Ktoré detské príkrmy sú najlepšie?

potrebujem poradit od skusenych mamiciek ake kupovane prikrmy ste davali na zaciatku? myslim teda aby boli vhodne tak od 5 mesiacov aspon. chcela by som trosku zacat prikrmovat lebo uz nemam dost mlieka pre malu a doktorka povedala, ze namiesto toho aby som prechadzala na umele mam skusit toto uz

si si ista, že chceš na začiatku dávať kupované? čo keby si radšej spravila tie prvé doma? aspoň prvé dva alebo tri mesiace, myslím, že by to nebolo na škodu. samozrejme nebola by si ani prvá ani posledná čo začínala kupovanými ale ak máš aspoň trochu času tak si na tom daj záležať

@pozlata ale ved jasne, ani to tak nevyznelo len proste som chcela napisat, ze vela bab ma teraz problem, ze im deti nechcu moc papat a to je podla mna horsie ako ked papaju viac :slight_smile: ale nemyslela som to vobec nejako zle. a pozerala si aj tie ceny v akych sa taketo prikrmy pohybuju? co je pre teba taka prijatelna cena este?

ked som sa pytala doktorky tak povedala, ze v pohode mozem davat aj kupovane ked su oznacene, ze su vhodne od takeho veku. preco by to malo byt zle? ved su to take iste vyzivy ako by som spravila ja doma, mozno este z kvalitnejsieho ovocia ako ja viem teraz v zime zohnat

pozerala a preto ma aj tie ceny celkom prekvapili. co som videla tak hrozne vela sa pohybuje tak nad euro, niektore az 1,5 co je dost vela :slight_smile: takze ak by boli tak pod euro tak by som bola rada lebo fakt budeme na nich fungovat prakticky az do leta kym nebud ezase cerstve ovocie zo zahradky dostupne

okay veď ani som nepovedala, že to nemôžeš. dávajú aj takto na začiatku kupované príkrmy len proste som chcela by si vedela, že podľa mňa by bolo lepšie keby si robila domáce ešte teraz. je pravda, že ak by si mala robiť z toho ovocia čo je teraz v obchodoch tak neviem či by to bolo lepšie

ved toto. premyslala som, ze by som radsej kupila takto v obchode nejake tie bio vyzivy alebo co. to by bolo lepsie nie? neviem si uplne predstavit, ze by som teraz uz ked mrzne mala niekde zhanat domace ovocie, to sa uz proste neda

Dávala som kupované od začiatku a všetko je v poriadku. Je to normálne teraz ešte nevieš čo a ako, ušetrí ti to čas a nebudeš musieť študovať čo môžeš dávať a čo nie, tam to máš rovno napísané od akého veku máš tie výživy vhodné. Väčšinou je to do nejakého pol roka ale je pár výživ, ktoré sú napríklad aj od tých 4 mesiacov, treba hľadať :slight_smile: Nenechaj sa odradiť :wink: Si svojprávna a tiež vieš čo je pre tvoje dieťa dobré

tak to je tvoj názor a ja ti ho neberiem ale ja mám tak isto svoj :slight_smile: ak ale teda máš pocit, že je to okay začať takto kupovanými tak ti už nič na to nepoviem :slight_smile: chcel som len poradiť

@pozlata aha, no ja napriklad kupujem tie ovko teraz a tie mas okolo toho eura tak tam by si sa mohla zmestit. podla toho, ktore kupujes ci tie bio alebo “obycajne” ale zmestis sa tak ci tak. napriklad tasticky tie bio stoja asi 80 centov a tam mas 90 g, taka normalna porcia na desiatu pre dietatko :slight_smile:

ale ja asi vazim kazdu jednu radu, ktoru tu dostnem a respektujem kazdy nazor :slight_smile: som sa pytala tak som dostala odpoved aj taku aj taku a mozem sa teraz rozhodnut :slight_smile: vobec sa netreba hnevat alebo sa citit nejako ukrivdene

ano? tie u nas nemaju tak som ich ani pozerala. presne ceny nahodou nevies? aby som si to vedela porovnat? :slight_smile: bola by som ti hrozne vdacna

myslím si, že tie, ktoré si doma uvariš, nie tie kupovane. Stači v bežnom hrnci co maš doma uvarit. A vieš čo svojmu dietatu davat.

Takže si sa už rozhodla alebo nie? Lebo z toho čo si napísala som vlastne nepochopila,či teda dáš na svoje inštinkty alebo teda na to čo chceš ty a budeš kupovať alebo predsa len obetuješ ten čas a budeš ich robiť doma

dievcata idem na navstevu ku kamoske s ktororu som sa dlho nevidela, ma teraz rocne dieta, pytala som sa jej co potrebuje, ci jej mozem nieco priniest a vravela, ze ak mozem tak uvita ak jej prinesiem nejake vyzivy pre malu, ze to teraz papa. ja sa v tomto ale moc nevyznam tak som sa chcela spytat ci by ste mi vedeli poradit ktore su vhodne pre dieta v takom veku?

myslím si, že ak su v domacnosti kvalitne hrnce, tak sa v nich moe varit aj pre deti. My mame Nordic Kitchen a varim v nich jak pre nas, tak aj pre deti.

@dojrala každá mamička má nejakú svoju obľúbenú a odskúšanú značku na príkrmy a tej sa drží. takže byť tebou sa radšej spýtaj jej aby si jej nedoniesla nejaké čo nakoniec malej ani nedá :slight_smile:
@Dalja789 Podľa mňa to nie je moc o tom v akom hrnci sa robia tie domáce príkrmy keď sa robia, urobia sa tak isto v hrnci po mame alebo starej mame ako v novom za neviem koľko sto eur :slight_smile:

kupim nakoniec :slight_smile: tak som sa rozhodla, dufam, ze robim dobre a ze budu chutit. len este neviem uplne, ze ake musim pozriet, ze ake maju a ci su vhodne na ten vek ako ja vlastne potrebujem

to aj mne napadlo, ze som sa mala rovno spytat ale vidis nenapadlo. tak jaj jej zajtra zavolam, dakujem aj tak :slight_smile:

Nemáš to ťažké, na všetkých kupovaných máš napísané od akého veku sú vhodné takže sa stačí riadiť podľa toho :slight_smile: Možno by som ešte odporučila najskôr dávať nejaké zeleninové a postupne po pár dňoch prejsť na tie ovocné aby ti potom tie zeleninové neodmietalo