Krčné mandle

Poprosim kto bol vyberat mandle v Kosiciach v nemocnici l. pastera aka je tam starostlivost a ktory lekar je tam najlepsi a popripade aku mate skusenost

Ahojte som cca 3 a pol dna po vybrati krcnych mandli a stale mam pocit akoby mi nieco stekalo dole hrdlom, neviete mi poradit? alebo ma utesit, dufam ze mi to nekrvaca ale sliny mam bez stopy po krvi, tak neviem… vdaka

Ahoj, ja som asi 7 dni a pocitov som mal tiez vela od skrabania v prieduskach, cez nutnost prehltania v noci… nejako presli (musim zaklopat na drevo… )
Skus prehnut hlavu do predu tak aby bola vodorovne so zemou, nechaj nazbierat sliny a vypluj. Ak tam nebude ani naznak krvy tak to netecie. Mne to zacalo tiect pred dvomi dnami v noci ale to ze to tecie som vedel do sekundy na 100%. Ten prud je taky ze vies, nemas pocit. Cize mal si byt pokojny, pozri sa pred zrkadlo na rany (posviet si mobilom) ak sa ti da otvorit usta ci je vsetko sedo / zlte alebo tam mas krvave fliacky

Uz je neskoro ale pre ostatnych v skratke:
PRED - treba vybavit vsetky pred operacne vysetrenia, najest sa den pred operaciou poriadne, byt zdravy t. j. absolutne ziaden kasel ani ine problemy ktore by komplikovali vas po operacny stav.
TESNE PO - ak celkova narkoza tak sa zobudzate na lozku, pijete caj / vodu, nejete nic, ste v nemocnici tak dlho ako povedia
PO -individualne, ale v priemere, boli vas prehltanie, nemôžete hovorit, snazite sa zabit cas, tlacite do seba lieky proti bolesti, jete malo, mozu sa vyskytnut komplikacie
Lieky - ja som uzival flector rapid prasok aj 3x denne. Pomahalo to, ale je to riadne svinstvo ako kazdy liek. Neskor som napoj pil na dve davky, na predlzenie (? ). Aescin som dostal na odpuch, volno predajne.
Jedlo - zo zaciatku riedke na ulahcenie prehltania, “nedrsné” tj bez akýchkolvek kuskov ktore by mohli poskriabat ranu, nestiplave, nekysele, nesladke (moj pripad). Ja som mal riedku zemiakovu kasu / pyre, polievky + rozmocenu striedka, jemne sladeny riedky puding, krup. kasu… Stipali ma sladke veci (jogurt, detske vyzivy… ). Proteinovi napoj som pil tiez
Komplikacie - zazil som ich vela, ani sa mi o tom nechce pisat. Krvacanie je velmi neprijemne ak sa vam stane a nie je to take ze v slinach mate trochu krvi) , ale ze vam to vali, tak okamzite letiet na orl pohotovost respektive tam kde vam to zastavia. Adresu si treba zistit vopred + ratat s tym ze sa vam to moze stat kedykolvek. Krv vypluvat do vedra lebo ju vyvraciate a este aj vam bude z nej zle.
neviem poradit viac lebo som 7 dni po vybere, nastvany som z progresu liecenia, v den krvacania som bol na tom ok, potom sa mi s hrdlom hrali na pohotovosti, na druhy den v ambulancii s tamponmi a potom to aj vypalovali, takze teraz to zas boli a nerozpravam…

Mám 55 rokov a som po operácii šiesty deň. Mandle mi vyberali v lokálnej anestézii, tak som sa rozhodol lebo na celkovú anestéziu je poradovník a je potrebné čakať dva mesiace a chcel som to mať čím skôr za sebou. Samotný zákrok bolel… bodka, dvíhalo mi žalúdok, ale nevracal som ani nekrvácal. V prvý deň mi dali dve infuzie od bolesti takže to bolo v pohode. Aj na druhý deň som pociťoval bolesť len pri prehĺtaní ale na tretí deň som si už pýtal niečo proti bolesti, dostal som kvapky Algifen. Tie beriem ráno a večer 20 minút pred jedlom aby som mohol ľahšie prehĺtať. Horúčku som mal iba pri jednom meraní tretí deň poobede 37, 1… ráno som bol už na 36, 5… nedali mi nič proti nej a na druhý deň, teda štyri dni po operácii ma pustili domov. Od včera bolesť stúpla, ale vraj je to normálne po piatich dňoch, lebo sa tam niečo nové vytvára. Dnes je šiesty deň po operácii a ja dúfam že sa to skoro vytvorí a bolesti ustúpia. Ešte som zabudol asi na tretí deň ma začali trocha bolieť horné zuby a pobolievajú doteraz.

