Mam nárok na invalidny dochodok?

Etka007, za invalidného sa považuje ten, kto má pokles schopností vykonávať zárobkovú činnosť od 41%-70% tj. ČID.
Ak má priznaný pokles schopností vykonávať zárobkovú od 71% a viac vtedy je ID (plný invalidný dôchodok).
Suma invalidného dôchodku sa vypočítava podľa vzorca. To presne neviem, ale čím viac % má invalid priznaných - tým má vyššiu sumu dôchodku. Pre presné info. napíšte na web. str. soc. poist. do poradne. Prajem pekný večer…

Dakujem ste zlatá.

Dobry den chcel by som sa informovat ci mam narok na invalidny déchodok .Pred rokom mi zistili celiakiu MARSH 3A-B, mam bezlepkovu a bezmliecnu dietu a teraz ešte aj osteoporozu po fyzickej stranke nevladzem tak ako ostatni ludia. Mam vybaveny preukaz ZTP i penažny príspevok na stravu.Momentalne som na PN.

Dobry den, Jaroslav, pre priznanie ID musíte spĺňať dve podmienky.
1 - platenie odvodov do soc. poist. a keďže poberáte nemoc. dávky - tak táto podmienka je splnená
2 - za invalidného sa považuje ten, kto pre dlhodobo nepriaznivý zdravotný stav, nie je schopný vykonávať akékoľvek sústavné zamestnanie, a tento nepriaznivý zdravotný stav, by mal trvať - 365 dní

Vy máte priznaný preukaz ŤZP - priznalo Vám UPSvR… Ale ID priznáva soc. poisťovňa. Sú to dve rozličné inštitúcie a každá má svoje kritéria posudzovania. Takže - ak budete naďalej PN a Váš zdravotný stav bude naďalej nepriaznivý, tak Váš obvodný lekár podáva žiadosť na pobočku soc. poisťovne. K Vášmu zdravotnému stavu sa musí vyjadriť posudková komisia. Prajem všetko naj …

Prekonal som v r.06/2009 cievnu mozgovu prihodu
v lavom kar.povodi.Mam narok na invaliditu

Dobrý večer, k Vášmu zdravotnému stavu sa musí vyjadriť posudková komisia. Poskytli ste veľmi málo údajov, musíte byť dlhodobo PN, atd. pozrite prispevok - Jaroslav. Prajem všetko naj …

Dobry den. Prosim Vas, ma moj syn 22. rocny, studujuci na vysokej skole narok na invalidny dochodok, ked je plny invalid od narodenia?

Dobry den Vám prajem!Vie mi niekto poradit?Manzel vo februári mal porázku.Má nárok na ID?

Dobry den, pisete, ze Vas syn je invalid od narodenia a momentalne je studentom VS. Ak je invalidom od narodenia - tak po ukonceni vysokoskolskeho studia mu bude priznany ID, lebo bude posudzovany ako “invalid z mladosti” tj, ze bol invalidnym este pred dovrsenim 18 veku zivota… Najlepsie info. Vam podaju na web. str. soc. poist. drzim palce!

V žiadostiach o inval.dôchodok sa od 1.1.2010 zmiernili kritéria-počet odpracovaných rokov sa zisťuje z celého obdobia odpracovania pred vznikom invalidity
nielen z obdobia posledných 10 rokov ako to bolo doteraz,teda nárok na ID bude mať viac žiadateľov - treba podať opať žiadosť na pobočku ak vám v minulosti z dôvodu neodpracovania rokov nebol priznaný ID.

Dobry den chcela by som sa opytat, ci mam narok na ID. Mam diagnostikovany malignny melanom s vysl. ClarkIII, Breslow 1,1 teraz v remisii. Mam problemy aj s chrbticou a hornymi a dolnymi koncatinami. Dakujem

Dobry den mam narok na plny invalidny dvochodok po transplantacii oblicky mam zatial 70%

Ak Vám bude priznaný pokles schopností vykonávať zárobkovú od 71% a viac vtedy je ID (plný invalidný dôchodok). Chýba Vám ešte 1%, držím palce, nech sa to podarí …

Dobrý deň. chcem sa opytať či mám nárok na celý invalidný dochodok.bol som operovany na žaludok tri krát a mám len tretinu zo žaludka.dalej pravostranna hernia disku L5-S1,typu protr. až extruzie s kompresiou S1-3.4 stupeň,vľavo 1-2 stupeň. bulding disku L4.5,ktore pri spinalnej stenoze komprimuju DV a oba korene L5. 2stupen kompresie. dalej cholecystolithiasis,chron.pancreatitis.som uznany ako čiastočny inv.dochodca na 45 percent.uznane percenta sa mi zdaju velmi male.kde sa mam odvolat proti rozhodnutiu a ako postupovat. dakujem vopred za radu

Dobrý deň, som po mastektómií 10/2009 aj postihnuté axily 9/11, štádium III.A som od operácie na PN, momentélne po CHT a teraz RAT a následne hormonálna liečba. Mám nárok na ID a ZTP?
Ďakujem za odpoveď

Preukaz TZP priznava - Ustredie prace soc. veci a rodiny (UPSvR Princip je taky isty, ako pri posudzovani ID. Zajdite na UPSvR, kam podla miesta bydliska patrite, a oni vam podaju presne info. ake doklady treba dolozit. Pri priznani preukazu TZP - musite mat mieru funkcnej poruchy 50%. Zalezi na tom, ako Vam posudia Vas zdravotny stav.
K ID - podnet na pobocku soc. poist. podava obvodny lekar, ak budete dlhodobo PN,lebo najviac môzete byt PN - 365 dni potom uz narok na nemocenske davky zanika. K Vasmu zdravotnemu stavu sa musi potom vyjadrit posudkova komisia. Prajem vsetko naj …

Dobry den chcem sa opytat ze ake mam sance na o priznani ID ked mam dg - DMO , Epilepsia , Vysoky krvny tlak a liecim sa na glaukom ,Som po 2 operaciach na obe oci a jednej na strabizmus teraz som PN od januara 2009 obvodna mi vypisala ztiadost o inv.dochodok

Poradte a ake je to na posudkovej komisii co sa ma budu pytat ake maTE skusenosti ?
Na co sa mam pripravit a ci mmam vobec sancu dostat ID

Ahoj, Lukas, na posudkovej komisii sa budu pytat, ako sa citis, ake mas potiaze, atd … Je to take iste, ako ked ides k lekarovi. Lenze na posudkovej komisii bude pritomna - okrem lekara/ky aj zapisovatelka. Ci mas sancu dostat ID - tak to vôbec netusim, ale zelam vela stastia, aby sa to podarilo …

dobrý den,písala som 12.4 a ešte ste mi nič neodpísali,dakujem

Návrh na preskumanie ohladom invalidity podava na pobocku soc. poist. Vas obvodny lekar. Samozrejme vtedy, ak je Vas zdravotny stav dlhodobo nepriaznivy, a Vy nie ste schopna vykonavat akekolvek sustavne zamestnanie. Ci mate narok na ID - tak k tomu sa musi vyjadrit posudkova komisia. prajem vsetko naj …