Myóm

Moja manželka je práve v NR nemocnici kde ju pripravujú na operáciu. Mal by som niekoľko súkromných otázok, mohla by ste mi napísať, prípadne telefón, alebo stretnutie?

Ja mam mensi myom asi 2cm uz roky,nemam s nim ziadne problemy,nerastie,nemeni sa,neovplyvnuje krvacanie,cyklus este hej,aj ked nepravidelne,.mam po 55 ,zatial sa na operaciu vobec nechystam.prioritou sa mi stava dusevna pohoda,ostatne davam bokom a myslim,ze to ovplyvnuje aj moje fyzicke zdravie len pozitivne.

Dobry den, mam podobny problem. Asi pred 2,5 roka mi zistili, ze mam myom na maternici. Chodim pravidelne na kontrolu, ale myom sa nemeni. V podstate, pri poslednej kontrole si doktorka uz ani nebola ista, ci to vlastne myom je. Co je dobre, chcem si zmenit lekara a ak by tam nahodou bol, tak chcem sa opytat, ci moze mat myom neake pricinenie na tom, aby som nemohla mat v buducnosti deti? Dakujem.

Dobry den, mam podobny problem. Asi pret 2,5 roka mi zistili ze mam myom na maternici.Chodim pravidelne na kontrolu a zatial sa nic nemeni. V podstate pri poslednej kontrole si doktorka uz ani nebola ista ci to vlastne myom je…Chcem zmenit lekara a ak by tam ten myom bol, tak chcela by som vediet ci moze mat myom neake pricinenie na tom aby som nemohla mat v buducnosti deti. dakujem

Mila mamka, ako si brala pupalku s thiaminom, da sa thiamin aj v tabletkach pouzivat. Dakujem. Betka

Dobry den, chcela by som vás poprosiť o radu. Mám myom na maternici 37mm priemer, už 3 roky, ktorý vrastá do dutiny marenice. Posledný rok silno krvácam. Terez pri prev. prehliadke mi sterom zistili, že mám pravdepodobne ťažkú dyspláziu krčku maternice a doporučili biopsiu. Gynekológ mi však doporučuje konizáciu krčku a ten gynekolog, ktorý to mal urobiť sa priklána k hysterektómii. Mám pozitívny aj HPV vírus. Na rozhodnutie mám už len 4 dni. Prosím vás o skorú odpoved, dakujem.

Maslím, že nemáš čo váhať, keď to lekár doporučuje. Radšej čím skôr.

Chcela by som sa spýtať či môže myóm sposobovať vypadávanie vlasov, pred nedávnom / mesiac / som bola na operácií, mala som 58mm myóm, ktorý mi vyoperovali, jediné problémy boli s výtokom a vypadávanie vlasov, neviem či to mohol spôsobovať on.

Pokial odoperujú maternicu, aj vaječníky časom prestanú fungovať, takže maternica si myslím, že ma dosť dôležitú úlohu v tele ženy a nie len na vynosenie dieťaťa!

Zaujala ma možnosť návštevy. Môžem poprosiť o kontakt? LB

Dobrý deň, v decembri som podstúpila kyretáž a vysledky histologie boli v poriadku. V máji som bola na prehliadke u svojej gynekologičky kvoli nadmernému krvácaniu počas menzesu a pomocou ultrazvuku mi našla 5cm myom. Chcem sa opýtať či je možné aby mi za 5 mesiacov narástol takto veľký myom a či je potrebná operácia. Mám 49 rokov.

Ahoj, mam 41 rokov, pred tromi tyzdnami som bola po roku a pol na cytolog. vysetreni. Prave sa nachadzam v zahranici, kde pracujem a moja mamina mi dnes ozanmila telefonicky, vraj moje vysledky nedopadli najlepsie a mam sa dostavit na dalsie vysetrenie. Pred spominanymi 3 tyzdnami mi na sone primar povedal, ze vajecniky mam v poriadku, cystu vraj ziadnu nevidi a ze mam zhrubnutu stenu maternice. Vravela som mu, ze asi 5-6 mesiacov mam coraz silnejsiu menstruaciu a aj cyklus sa mi skracuje, menzes uz mavam kazdy 24-ty, niekedy 23-ti, alebo aj na 22-hy den. Mam silne bolesti v podbrusku pocas menzesu, ale aj po nom, aj ked nie take intenzivne, obcas aj spinim. Mavam aj bolesti na pravej strane vedla pupka - rezanie, pichanie, mavam hlavne nad ranom navaly. Citim sa cela rozbita. Pracujem u jedneho lekara (sice byvaly plucny lekar), a jeho nazor znie, podla mojich tazkosti - myom. Viem, ze su to len zatial dohady, len by som chcela vediet nazory vas ostatnych, ci by naozaj mohlo ist o myom. A este spomeniem nafuknute brucho a bolesti v oblasti krizov. Dakujem vopred za vase nazory.

Dobrý deň, myóm môže vyrásť a väčší, mne dorástol za tri mesiace na 8cm. Musela som ist na zakrok, kde zistili, že mám dalšie tri k tomu navyše ako bonus. Ale pri svojom dnešnom poznaní Vám chcem poradiť ako sa ich môžete zbaviť, respektíve aby sa Vám zmenšili. Po operácii po pol roku sa mi objavili dalsie ložiská myomov, ale ja už som si radšej preštudovala iné zdroje ako ísť znovu pod skalpel, budem Vám písať z vlastnej skúsenosti. Po prvé musíte zmeniť úplne jedálniček, nejesť iné maso okrem kuracieho a morčacieho, menej soliť, nejesť nič sladké, a dopĺnať veľa surového ovocia, zeleniny: hlavne brokolica, kapusta, redkovky, klíčky, veľa tekutín - hlavne zelený čaj, čistá voda, žihľavový čaj - a to min. 2,5 litra denne. Z vitamínových prípravkov vitamín C, aloe vera, koloidné striebro a hlavne milá pani Indonal pre ženy, ten mi pomohol najviac a životný optimiznus. Vaša Monika.

Ahoj ja by som sa ta chcela spytat, ci ti museli vyoperovat aj maternicu?

Milá Katka, mám podobný problém. Aj keď už neplánujem žiadné deti aj tak by som nerada podstúpila hysterektómiu, teda podľa záveru lekára. Poraď ak môžeš, čo ti pomohlo vyriešiť tvoj problém, píšeš tu niečo o bylinkách. Takejto liečbe veľmi verím, ale čo pomohlo tebe.
Vopred ďakujem a prajem veľa zdravia. Grétka

Ahojte mozete mi pomoct a poradit? Bude niektora z vas taka ochotna? Chcem vediet, ci pri operacii vam vyberu s myomom aj maternicu? A ci zalezi na tom, aky velky myom je? Prosim poradte mi.

Záleží od uloženia, veľkosti, a myslím, že aj od tvojho rozhodnutia.

A smiem sa este spytat ci si mala velky miom ak si mala? Asi tak v akej velkosti a kde ta operovali?

Ahojte. Som v šoku. Dnes mi moja sestra oznámila, že je v 10. týždni tehotenstva, ale má problém. Lekárka jej našla myom na maternici. Chcem sa opýtať nejakého lekára, či niečo hrozí dieťaťu ale aj sestre. Ďakujem za skorú odpoveď. pa

Dobrý deň, neznepokojuj sa, len toľko. Ja som v 17 týždni a mám myóm v maternici, mám strach, ale som sledovaná lekárom. Cítim sa dobre a verím že v novembri porodím svoje druhé dieťa :)Nestresuj sa zbytočne. Maťa.