Ahojte, bola som na výber krčných mandlí v Utorok dnes je Štvrtok bála som sa ako veľmi to bude bolieť, pretože ma všetci strašili, ale ako vyplynulo mýlili sa je samozrejme, že to nie je bez bolesti, ale pociťujem to iba ako Angínu jem normálnu stravu síce pomalšie ale jem. Mandle mi brali v lokálnej anestéze, bála som sa ísť do narkózy stáva sa všeličo. Týmto chcem iba povedať ostatným, aby sa nebáli, nie je to také zlé ako všetci vravia. Robili mi to v Topoľčanoch a nemám ani jednu výhradu doktori a rovnako aj sestry boli ochotné, milé.

Zdravím, mne vyberali mandle 4.6.2013. Dnes je druhý den po operácii a bolesti sú silnejšie ako v nemocnici, kedže tam som dostavala výživy. Užívam Flektor, veľmi mi pomáha, ale niekedy ho užívam aj 5x denne a toho sa bojím, aby to nemalo vedľajšie účinky. Dnes ráno sa mi stav mierne zhoršil, zostala som červená a mala som silné bolesti, po tom ako som užila liek bolesti prešli. Jest mi nechutí, za dva dni som schudla 2,5 kila. Bojím sa krvácania, tak si dávam veľký pozor, pojem veľa tekutín a stále ležím. Myslela som, že to bude ešte horšie, tak verím tomu, že to bude už len lepšie. Inak, zákrok sa dal zvládnuť, bola som uspatá. Pred operáciou som bola veľmi často chorá, tak dúfam to bude dobré a keď toto pretrpím, tak ma choroba bude obchádzať. Držte sa.

Ak môžem tak sa pripájam, mne vyberali mandle 13.06.2013. Dnes je 19.06.2013 a bolesti stále pretrvávajú ako povedala Veronika, ešte sú horšie ako v nemocnici. Mne dali proti bolesti, že mám kloktať Repík alebo kamilky a má užívať Brufen 400. Nič viac mi nedali. Bolesti sa každým dňom stupňujú natoľko, že keď sme volali, či to je normálne, tak nám povedali, že to ešte mám týždeň vydržať a potom sa uvidí. Po týždni som mala už rozprávať. Zajtra je týždeň a ja vôbec nerozprávam, keď prehĺtam, pociťujem nenormálne bolesti, nemôžem jesť skoro nič, pretože už aj výživy, jogurty čo mi nič nerobili ma teraz štípu. Jediné, čo pijem je čistá voda a neperlivá minerálka. Už teraz som schudla 3 kg a tiež som bola v plnej narkóze a mám tak doboľavenú sánku a prechádza mi to až do uší. Takže takto to prežívam ja. A tiež dúfam, že to už čím skôr prestane bolieť, držte sa.

Flector môžeš podľa príbalového letáčika max 4 krát denne, no ja si dávam aj päťkrát niekedy, lebo by som zomrela od bolesti …

Ahojte, mám 28 rokov, mandle mi vyberali 11.06. na Antolskej, perfektne prevedená práca, operácia super, v narkoze, o ničom neviem, paráda, v nemocnici sa to dalo vydržať, bola som tam len do nasledujúceho dna po operácii, pila som repík, zjedla som aj puding (Monte), ovocné jogurty štípu, takže v skratke, bolí to! Čakala som že to bude bolieť, ale toto je moc … radšej dvakrát rodiť ako toto a to mám podla doktorov vysoký prah bolesti, ha ha ha. Teraz som už 8. deň po operácii a ak si nedám Flector, škrabem steny od bolesti, po Flectore sa najem v pohode, také kašovité aj halušky som jedla aj stred z chleba, ale len po Flectore, ked prestane cca. po 4 hodinách účinkovať, revem bolesťami asi hodinu a potom si musím dať už celá zúfala ďalší Flector, takže mi to vychádza, že za deň zjem minimálne 4 vrecká, stále sa modlím, že po tých 4 hodinách už nebudú také bolesti a oni svine stále prídu, to štípanie v krku by sa aj dalo vydržať, ale to čo vystreľuje do uší, sánky, zubov a hlavy je hrozné, také tlaky, proste bolesť… inak sa mi to vraj hojí pekne, nekrváca, aj odlupuje sa to pekne, smrad akože neskutočný, ale tie bolesti sa nedajú opísať, prosím vás kedy už prejdu? Veď zajtra bude 9. deň.

Tak ja na vyberanie nejdem, toto mi stačilo, mám prah bolesti ako bábätko, doktorka mi hovorila, že to nič nie je, že sa mandle vyberajú na vrátnici, že je to taká jednoduchá a bezbolestná operácia a keď to tu čítam, tak si snáď ta doktorka iba nejaké body alebo provízie naháňala.

Nedaj sa odradit prispevkami, u kazdeho je to ine a s Flectorom sa to da prezit, ber to tak, ze (dufam) po dvoch tyzdnoch budes mat pokoj na cely zivot, tie dva tyzdne vydrzime a s Flectorom sa to da v pohode, no tak si das aj 5 krat denne, tych par dni na Flectore ta nezabije, ak treba urcite chod.

