Menštruácia

Ďakujem, pekne že ste mi pomohli. Veľká vďaka. Dovidenia.

No, ahoj to nemáš dobre. Ja sa o tom normálne s mamou bavím, normálne jej to povedz, bav sa o tom ako keby si to už dlhšie mala. Aj ja sa s mojou maminou tak bavím. Len toto som jej nepovedala. Hehe :slight_smile: Ahoj.

Ja som menštruáciu dostala teraz v 12 tke, 10.10.2010 a tiež som mávala rok výtok. A vtedy, keď som dostala som mala taký silný výtok, že som mala celé gaťky od toho :slight_smile:

A ešte niečo, je podľa vás normálne, že tereaz, keď som dostala a chodila som na WC, keď som sedela na WC mi nešla krv? Iba do vložky? :slight_smile: Ďakujem :smiley:

Sofia, neboj sa, je to normalne. Ak by si v buducnosti krvacala silnejsie, bude to inak, a mozes krvacat aj pri moceni. Zatial sa tvoj cyklus a vsetko v tebe pripravuje a to potrebuje cas, bud trpezliva, neobavaj sa a bud k sebe laskava, dobra a rozmaznavaj sa trosku. Mozes si brusko hladkat, ohrievat mierne a mozes sa s nim aj rozpravat. Ak nemas prechladnuty mocovy mechur a nepali ta pri moceni, tak je to vsetko ok. A neboj sa pytat sa aj svojej mamy, babky, nemusis sa za nic co je ludske hanbit. Ak by si mala priatelky, ktore su zvedave na rozne otazky v suvisloti s dospievanim, robim dievcenske kruzky v Ba pre dievcata, slecny, kde sa mozete pytat a rozpravat o com kolvek, aj o prvych laskach, sexualite, vztahoch s kamaratkami a podobne.R.

Ďakujem :slight_smile:

Dobrý deň, ako si mám počítať dni, keď dostanem prvú menštruáciu a ide mi aj výtok, mám si počítať dni od výtoku, keď som výtok iba 1 deň mala? Díky.

Ahojte, mam 12 a 22. septembra tento rok 2010 som dostala menstruaciu a mala som dostat dnes, preco ju este nemam?

Sira, na zaciatku nemusi byt menstruacia pravidelne. Niekedy aj par mesiacov vynecha, casom sa tvoj dievcensky cyklus nastavi a upravi. Normalny cyklus je 28 dni, nie mesiac. Mesiac ma viac ako 28 dni. Ale spociatku to mava odchylky a niektore zeny mozu mat dlhsi a niektore kratsi cyklus, cize 28 a ± par dni. Precitaj si na internete, je plno knih a kludne sa popytaj aj mamy.

Ahoj Kika ja mam 13 ja som ju asi dostala pred hodinkou zistila som to ked som bola na wc uplne som sa rozklepala. Dala som si vlozku a isla som to povedat mame tiez som sa strasne bala ale musela som lebo keby sme sli na kupko tak by mi to tam bolo trapne hovorit pred vsetkymi a nakoniec to prebehlo uplne super povedalami co mam robit (ale ja som to uz vedela). A tiez som sa hanbila a nakoniec som sa prekonala skus to a uvidis. :smiley:

Dobrý deň! Môže sa stať, že mi pár mesiacov vynechaju krámy? Lebo ja som dostala pred 3ma mesiacmi a z toho som mala krámy iba 1 krát, je to normálne?

Ahoj, ja som mala taký istý problém, keď som mala 15 rokov. Menzes nedošiel cca 2-3 mesiace, potom prišiel na pár dní a zase sa to opakovalo. No po čase som mala menzes 2 mesiace vkuse, raz slabší, inokedy silný. Keď sa skončil, tak som ho zase nemala pár mesiacov. Chodila som ku gynekologičke, no ona mi nevedela pomôcť, dala mi lieky, kt. mi nepomáhali vôbec, tak to pokračovalo ďalej, ba sa to zhoršovalo. Ku lekárke som už nechcela ísť za žiadnu cenu, lenže keď to už bolo také zlé, že som odpadávala po 5tich krokoch, tak ma mama vzala ku lekárke, či som chcela, alebo nie. Vzali ma hneď do nemocnice. Ležala som tam 2 týždne, lekárka mi povedala, že ak by som prišla o pár dní neskôr, už by som tu nebola, mala som 3 cm cystu na vaječníku a vďaka nej som vykrvácala, nebyť mojej mamy, tak tu už dávno nie som. Tak lekárka mi predpísala antikoncepciu, teraz je všetko v poriadku a menzes príde načas.

Ahojte, potrebujem pomôcť. Idem na dovolenku akurát vtedy, keď mám dostať krámy, neviete mi poradiť ako ich posunúť alebo dostať skôr? Za odpoveď vopred ďakujem.

Ja ti poradim takto, mala by si to povedat tatovy, lebo ked to povies kamaratke, tak ti sice pomoze, ale rodic je rodic a mala by si najst odvahu a povedat mu to, ze mas menstruaciu. Moja kamaratka dostala menstruaciu tiez v 9 rokoch v skole v prirode a vlozky jej kupovali ucitelky, aj menili, tak bud rada a povedz to ocinovy, uvidis bude rad, ze je z teba uz zena a ze mu doverujes a povedala si mu to. A ked to budes hovorit, tak sa nemusis bat, drzim palce.

Ahojte, dnes poobede som bola na WC a mala som na nohavickach krv, ale bola tak trochu hneda, je to menstruacia alebo nie? A vobec som nic necitila, nebojim sa o tom hovorit, ale neviem ci to menstruacia je a teraz uz mi krv nejde skoro vobec, iba tak po troske. Prosim poradte.

Lucka2, to moze byt zaciatok menstruacie, ktora prvy mesiac nemusi byt silna a trvat viac dni. Porad sa s maminou, babkou, alebo svojou tetou, keby si mala nejake problemy a bolesti.

Ja mám podobný problém… dnes som si našla na nohavickach ako keby krv a potom som išla ja wc keď som bola na malej ták som tam nič nemala a keď som išla na veľkú ták som to tam mala krv… a dosť krvy… je to menštruácia… mame sa to bojím povedať pokiaľ ai nebudem istá… Poraďte prosím bojím sa…

K,
ak si mala krv po velkej potrebe, moze to suvisiet s crevami, s konecnikom, zlatou zilou…
mame to povedz a vyhladajte lekara. ktory ta bude liecit.
Bat sa nemusis, niekedy po tvrdsej stolici sa podrazdi konecnik a pod. Pri menstruacii by si mala na toaletnom papieri krv aj po moceni. Este je otazne, akym sposobom sa pri velkej potrebe utieras toletnym papierom. Po stolici sa utieraj spredu smerom dozadu, aby si si nevniesla bakterie do posvy.
Hladaj sposob ako sa s mamou rozpravat, nebudes sa mozno tolko bat, ked sa mas komu zdoverit, ked sa porozpravate a mnohe ti vysvetli. Strach maju ludia z toho, comu nerozumeju, co nepoznaju, co je nove. ak ti niekto objasni, vysvetli, budes sa bat menej a ked treba navstivite lekarku.
R.

Ahoj, mam 11 a strašne sa bojím že čo bude ak to dostanem, pretože už mám aj výtok aj ochlpenie, a s mamou som sa už o tom rozprávala, čo mám urobiť ak to dostanem a nikto nebude doma ? vopred dakujem

Ahoj mám 13 rokov a chcela by som sa spýtať, že či je v mojom veku normálne keď mám taký biely povlak na nohavičkách ?. Ďakujem…