nikdy viac! Samotny zakrok neboli, lekarka si somnou nemohla dat rady, lebo ma v kuse napinalo, nemohla ma zasit. Trvalo jej to vsetko 1 hodinu! Takze zakrok hrozny, a bolest ani nerozpravam! Mam pocit, ako keby som mal v hrdle zemiak, nemozem jest polikat, no skratka nic! Som po operacii 4. den! Takze ak nemusite nechodte, radsej mat v kuse anginy ako to bolest.

Ahoj chod na operaciu, ja som si tiez cele roky vyberala vatovymi tycinkami tie biele hnisy a ten hnis sa mi dostal na vajecnik, tak mi ho museli vybrat a prave vcera som si dala vybrat mandle a som v poriadku, boli to, ale da sa to vydrzat, dokonca som uz aj jedla, nemaj z toho strach a chod.

Zdravim. Mam caste anginy aj teraz prave mam, ale zvykol som si uz na ne. Problem je v tom, ze vcera mi obe praskli od hora az dole a ja idem zosaliet, lebo mi tam stale nieco zajde a nemozem to dpostat von, ako keby som mal v hrdle ziletky. Viete mi poradit, ci to prejde a mam sa na to vykaslat, alebo ist na krcne?

Zdravim, ja som bola na zakrok 6.10. na jednodnovej chirurgii v Presove. Mozem povedat, ze som rada, ze som si zvolila toto zariadenie. Zakrok dost neprijemny, ale snazila som sa naslovo posluchat lekara a dychat kludne, tak ma prestalo napinat a myslim, ze preto to prebehlo rychlo a bez komplikacii. Po zakroku som pokojne stravila jednu noc v zariadeni a este v noci mi sestricka pripravovala harmancekovy caj, podavala lieky, no skratka bola som “pani pacientka” Na 4. den som uz jedla celozrnnu bagetu s vyprazanym kuracim masom, z coho asi nebol moj lekar nadseny. Treba len pit vela vlaznych tekutin, stale kloktat. Proti bolesti mi uplne staci Algifen, aj ked pre pripad mam aj silnejsie lieky. Ak ma vybratie mandli pomoct, tak treba ist, nebojte sa. Ja mam 45r. a tiez som to odkladala. Berte to tak, ze idete tam preto, aby vam bolo lepsie a ta bolest patri k tomu a potom uz bude zo dna na den lepsie. Vsetkym “bojkom” drzim pace.

Ahojte, som 3. den po operacii a jedine co pomaha je hnusny Flector rapid - je uzasny, ale pijem ho aj pol hodinu jak je hnusny, strasne mam strach, ze to zacne krvacat po tom, co tu pisete, ja uz chcem jest normalne, poraza ma sama kasa. Usi a zuby ma bolia a co pocuvam tak ten 3-4 den je este nic oproti tomu, co ma caka. Sucitim s vami vsetkymi. Drzte sa, co najmenej bolesti, skore uzdravenie a heslo: hlavne nech to nekrvaca!

Ahojte, pridam aj nieake skusenosti. Dnes som 2. den po vybrati krcnych mandli. Robili mi to v Nitre v celkovej anestezii. Dost dobre to znasam. Hned po prebudeni s narkozy som pila. Nevracala som, takze to dost dobre prebehlo. Len som zacala kaslat a v tedy to dost boli alebo pri kychnuti. Strava zatial kasovita, takze len tolko, ak mate otazk,y kludne piste na mail.

Ahojte marodi. Tak aj ja som absolvovala zakrok v uplnej narkoze. Bolo to v pohode, ale uz som 7 dni po a bolest neustupuje. Dokedy to bude boliet? Ja idem o jeden den do prace a neviem neviem … Drzte sa a ak mate skusenosti s tou bolestou, napiste, budem rada. Vsetkym marodom prajem skore uzdravenie. Mirka

Pekný deň prajem. Ja mám podobné problémy ako Vy. Mohli by ste mi prosím Vás povedať, kedy a ako sa to už skončí? : (