Liposukcia - KE

Pre koho by to malo byť lepšie? pre ženu? pre jej telo? myslím že určite nie. Ty možno nevieš čo ti robia a tak, keď si uspatá úplne, ale to telo sa potom musí zotavovať z tej celkvej anestézie a nie je to sranda. Istý čas to trvá, kým sa telo spamätá dostane z toho, že bolo celé uspaté a tak. Preto je oveľa vhodnejšie, keď sa lipo robí len v lokálnej :slight_smile:

Nie drastické riešenie?

Tak takto som nad tym nerozmyslala, ja som skor myslela na to ako to zena berie ako to citi pocas zakroku chapes. Ze mozno je lepsie ked nevie co sa s nou deje alebo? :slight_smile: neviem si to celkom predstavit akoby taka lipo mala v lokalnej anestezii prebiehat :slight_smile:

Tak citam ze nie som jedina ktora uvazuje nad liposukciou. Skusala som snad vsetky moznosti co sa tyka ubytku vahy, aby som sa zbavila tych tukovych vankusikov, ktore mi uz niekolko rokov robia vrasky na cele. Ale uspech mi nic neprinieslo, preto posledne mesiace uvazujem ze by som isla na liposukciu, len neviem ci tento zakrok moze podstupit kazda zena alebo su tam nejake obmedzenia?

Ako to myslis ake obmedzenia? Tak nemozes byt tehotna a podobne ale myslim ze to je zase bezne, ze v takom stave by zena nad lipo neuvazovala. Je podstatne aby si bola aj fit a zdrava…Hlavne si podla mna musis dat dokopy na aky typ liposukcie by si sa chcela dat :slight_smile:

Lenze ako to je s liposukciou? Zotavovanie myslim. Nie je to nejake narocne pre telo kym sa z toho dostane, kym si uvedomi ze nastali nejake zmeny, ze telo uz nema tolko toho na sebe a podobne?

Zalezi to samozrejme od druhu liposukcie - z niektorych typov liposukcie sa jasne ze telo dostava dlhsiu dobu, ale pokial sa zena rozhodne ze ide do liposukcie ktora prebieha len tak ze kanyla sa vsunie pod kozu a tak, tak zotavovanie by nemal byt problem nejaky :slight_smile: len to tiez tu liposukciu nerobia vsade tak si to treba dobre zistit

Myslela som ze ci tam nie su nejake vahove obmedzenia alebo tak, myslela som ze ci liposukciu nemozu podstupit len nejake objemnejsie zeny este odo mna, ci tam nie je hranica ze pre koho je liposukcia urcena, ale z tvojej reakcie mam pocit, ze nic take nejestvuje :slight_smile:

Takze je potrebne si vybrat aj spravny typ liposukcie ked zena chce sa zotavit co najskor ano? Ako sa vola tato liposukcia co mi popisujes s tou kanylou? Akoze mas na mysli ze tento typ liposukcie nerobia na kazdej klinike alebo ze kazda klinika akoze plasticka nerobi lipo? Lebo nejako asi ti nerozumiem.

Nie nie su tam ziadne vahove obmedzenia - aky by to malo prosim ta zmysel? liposukcia ma praveze tento problem v podstate riesit, takze keby su tam obmedzenia tak by mi uchadzal zmysel toho :wink:
Co sa tyka zotavenia, tak vhodna je water jet je to bezbolestna liposukcia z ktorej je telo schopne sa spamatat ovela skor ako z inych typov. To je presne ta lipo co som ti s kanylou pisala :wink: nie pokial viem tak to nerobi kazda klinika.

Aj mi mozes napisat ktora klinika teda tuto liposukciu robi, ked pises ze ju nerobi kazda jedna? Nech to nemusim kade tade hladat a stravit pri tom kopu casu :slight_smile: o aku dobu asi je zotavovanie kratsie pri tejto liposukcii aku dobu to robi? ci to mi nevies tak povedat? ja sa ale aj obavam toho ze ci by ma nepriviedol tento zakrok na mizinu :frowning: nie je to financne narocne?