Dík za povzbudenie, no nečítal som tu veľa pozitívnych príspevkov, že by ľuďom problémy po vybratí mandlí odišli, osobne to tu vidím skôr na reklamu na vyberanie mandlí a Flector, aj tvoj príspevok ho príliš veľa opakuje.

Operaciu mandli som podstupil 17.06. Najviac som sa obaval samotneho zakrorku, no ten bol v podstate bezbolestny a nic som necitil. Najhorsie bolo samotne umrtvovanie a to konkretne ked mi do ust vstrekli nejaky sprej, po ktorom som v okamziku nevedel nic prehltnut a mal som chvilu pocit, ze sa dusim. Rezanie som vobec necitil a s fascinaciou som sa prizeral na vsetky tie nastroje, ktore doktorka pouzivala. Pocas operacie mi prislo zle, asi na 5 minut kvoli dehydratacii. Zakrok inac nerobil problem … dva dni po som dostaval infuzie, od tretieho uzivam kvapky Algifen neo, ktore vyborne tlmia bolest za kratku chvilu. V pripade neuzitia kvapiek bolest prechadza celou sankou az do cela, fakt neprijemne a nemozem vtedy ani hovorit.

Ahojte, mne vyberali krcne mandle 11.06.2013 v FN Nitra. Rano som prisla a brali ma na salu. Rychlo to prebehlo a uz som bola na prebudzacke, kde som nakoniec stravila 5 hodin. Na druhy den bolesti ziadne, nevedela som sa dojest, co som bola stale hladna, vo stvrtok ma pustili domov - este stale bez bolesti. Doktori a sestricky prijemni, uzasni. Najhorsie bolesti boli 5-7 den, co mi skomplikovalo krvacanie a vysoke horucky. Prijali ma, zastavili to a na druhy den som sla domov. Dnes je to 15 dni od operacie a ja lezim v nemocnici uz 3-krat kvoli krvacaniu.

Pripojim svoj nazor, mne vyberal mandle v Ruzinove, na moje poziadanie v lokalnej anesteze, hoci dnes sa to uz robi prevazne v celkovej. Operacia bola v pohode, nebolo to nic strasne a keby som si znova mala vybrat, tak by som do toho isla. Mala som mileho pana doktora a pod vplyvom liekov sa mi to zdalo ako zabava, po operacii nejake 4 hodky vypluvate sliny az kym nie su uplne biele a potom prehltate a pijete caj. Mne od bolesti dali paralenove capiky, ktore mi pomahali. Dovtedy sa i ta bolest zdala v pohode, jedla som polievku, puding dokonca aj makku cast chleba. Od kedy som doma davam si voltaren aj 3-4 krat denne, lebo to dost boli. snazim sa jest vsetko zemiaky, maso ryzu a dokonca aj cestoviny trva to sice dlho ale da sa to, samozrejme bez liekov nie. dnes je 6 den a bolest su este celkom velke. netusim keedy to zacne aspon trochu ustopvat, vacsinu casu lezim ale bola som sa uz aj prejst lebo je to na zblaznenie.

Ahojte moj syn ma 6 rokov a pred 10 dnami mu vyberali nosné a krčné mandle ale tie bolesti mal dost velké nemohol prehltat hlava ho bolela… a teraz je už 11 den a dnes začal mat teploty 38 od rana tak neviem či zajtra zajt ku doktorke alebo to prejde mate niekto s tým skusenosti s tými teplotami a bolestami hlavy

Mne vyberali mandle mam 11 rokov mandle mi vyberali pred 1 tyzdnom a v pohode. Usi ma neboleli ani nic podobne.

Ahojte, aj ja by som poprosila o tieto informacie.

Ahojte, mam 38 a pred dvoma tyzdnami mi vyberali krcne mandle. Vsetko pebehlo ako malo a na druhy den som sla domov. Znesiem vela takze s takymito bolestami som ratala, ale uzivala som kvapky algifen. flector mi zakazali, pretoze vraj podporuje krvacanie. Musim sa priznat, ze prvy tyzden som dodrziavala vsetko ako mi prikazali, ale o tyzden neskor som uz sla na dovolenku, kde som sa opalovala, kupala a v jedeni som tiez velmi opatrna nebola a tak som so silnym krvacenim skoncila v nemocnici kde mi to spalovali dohromady. a tak som sa poucila, ze ak by som dodrziavala vsetko co treba, mohlo to prebehnut vsetko fajn a uz som mohla byt skoro fit … takze, vsetkym odkazujem, nebojte sa bolesti, je to normalna bolest, v zivote si uzijete este vasciu, neuzivajte flector, nekloktajte - tym to len drazdite a dodrzujte vsetko co mate … drzim vsetkym palce.