Myóm

Podobne veci zaujimaju i mna. Mam myom zisteny dva roky, chodim pravidelne na kontroly, gynekologicka to ponechava tak, kedze nerastie a nerobi ziadne problemy ani pri menstruacii, ibaze ja som stale chudokrvna a preto na mna tlaci s operaciou moja obvodna lekarka. Ktorej vlastne verit? Bojim sa, mam 29 rokov a nemam este deti, ktore dobuducna samozrejme planujem.

Ahoj! Poprosila by som nejaky kontakt na toho Mudr. Bielika do BB. Dakujem.

Dobrý deň, dovolila som si Vás osloviť, nakoľko práve so sestrou riešime problém. Sestra má v maternici myóm 9 cm! A ešte jeden nejaký malý a je v 9. týždni tehotenstva. Jej lekár jej odporučil interupciu, dnes som ju zobrala k môjmu gynekológovi, ten sa vyjadril, že by bolo možné dieťa donosiť. Sestra má dilemu, čo urobiť, bojí sa komplikácií. Má 37 rokov a 2 deti. Viem, že mi nedokážete poradiť, len ma zaujíma, či nemáte nejaké skúsenosti. S pozdravom, Zuzana.

Dobrý večer, chcem sa spýtať, akým množstvom vody treba ryžu zaliať. Treba dať do pohára 0, 5 litra vody. Čaká ma operáciam preto by som chcela vyskúšať ešte tento spôsob liečby
Ďakujem za odpoveď.

Čaute baby, tak ja neviem presnú diag. , ale stále sa mi zväčšuje a neodtŕha nejaký povlak na sliznici maternice. Po entizole mi vždy zíde, ale o tri mesiace je nasäť. Lekár mi povedal, že bude musieť asi odobrať maternicu. Robil mi cyto pred tromi mesiacmi / myslím, že OK / a teraz ho chce v decembri opakovať. Je pri tomto možné, že je tam nejaký nábeh na rakovinu krčka? Vie mi niekto povedať, či to má nejaké riziká po odobratí / nepríjemné následky? /

Ahoj Mata, ak mozes prezradit, aky velky mas myom? Ja mam 6cm, lekarka ho len pozoruje (cast je v stene maternice, tak operaciu neodporucila). Vravela, ze jedna jej pacientka donosila dieta aj s vacsim myomom. Ja zatial deti nemam, v kratkej dobe by sme sa chceli ale o dake pokusit. Velmi sa bojim, ze sa to nepodari, resp. ze pri tehotenstve pridu komplikacie. Ak mas nejake dobre rady, resp. postrehy, budem vdacna. Zelam vsetko dobre s tvojim dietatkom.

Ja som mala myom na maternici dosť dlho a ani som o ňom nevedela. Treba vedieť aký je. Ten môj bol ako guľôčka v jamke, teda ohraničený. Nerobil mi žiadné problémy. Niektoré ženy hovorili, že práve pri pôrode im myom praskol a bolo po ňom. Takže netreba zúfať, ak nieje maligny - teda nezhubný. Treba, len chodiť na kontroly. k.

Ja som bola na operácií s myomom v 45 roku. Mala som už skoro 7 cm. Rozhodla sonm sa naraz a rázne. P doktor mi vysvetlil / lebo problémy som nemala žiadné - zistili mi ho na preventívke / , že postupne môžem začať krvácať, môžem byť chudokrvná, lebo on žije vlastne na úkor naších krviniek, točenie hlavy. Čím skôr tým vraj lepšie. Vaječníky som mala v poriadku tie mi nechali, ale maternicu mi vybrali. Nebola to žiadná trgédia. Akurát som nemala menzes. Začala som si celkom fajn užívať život. Vedela som, že nemôžem otehotnieť a tak sa náš imtímny život zlepšil. Na kontroly chodím s vaječníkmi a na mamografiu každé 2 roky. To značí, že netreba nič odkladať. Len odvahu. Ak už má človek deti, tak netreba váhať. Teraz mám už 52r.

Ahojte. Dnes mi po ročnej kontrole lekár povedal, že môj myom, ktorý bol 2 roky v kľude, narástol z 21 mm na 43 mm. Doteraz mi vravel, že keďže ešte nemám deti a nerastie, nie je porebné s ním čokoľvek robiť. Dnes ma posielal čo najrýchlešie na operáciu so slovami, že narástol veľmi rýchlo. Chcem sa opýtať niekoho, kto je už “po” … ako prebieha operácia, je to dlhý zákrok? A čo samotné zotavovanie? Na čo všetko sa mám pripraviť? A na ako dlho ma to “vyradí” z bežného života? Ďakujem za Vaše postrehy a prajem ešte pekný večer.