Tak mne ju robili v Centre plastickej a estetickej chirurgie, co sa tyka inych klinik, tak to prehlad nemam to ti nepoviem, ale s istotou viem, ze tu to robia, kedze aj ja som ten zakrok tam podstupila. Tak ono je to zotavovanie dost individualne, kedze kazde telo sa inak dava dokopy. Preco by ta mal priviest na mizinu? To nie su take sumy zase, skus si pozriet stranku kliniky, kde som bola ja a tam si pekne vies najst aj cennik a pozriet kolko by vysla teba priblizne liposukcia podla toho, z ktorych partii :wink:

Neviem asi by to zmysel nemalo, ale tak nevies co vsetko je v dnesnej dobe mozne. Ale si ma svojou odpovedou potesila, ze budem moct teda aj ja ju podstupit, teda snad. Co obnasa taka konzultacia pred liposukciou, co vsetko je potrebne prebrat? Lekar ti vie v tomto smere aj nejako poradit, ze kde by to chcelo ubrat a podobne?

Heraldina čítam, že ide o zákrok, ktorý sa prevádza s kanylou, ale neviem o tom nič bližšie, môžeš mi to prosím ťa opísať?.. Čo vlastne cez tú kanylu ide? Saje tuk alebo ako si to mám celé vysvetliť?

Jasne, ze ti vie poradit predsalen on ma uz roky praxe a vie kde by bolo vhodne ubrat a podobne :slight_smile: takze ty sa nejako nemusis pred samotnou konzultaciou stresovat, ze co ta caka, co by si mala mat ujasnene a neviem co.
Venecia co by si chcela ohladne toho vediet? nie nesaje tuk :slight_smile: ono cez nu sa dava taky roztok do tela a rozrusuje sa struktura tukovych buniek

Rozrušuje sa štruktúra tukových buniek? To je zaujímavé, ja som myslela, že cez to sa nejakým spôsobom saje tuk. Nemôže sa stať že počas tohto zákroku by žena mohla nejako vykrvácať alebo stratiť väčšie množstvo krvi?

Som sa musela pousmiať nad tým čo si písala. Nie nesaje sa tuk. Čo sa týka tohto typu liposukcie, ktorý sam robi v lokálnej anestézii tak tam je to tak, že cez kanylu ide taký roztok, ktorý rozrušuje tie zlé tukové vankúšiky. Píšem zlé, pretože najmä tie, čo nám už vadia :slight_smile: tie čo sú už podľa nášho uváženia cez normu :stuck_out_tongue: aj práve vďaka tomuto roztoku je tento zákrok takmer bezbolestný :slight_smile: a najmä pri tomto type liposukcie je fajn to, že pooperačný opuch je oveľa menší ako pri iných druhoch lipo

nie je to možné. V dnešnej dobe si myslím, že je zbytočné mať obavy tohto typu. Pri tejto liposukcii je to vraj tak, aspoň podľa toho, čo viem, čo mi lekár na klinike hovoril, pred samotným zákrokom na konzultácii, že v podstate ten roztok ktorý vstrekujú obsahuje niečo, čo v kombinácii s krátkoúčinkujúcim analgetikom a epinefrínom (snáď som to dobre napísala, lebo tie názvy si už len tak leda bolo pamätám :slight_smile: ) zabezpečujú redukciu krvácania. Preto takéto obavy a otázky, ktoré si sa pýtala myslím, že sú zbytočné. Je zbytočné sa stresovať niečím takýmto.

ty uz mas liposukciu za sebou alebo sa este len chystas, ked si pisala, ze ti hovoril na konzultacii? Davnejsie som sem pisala a pytala som sa ako je to s tou lokalnou anesteziou, citala som uz viacero clankov a doslo mi, ze zrejme ste mali pravdu, ze predsa len je pre telo lepsie, ked nie je zena uspata cela, ale je len v lokalnej anestezii. Ale zaujimalo by ma aky cas po lipo musi byt este na klinike?

Teraz su uz nove metody. Su uz rozne druhy liposukcie a kazda sa prevadza inak. Ako tu uz zaznelo pri tomto zakroku nevykrvacas, nie je na to absolutne ziadny dovod, pretoze su veci ktore zabezpecuju redukciu krvacania, takze takyto problem nehrozi. Akurat je velmi potrebne po zakroku nosit bandaze!