Liposukcia - KE

už mám za sebou zákrok, lenže nepozerala som sa pri zákroku ako to robia, čo mi robia, veď by som tam odpadla. Preto ti píšem, že podľa toho, čo mi lekár hovoril. Jasné, pre telo je to lepšie. Skôr sa zotaví, skôr môžeš normálne fungovať. Po celkovej anestézii by si sa zotavovala dlhšie, kým by si sa prebrala a tak.

hahaha jasne to ti verim, to asi by nebol najlepsi napad aby si to vsetko videla :slight_smile: ja tiez mam slaby zaludok a nedala by som to keby som sa mala na to kukat, ale snad samotny zakrok by som zvladla. Kedze sa waterjet liposukcia robi v lokalnej anestezii tak je potrebne zostavat este aj na klinike nejaky cas alebo to nie je nutne?

Nemám síce ešte za sebou liposukciu, ale o tej liposukcii o ktorej píšeš mám už toho dosť naštudované, keďže by som ju v lete chcela podstúpiť. Nie je potrebné aspoň podľa toho čo viem zostávať na klinike, len je potrebné najmä dodržať pokyny od lekára. Čiže treba sa vraj hlavne telesne šetriť :slight_smile: dúfam, že sa mi po zákroku podarí byť doma v kľude a oddychovať :slight_smile:

Nie je to nutné. Aj keď samozrejme je to všetko individuálne. Pretože každý organizmus je iný. Inak na takéto veci reaguje. To uvidíš po zákroku, čo ti lekár povie, čo ti odporučí, či by si ťa tam radšej nechali alebo čo nie. Ale je veľmi dôležité brať si k srdcu všetky rady a odporúčania, ktoré ti lekár povie. Neviem ako na iných klinikách, ale v Centre plastickej a estetickej chirurgie ti povedia všetko čo ťa zaujíma. Vysvetlia ti ako zákrok prebieha, ako to bude po zákroku, kedy sa budeš môcť už ako tak namáhať ako dlho asi budeš musieť byť PN a iné veci, nemaj obavy :wink:

Pozerala som si cennik kliniky na ktorej si bola ty :slight_smile: Lipo som tam nasla, len zrejme konecnu cenu by mi povedali az oni ked budu vediet na aku cast tela a v akom rozsahu to bude potrebne urobit ci? Pretoze nejako delene casti tela som tam nevidela. Ale podla toho, co tam bola ta jedna cena, tak ozaj to nevyzera tak ze by ma to mohlo priviest na mizinu :slight_smile:

O tom telesnom šetrení a PN viem už aj ja, len neviem presne ako dlho asi by tá pn-ka mala trvať? Ako dlho by bolo vhodné aby som oddychovala doma?
A zaujímalo by ma celkom či je vhodné aby som v lete podstúpila tento zákrok?

Ako dlho by mala trvať? Tak to už je na tebe na tom ako sa tvoje telo bude zotavovať, podľa toho ako sa budeš dávať dokopy, tak ti lekár povie, že kedy už môžeš normálne fungovať :slight_smile: Ale tak dva mesiace by si mala oddychovať, nech telo má ten čas na zotavovanie. V kľude :slight_smile:

Ano, je tam cennik ale presna cena zalezi od toho na ktorej casti tela je potrebne urobit liposukciu, v akom rozsahu a presne toto co pises. Takze taku najblizsiu cenu sa dozvies na konzultacii. Ked zhodnotia, ze kde kolko toho bude treba porobit a vsetko toto, ale tak aspon priblizne podla toho cennika si vies obraz urobit aspon tak cca :slight_smile:

Takže toto asi nemusím nejako dopredu v práci riešiť, že aspoň mesiac aby som si vzala voľno alebo čo. No uvidím asi to budem riešiť nakoniec potom za pochodu a nebudem sa tým teraz nejako rozptyľovať. Pýtala som sa aj na to, či je vhodné tento zákrok podstúpiť aj v lete alebo či bude vhodnejšie si to nechať až na zimu? Neviem si to celkom predstaviť ako budem fungovať a či keď v lete absolvuje liposukciu či ešte si to leto užijem s novým telom alebo už ani nie potom :slight_smile:

Nie nemusíš, to môžeš riešiť potom ťa nejako nebude naháňať. Nedá sa to teraz odhadnúť kedy sa budeš už cítiť fit. Predsa len takýmto zákrokom si si ešte neprešla, tak nevieš jak na tom budeš kedy sa budeš ako cítiť a podobné veci. Takže nestresuj sa tým, skôr sa teš na výsledky :wink:

Aha jasne, asi to tak predsa len bude lepsie, ale tak nejako nemusim ratat, ze by som po zakroku tam musela nejako zostavat, povinnost to teda nie je aspon teda tak som to pochopila z tvojho komentara :slight_smile:
To je fajn, ze to cloveka takto pred zakrokom oboznamia, lebo ten krok do neznama urobit je tazke a to viem velmi dobre kedze si tym prave teraz prechadzam :frowning:

