Máte hyperaktívne dieťa?

…tak su deti u ktorych je to len obdobie…ale u niektorych nie…ale tak kazde dieta je jedinecne…takze uz mate na papieri, ze teda hyperaktivita hej?..co ti lekari odporucali?..nejaku liecbu berie alebo nieco?..

Áno. Porucha pozornosti s hyperaktivitou. U nás to teda len obdobie nie je. Tak odporúčali nám sa malému najmä venovať, čo najviac, treba proste aby mal svoj režim, treba aby si zvykol na nejaké nastavenie, aby nebol v chaose, tiež že aj nejaká medikamentózna liečba bude fajn, ale že uvidíme ešte vlastne ako to pôjde postupne. Spomínali, že veľa je to o prístupe k deťom. Že treba proste to čas, prístup trpezlivý a že to bude fajn. Tak sa snažíme, ale chcela by som sa poradiť s niekým kto má podobné skúsenosti, podobný problém.

veď to a niekedy to rodič ani sám nevie rozoznať, či je to ešte normálne, alebo už ide tak nejak o nejakú diagnózu. no ak to neprestáva, na mieste je istotne vyšetrenie. myslím, však, že aj v tomto smere šla liečba dopredu

…to ti verim, ze to nie je jednoduche…to aj ked nieco planujete niekam ist tak to tiez musite rezim dodrzat lebo to moze kadeco sposobit co?..:confused: nejake vitaminy alebo nieco take by nemohlo pomoct?..

neterka moja má ADHD a fakt je to, že keď sa jej človek venuje tak je to fajn, je vidieť pokroky, u nej bol veľký problém nájsť jej nejaký program alebo niečo, sestra tá už bola zúfalá veľakrát, že nevedela čo urobiť, vymyslieť, vyčerpávalo ju to, ale teda pomáhame im ako vieme, dobré je, že Timejke sa výrazne spánok zlepšil, že nevyvádza večer, lebo to bolo niečo strašné čo večer okolo 8 dokazovala :confused:

Mozem sa opytat co jej tak pomohlo, neviem ci som to prehliadla alebo nie. No mame novu susedku s takymto chlapcom a minule bola u mna na kave tak poviem, vycerpana je hlavne po psychickej stranke, kedze to ma s nim velmi tazke a casto je jej muz na sluzobke a je na neho sama

Musíme to je fakt, ale teda ako máme režim je aj mne vlastne lepšie. Lebo organizmus si na to tak nejako zvykne. Len tieto deti sú veľmi citlivé na zmeny, ja akože nemám nejako zmeny rada, ale to som netušila ako to dokáže pri deťoch byť takýchto. Ale tak snažím sa s tým žiť, prispôsobiť sa tomu. Neviem ako je to s vitamínmi, neviem či to má zmysel, ešte sme nič takéto neskúšali. Ale rada by som vedela, čo môže pomôcť :slight_smile:

No tak to je presne ako u nás. Ako to myslíš, že sa jej spánok zlepšil? Čo jej v tom pomohlo? Toto by ma veľmi zaujímalo :slight_smile:
@simca.suchanek Po pravde ani sa nečudujem, my to tiež nenesieme s mužom ľahko, ale snažíme sa aby proste dieťa necítilo, že sme nesvoji, že sme unavení, snažíme sa robiť maximum aby bolo dobre :slight_smile:

Je mi ich velmi luto a preto by som jej rada pomohla. Ak mate teda s niecim skusenosti, co taketo stqavy zlepsuje, prosim ozvite sa mi. Velmi by som vam bola vdacna a ona isto tiez. Velmi to na nej vidno, ako s tym bojuje

no mala problém sa tak nejako upokojiť a uložiť na spánok, ona proste stále bola taká že nevedela, čo od radosti, nevedela čo má robiť, najradšej by večer ešte von išla, koľkokrát aj bola v posteli, ale to 10 minút a potom vyletela akoby už bolo ráno a teda kriku bolo, no nič príjemné, ale sestra jej dáva už nejaký čas pravidelne Karnozín Extra a teda to jej tak výrazne pomohlo aj s týmto spánkom

Joj ked citam, co si pisala to ako keby som ja pisala, tiez som taka, ze by som najradsej kazdemu pomohla, mna tiez velmi trapi, ked vidim, ze deticky maju nejaky problem a ze to nie je jednoduche. Len toto su veci, ktore si clovek proste nevyberie, ze sa to stane.
Hlavne je ale aby aj taketo deti mali vela lasky!

Tiez som taka zvlast ak sa teda jedna este aj o deti. Vtedy som ozaj vdacna za tie nase, ze su zdrave, aj ked teda vacsinou neposluchaju, no su zdrave a to je to najdolezitejsie

//ten karnozin to ako pomaha? ma to aj nejake neziaduce ucinky alebo cosi take ako to mavaju lieky??//

pri deťoch to má tú výhodu, že ich to akoby tak ukľudní, sú schopné sa viacej sústrediť a venovať sa dlhšie aj jednej veci, jasné, že každé dieťa je iné, ale takto to je proste pri mojej neterke :slight_smile:
čo sa týka nežiadúcich účinkov tak nie, nemá to mať aké, nie je to liek, je to doplnok a ten je pre telo prospešný :wink:

nie je ale potrebne ked nieco taketo chcete dat detom, ze konzultovat to s lekarom? moja dcera je tiez ADHD a teda neviem ja som taka opatrna v tomto, mozno je to tym, ze proste este len nedavno jej diagnozu potvrdili a vlastne este som si na to nejako nezvykla a najma neviem co akoze este do buducna ocakavat na co sa pripravit :confused:

Podla mna isto hej. Ak ak by to mal byt len prirodny doplnok, isto by som to v taktomto pripade radsej presla s lekarom. Neviem veru co vas do buducna caka, ale moc by som si priala, aby to bolo zvladnutelne

…tak pokial to nie je liek tak myslim, ze nejako nemusis…ale zase na druhej strane nic nestratis tym, ked sa na to popytas…v konecnom dosledku budes len pokojnejsia ze teda moze to praveze dobre urobit…mozes podla mna len ziskat…kolko ma rokov?..chodi aj medzi deti?..

@zmurika to je na tebe ako to ty cítiš, ak budeš taká pokojnejšia, keď sa na to popýtaš, tak sa popýtaj, viem, že sestra to kúpila a začala malej dávať práve na odporúčanie doktorky ku ktorej chodia, tá sa cez ňu k tomu dostala, dozvedela o Karnozíne Extra :slight_smile:
čiže podľa mňa už len to je taká vec, že doktorka by to predsa neodporúčala, keby to nebolo dobré alebo čo chápeš :slight_smile:

@mandolina no to po pravde neviem ani ja, ale teda neriesim, nepytam sa a zijeme, to je podstatne a teda snazim sa aby sme boli vsetci stastni, ved to je zaklad, no nie? len teda su dni kedy je to tazsie :confused:
@Luciferia dakujem, skusim cinknut teda doktorke, lebo ma to akoze zaujalo, len ako som pisala som taka trosku opatrna este, kedze je to pre nas nove ta diagnoza, ze este sme sa s tym nezzili, co je dobre, co prospieva :slight_smile:

@lujziaana ano to mas pravdu, no skusim aj nasej a uvidim, ale uz som aj pozerala, kde to viem objednat :wink: ze hned ako zistim, co a ako tak by som zaobstarala, ale podla toho, co si pisala a co som si po nete precitala, ze vlastne co to obsahuje a tak, tak nevidim nejako dovod na to preco ho nedavat :slight_smile: