Nadmerné potenie

DOMCICA - to by sa malo dat v podstate kamkolvek aplikovat, nie? Lebo tak ludia sa potia rozne, jasne, hlavne teda asi to bude podpazusie a nohy napriklad ale viem, jedna kamaratka ma dlhe roky problemy s tym, ze jej sa hrozne potia ruky, akoze dlane normalne.

chcem sa opytat, ste tu aj taki, co mate za sebou aplikaciu po toho botoxu. nie je to nejak bolestive? akoze to vpichnutie asi citit bude, ale skor myslim potom, ked uz sa to aplikuje, ci to vobec nejak vnimate, ze mate nieco taketo v sebe.

ano, to mas pravdu, ze sa moze aplikovat do roznych miest. vsak ludia sme rozni a aj to potenie nie je u kazdeho rovnake. niekomu sa poti podpazusie, inemu nohy alebo ruky napriklad. ono neda sa asi nejak vseobecne povedat, ze ci je to bolestive alebo nie. kazdy to mozeme vnimat inak. ale ked som bola na aplikacii botoxu, akoze normalne, nie kvoli poteniu, tak to nebolo bolestive. najskor mi lekarka natrela tie miesta, kde sa islo vpichovat takym znecitlivejucim gelom, takze to bolo v pohode.

V tom je nejak rozdiel, ze ako dlho to vydrzi? Ked sa porovna aplikacia botoxu takto, ze v tvari si da niekto pichat a v tom, ked sa dava proti poteniu?

myslím, že to nezáleží od toho, kam sa bude aplikovať, ale v akom množstve, od toho sa odvíja tá cena :slight_smile: neviem, či sa chystáš niekam ísť na takýto zákrok, ale kliniky mávajú väčšinou cenníky na stránkach, takže si to vieš dopredu pozrieť.

vsak ono by to malo byt tak, ze na zaciatku sa absolvuje vlastne take uvodne stretnutie, kde vsetko vysvetlia, kde sa urci presne toto, ze v akom mnozstve sa bude ten botox bude aplikovat. mam nieco taketo za sebou a aspon teda v mojom pripade to takto prebiehalo.

Takže na tom prvom sedení všetko vysvetlia a tak? To je super, lebo aspoň vieš, že do čoho ideš a čo ťa bude čakať. To by mali takto všade robiť a to ti môžem povedať, že kozmetičky, také tie, čo aj botox atď pichajú toto nerobia. Proste pozrie, nachystá a ide na to. Takže to je také dosť veľké plus takejto kliniky by som povedala.

Neviem, ci si to spominal predtym uz ci nie, ale kam si si ty daval ten botox aplikovat ocko?

Niekto tu spominal este elektricky antiperspirant, používal ho niekto? Funguje to ci blbost?

No to neviem čo ani je, ako to má fungovať, ale ak má niekto proste problémy s nadmerným potením, tak je myslím také lepšie a aj trvácnejšie absolvovať tú aplikáciu botoxu. Čo viem, tak napríklad v Spinne to robia. Lebo zase nemusia to všade robiť, kde robia s botoxom, lebo je to predsa o niečo iný úkon ako keď si niekto z estetických dôvodov dáva ten botox.

… to sa stačí len objednať a ti to napichajú kam potrebuješ?.. či sa robia aj nejaké vstupné vyšetrenia pred tým samotným zákrokom?.. nevieš?..

tak ono asi pred kazdym takymto nejakym zakrokom treba aj nejake to take “spoznanie” pacienta, aby vedeli aj nieco o zdravotnom stave a tak podobne. lebo tak ine mnozstvo by asi aplikovali 100 kilovemu chlapove a ine 50 kilovej zene.

Chcem sa opýtať ohľadne toho potenia, čítala som, že aj nejaké také menšie zákroky alebo ako by som to nazvala, spomínate. Na to treba aj že od obvodného doktora nejaký papier, alebo to proste je len na mne, že sa jedného dňa pre niečo takéto rozhodnem, tak rovno idem?

To asi nie, však to nie je taký echt zdravotný problém si myslím. Akože oboznámiť doktora isto môžeš s tým, že plánuješ niečo takéto. Ale tak pochybujem, že ženy, čo chodievajú na botox, že by sa s tým niekomu zdôverovali. Veď ono tam sa tiež dostaneš do rúk normálnym dobrým doktorom, takže sa nemáš čoho báť.

Tak zas nie, ze prides hned ako na hotove. Jasne, ze sa treba dopredu ohlasit, dohodnut si termin a podobne. Ale s tymto akoze tvoj obvodak nema v podstate nic.

tiez si myslim, vsak to sa ho v podstate ani netyka. to nie je nejaky zdravotny zasah, ako keby si isla na nejaku operaciu s kolenom alebo cim. ale mozno aj to tam robia, treba pozriet :smiley:

Ono by to nemusel byť ani zlý darček pod stromček. Akože ale zase s tým, že dotyčný vie o tom, že má takýto problém a uvažuje aj nad takýmto riešením. Zas aby sa to niekoho nebodaj nedotklo.

Tak to neviem veru, ako by som zareagovala na takyto darcek, ked mam pravdu povedat :smiley: Ale tak ak by to bolo napriklad, ze medzi partnermi a ze teda maju to vydiskutovane medzi sebou a tak dalej, tak potom preco nie. Ale ten prvotny pocit, ked som si predstavila, ze si taketo nieco najdem pod stromcekom, no neviem. Ale hovorim, ked som sa nad tym zamyslela, tak potom si uz hovorim, ze a preco nie? :smiley:

Však to je jasné, že by som sa najskôr objednala. Nemyslela som to zase úplne doslovne, že by som fakt tam prišla na kliniku, že poprosím Vás, mohli by ste mi tuto trošku napichať botox, aby som sa prestala potiť :smiley: To zase viem, že takto to nefunguje. Ale tak som to myslela, že či je nutné to riešiť nejak s mojim doktorom, alebo to môže ísť úplne mimo neho, keďže vie, že mám takýto problém.

aj ste niekto reálne boli na takejto aplikácii botoxu kvôli poteniu? v akej oblasti?