Ano uz som to cele pochopila. Telefonat do Centra plastickej a estetickej chirurgie mam uz za sebou nebavilo ma uz len dalej premyslat nad tym a nic nekonat. Musela som uz niekde zacat a mam zo seba dobry pocit, ze som sa konecne odhodlala na cestu novym zivotom. Je mi jasne, ze este bude trvat nejaky ten cas kym budem vo vytuzenom cieli, ale verim, ze aj na to dojde a bude dobre. Mam trosku husiu kozu z tej predstavy jak to bude :slight_smile: Ale najma co som velmi zvedava je pristup kliniky a lekarov :slight_smile:

Dobre si to pochopila, ale do práce sa nehrň hlavne. Treba si dopriať oddych a relax po takomto zákroku. Síce je to menšia záťaž na telo ako iné typy liposukcie ale predsa len to chce čas nech je to všetko v pohodke a bez problémov. Neviem či je to tak všade, že ťa oboznámia so všetkým. V Centre plastickej a estetickej chirurgie mi povedali, čo ma čaká, ako to prebieha aj všetky iné podstatné veci, ale pri iných klinikách to môže byť úplne inak.

Tak to ziram, ale myslim to v dobrom slovazmysle :slight_smile: Bol najvyssi cas aby si sa niekam posunula. Je dobre stihnut takyto zakrok este pred letom aby si potom, ked uz pride teplo bola vo forme a aby si si mohla naplno uzivat teplo a slniecko :slight_smile:
Trva to kym sa clovek odhodla, kym naberie odvahu a ide si za svojim, ale stoji to za to. Nemaj husiu kozu, nemas mat preco jedine z radosti z vysledku :stuck_out_tongue:

Heraldina ahoj ako dlho je potrebne sa zotavovat po liposukcii, ked pises aby to stihla este pred letom? Dlho trva, kym sa telo da do poriadku a je schopne fungovat normalne ako pred liposukciou? Ideme v lete na dovolenku a tiez som uvazovala, ze asi tesne pred nou by som nieco taketo absolvovala aby som na dovolenke mala pekne tele, len teraz uvazujem, ked citam, co si napisala, ze asi celkom neplanujem dobre :confused:

Podľa toho, čo som si zisťovala, tak je potrebné aspoň mesiac si oddýchnuť. Avšak asi všetko zrejme dosť záleží od toho ako sa žena cíti. Tiež som riešila teraz, že ako si to vybavím v práci, že ako to budem riešiť, či budem môcť nejako tak fungovať, alebo či bude dobré aby som bola doma počas celej tej doby, čo sa budem zotavovať, no asi uvidím až sama jak to nakoniec bude :slight_smile:

To dufam, ze v dobrom slovazmysle, ked uz som taky krok urobila. Maly krok pre ludstvo, ale velky krok pre cloveka, pre mna :slight_smile:
Ano, ano, uz si to predstavujem, ze na jesen pojdeme na dovolenku a uz sa nebudem hanbit davat aj foto na internet, ked uz budem mat konecne postavu jak lusk. Ako dlho po zakroku je potrebne sa nejako slnku vyhybat?

Niekoľko týždňov je potrebné oddychovať. Preto ak si chceš užiť leto už na plno tak čím skôr tým lepšie do toho ísť :slight_smile: Každé telo je iné, možno tebe bude stačiť mesiac na to aby sa telo zotavilo, niekto potrebuje viac času. Postupne budeš zisťovať, že či ešte treba oddychovať a nosiť bandáže alebo nie. Uvidíš taktiež, čo ti lekár povie, ako to vyzerá ako sa to hojí a všetko. Tesne pred dovolenkou to nerieš prosím ťa. Potrebuješ aby v kľude sa telo spamätalo :wink:

Nemusis ma prosit :slight_smile: Nevedela som, ze to nie je vhodne tak riesit. Uz teraz to viem, ked si mi to napisala. Nemyslela som si, ze zena sa musi po liposukcii az niekolko tyzdnov zotavovat, myslela som, ze to bude rychle aj co sa tyka zotavovania, ale som to asi prestrelila a dost som sa mylila. Ako dlho to telo vydrzi take ako po liposukcii? Vies, ze kolko vopred teda to riesit?

To ti presne povedia na klinike, ta s tymito vecami oboznamia. Niekolko tyzdnov, mesiac, je dobre aby si nejako tie jazvy a tak nevystavovala slnku. Nech sa zotavia, nech sa daju dokopy a podobne. Mne v Centre plastickej a estetickej chirurgie hovorili, ze toto je tiez jedna z veci preco je mozno lepsie ist na zakrok na jar alebo na jesen, pretoze nemusis riesit ako so slnieckom, ci mozes ist co radsej nie, ci sa mozes niekde kupat alebo nie aby si nechytila nejaku infekciu a podobne.
Je dobre sa o tomto poradit s lekarom.