Čaká ťa operácia - zrejme enukleácia myómu (aj ja som po nej) PN asi 6 týždňov, potom máš nárok aj na kúpeľnú liečbu. Nie je to nič hrozné, tak neboj.

Vďaka za odpoveď, myslela som si, že tá regenerácia je kratšia! Počítala som tak 3 týždne. To je to fakt také zlé, že je nutné byť doma 6 týždňov? :- ( (

Aj ja som absolvovala operaciu myomu velkosti okolo 5 cm na hornej stene maternice. Najprv bol stabilny a maly asi 2-3 roky a potom zrazu narastol v priebehu par mesiacov. Operacia bola nutna cez brusnu stenu, kvoli polohe myomu. Robili mi ju na Kramaroch, uspesne. Na reske som lezala asi 3 dni (zachytil ma vikend) a potom som sa par dni doliecovala na pooperacnom. Nebolo to take strasne, akurat prve 2 dni to vstavanie z postele, prve pokusy ist na WC a bolesti v chrbte z nemoznosti pohodlne si lahnut. Doma som bola len asi 2 tyzdne a kratko po vybrati stichov som isla do prace. Ale treba byt doma dlhsie, potom nie je take riziko rozsiahlych zrastov. O par rokov po operacii som otehotnela, teraz som v 34 tyzdni a zvazuje sa, ci budem rodit cisarskym rezom alebo nie, kvoli riziku prasknutia maternice. Ta operacia myomu sa da celkom dobre prekonat, netreba sa toho velmi bat. Nie je to prijemne, ale vydrzatelne. Drzim Vam palce.

Ďakujem veľmi pekne za povzbudivé slová, niečo také som asi potrebovala počuť. Čaká ma to presne o týždeň v stredu, takže verím, že o týždeň o takomto čase už budem úspešne po. Prajem všetko dobré, hlavne nech pôrod prebehne v poriadku a nech sa aj mamke aj bábu darí. Veľa šťastia!

Nie, tak 4 - 6 týždňov. Záleží od toho, ako rýchlo sa zotavíš.

Ahoj, mam 29 rokov a pred rokom mi odstranili myom, bol 8 cm, operovali ma na 2-krat, proste nieco dovrzali, minuli tyzden som bola u doktora, lebo ma pobolieval zaludok, tak mi robili sono, a zas zistili, ze mam myom, ma 2 cm, nemam babo a velmi po nom tuzim, ale akosi sa nedari, bojim sa, co mam robit?

Ahoj. Chem sa len podelit o skusenosti, pretoze mne tiez pred rokom nasli myom na maternici. Bola som laparoskopicky operovana, pokial viem neboli ziadne komplikacie. Mam 28 a tiez nemam deti. Mam tiez velke obavy, ze sa mi myom moze vratit, no ale na tvojom mieste by som to uz riesila nejako inac, len nie operaciou. Neviem ako by som ti najlepsie poradila, no skus jod, koren zo zihlavy - caj, enzymy. Mozno to znie otrepane, no je to lacna metoda. Ja som uz zacala. Myomy sa tvoria na zaklade odpadu v tele a produkciou hormonov. Drz sa

Dobry večer! Chcela by som sa opýtať, čo vám povedal lekar, že ako skoro môžte otehotnieť. Ja som týždeň po laparoskopii myómu. Strašne by som chcela bábo. Môj lekár pred operáciou povedal, že do dvoch troch mesiacov budem môcť otehotnieť, ale primár v nemocnici mi povedal, že rok nemám otehotnieť vraj kvôli prevencii, aby nepraskla maternica. Ja som s toho nešťastná, lebo je to dlhá doba. Ďakujem.

Môžem sa opýtať, či vám lekár povedal, že kedy môžte otehotnieť, lebo mne tiež povedal, že do dvoch mesiacov môžem otehotnieť a primár mi vravel, že až o rok sa môžem pokúsiť o otehotnenie. Tiež som asi 3 týždne po laparoskopii myómu.

Poradí mi niekto? Mám 4 cm myóm, a doktor mi radí Mirenu.

Aby som to uzavrela. Zo 16 cm sa mi myóm zmenšil na 10 cm. V decembri 2010 mi laparoskopicky vybrali myóm.