Krčné mandle

Ja mám tiež vybraté krčné mandle a od vtedy ako som sa tak rozhodla som nebola chorá takže to všetko stálo za to celá tá bolesť. Mňa to bolelo ale dosť, pichali mi injekcie na umrtvenie a to bolelo a potom aj keď to odpuchlo tak som nemohla ani jesť ani piť. Ale aj napriek tomu neľutujem

No myslim si ze vo vacsine nemocnic je to tak ze pacient musi spolupracovat ked to neni v celkovej anesteze.Lenze zasa pri celkovej to viac krvaca

aj mojej segre vyberali mandle a opichali jej to zaziva nech jej to spuchne a znecitlivie a musela si drzat taku misku a nema z toho najlepsie zazitky ale zasa rekonvalescencia je vraj lepsia ako pri celkovej anesteze a pomohlo jej ze si ich dala vybrat takze nelutuje

Aku misku? Akoze si sama drzala nieco do coho jej tiekla krv alebo daco podobne? fuj

@minaric to aj mne tak robili, mi to obpichavali a tiez som si drzala misku ,a tam ti krv tiekla. po zakroku som aj vypluvala krv a len som pila cajiky a polievky som jedla mixovane.

Aj ja som to zazil a nikdy viac uz. Tie dlhikanske ihly ked mi pichali do hrdla a najhorsie bolo, ze som jest nemohol.

Prosim ta a ako dlho si musel ostat v nemocnici? Ja mam ist tiez na vyber mandli ale aj sa trosku bojim a sama nemam rada nemocnice, tak hadam tam nemusim byt dlho.

Bol som tam 5 dni a doma som este lezal a jedol som mixovane polievky a vyzivy. Kedy ides na vyber mandli?

nemas sa coho bat aj ked sa vravi, ze najlepsie je vyberat mandle v detstve, ze v dospelosti je to uz tazsie. myslim si, ze kazdy nema rad nemocnice ale tak co narobi, ked musi tak musi a prezit tych par dni sa to da. vezmi si to z tej lepsej stranky. partner ta bude hickat, varit ti redsie jedla a mixovat ti polievocky, poupratuje doma :slight_smile: aspon u mna to tak byva, ze ked som chora moc tak sa moj partner postara o vsetko:slight_smile:

mojmu syncekovi maju ist tiez vyberat krcne mandle…myslite si, ze mensie deti uspia pri tom alebo mu len napichaju injekcie, ktore mu to umrtvia? bojim sa aj zanho ako to bude prezivat aby si t aj dal,nie ze mi odtial zdupka alebo tam zacne plakat a tym padom lekar nebude mat moznost mu to poriadne zoperovat…

myslim si, ze ked poprosis doktora a povies mu co je vo veci, ze coho sa bojis tak by ho mohli uspat, len to zalezi asi aj od toho ake budu vysledky mensich vysetreni, lebo oni robievaju pred anesteziou par vysetreni aby vedeli, ze aku anesteziu mu mozu dat…

myslis si, ze je dobry napad dat malemu dietatu anesteziu? Ved stacilo by keby mu pichli naladovku. Vtedy ten clovek tak nevnima okolie a ani to co sa s nim deje alebo robi… Ja by som skusila tu injekciu radsej ako anesteziu. Inak to zaposobi na male dieta ako na dospeleho cloveka

myslím si, že by anestézia dieťaťu nemala uškodiť. Veď lekári vedia čo robia a preto sa robia testy pred operáciou aby sa zistilo, čo si môžu dovoliť, aký obsah a podobne. Moja kolegyňa má 5 ročnú dcérku a jej operácia dopadla dobre a tiež mala anestéziu.

mne maju ist tiez vyberat krcne mandle, ale to az v juni. nechapem preco az tak neskoro, lebo keby mi ich mohli teraz vybrat, tak by som to uz mala aspon za sebou. Tiez mam strach z toho, ale ked si predstavim, ze mi ta operacia pomoze, a ze nebudem uz byvat tak casto chora, tak pojdem na ne aj keby ma to malo boliet. Lebo uz ma nebavi stale brat antibiotika. Stale som chora, uz mi to vadi aj hlavne kvoli praci a citim sa dost unavena a vycerpana z toho

niektory tu robite z operacie krcnych mandli vedu. Mozem vas uistit, ze sa nemusite bat, ved to nic nie je. Umrtvia to miesto vyberu a idete na izbu. Oni vam pred tym pichnu naladovku, ci ako sa to valo a ani nebudete vnimat poriadne tu operaciu:slight_smile: Vazne sa nemusite bat, ti co sa bojite nic to nie je:slight_smile:

tak vieš nie každý je nebojácny…niekto má strach zo zubára, niekto zase z doktora, či operácií…môžeš vyprávať, neboj sa dobre to dopadne, nič nebudeš cítiť ale ten dotyčný to musí zistiť sám:slight_smile: viem o čom hovorím, sama som taká

s tým s tebou súhlasím…A keď ma človek raz z niečoho strach, tak mu druhý darmo môže hovoriť alebo niečo vysvetľovať, musí proste prísť na to sám:)

nahodou mne sa to pacilo ako bolet ma to bolelo az potom ale aspon som videla manzela v akcii:slight_smile: konecne okolo mna skakal, sa to vymenilo:slight_smile:

To asi nikto nelutuje si myslim. Kazdy ma mozno strach pred operaciou ale po nej zisti, ze to nic nebolo, ze boli to az potom. Co som pocula, tak je ich lepsie dat von, clovek nie je potom az tak chory

Mne vyoperovali krčné mandle ako dieťaťu, preto že som bola neustále chorá. Mala som taký strach, že ma operovali pod celkovou narkózou, teraz mi to príde už smiešne:) Ale musím si zaklopať nebývam tak chorá ako v minulosti. Myslím si, že je to aj tým, že tie mandle už nemám…