Nadmerné potenie

Neviem, že či sú napríklad nejak obmedzenia, kam by sa ten botox nemohol aplikovať. Nemyslím si, lebo ono tie miesta, kde sa najviac potíš, tak to sú aj také citlivé dá sa povedať.

to by som nepovedal. ale tak presne aj na toto sluzi to prve uvodne stretnutie, kde ti doktor / doktorka vsetko vysvetli, co ako sa robi, aky je postup a vsetko okolo toho. takze zase netreba sa zbytocne toho nejak bat. vobec to nie je hrozne ani bolestive ani nic, moze to mat len vo vysledku dobry efekt.

Mam jednu znamu z prace, ktora bola na takomto niecom. A ona si akoze pochvaluje. To bola vlani a hovorila, ze ked postupne vyprcha ten ucinok, lebo vsak nie je to proste naveky ten botox, to si nemusime klamat, tak ze potom pojde isto aj dalsi raz.

Aj nejak pocituje, ze kedy ten ucinok uz slabne? Ma to nejak dohodnute, ze kedy ma ist na dalsiu aplikaciu, ci sa ma potom ozvat, ked to zacne nejak pocitovat? Reku ci sa to nejak dopredu hned planuje aj to dalsie sedenie, alebo sa to za chodu riesi.

myslim si, ze ako si vsimnes to, ze sa prestanes potit na tych miestach, kde si das aplikovat botox, tak ako to vyprcha, tak sa zase zacnes potit. vsak ako inak asi. ale doktor ti vsak vsetko povie o tom, preto aj absolvujes take to prve stretnutie, kde o vsetkom pokecate, vysvetli ti atd.

Je lepšie, keď sa to dá aplikovať ešte teraz, že keď nie je také teplo, aby potom, keď už budú vyššie teploty, tak bolo telo na to pripravené, alebo je jedno, kedy sa to dá spraviť? Nie je to nejak obmedzené?

To máš akože úplne jedno, ono neviem, či niektoré z takýchto ošetrení sa rieši podľa toho, že či je teplo, zima alebo čo. Aplikuje sa ten botox priamo do svalu, nie nejak extra povrchovo, takže v tomto prípade to máš jedno. Akurát ten výsledok nie je zjavný hneď po aplikácií, ale trvá to aspoň dva dni, najlepšie je to poznať po pár dňoch.

ano, mozem potvrdit, rocne obdobie, ani pocasie ani nic taketo nema na tu aplikaciu botoxu vplyv. vsak si zoberte tie damy, ktore si ho davaju aplikovat z estetickeho hladiska, to chodia hocikedy. ja som bola tiez, ale teda kvoli poteniu, bola som na klinike spinn. rozhodla som sa radsej pre sukromnu kliniku po mojich predoslych skusenostiach s lekarmi.

Mmmm to myslím, že asi každý máme aj nepríjemné skúsenosti u doktorov. Ja som tiež začala byť taká, že radšej tá súkromná klinika. Ono však aj zubári sú napríklad, že súkromníci, takže nevidím na tom nič zlého alebo nebodaj nejakú zradu, ako som sa tiež už dopočula od jednej pani.

Predpokladám, že pani bola skoršieho dátumu narodenia a nemá na práci nič iné, len vysedávať po čakárňach a debatovať s kamoškami, ktorej sa čo naposledy prihodilo a rozoberať, čo ktorá musí užívať.

Tak to takychto ludi mam najradsej akoze. Ale vsak ked je taka moznost, ze si mozes vybrat, ze fakt nemusis ist len podla obvodu alebo kam ta obvodak posle, to je len dobre. Co som bola na klinike, tam mega vyhoda, ze sa da objednat na cas. To sa vsak da uz kadekde, ale tuto ma ozaj aj zobrali presne vtedy, kedy som mala termin. To uz sa zase vsade nestava :smiley:

Ked pises, ze mozes potvrdit, tak si bola na takejto aplikacii? Akoze co sa tyka toho potenia, ze toto si chcela riesit?

tak mne to tak vychadza. vsak naco by pisala skusenost ja neviem so zubarom alebo s kym, ked sa bavime v teme o poteni, no nie? :upside_down_face: ak nad tym uvazujes, tak podla mna je uz najvyssi cas. lebo ja sa akoze nejak nadmerne nepotim, ale poznam to na sebe, ze ked sa otepluje, tak ta intenzita sa zvysuje aj u mna, co som podla mna uplne bezny pripad.

ked ma niekto problemy s nadmernym potenim, tak to ani tak nie je zalezitost toho, ci je vonku teplo alebo nie, to sa clovek poti fakt neustale. ako samozrejme, ze v horucavach je to horsie, to zas nehovorim, ale neprijemne je to bezne.

to veru nie, to uz ked je to takto vlastne ako keby zdravotny problem nejaky, lebo tak bezne to nie je, nejaku pricinu to mat musi, tak potom sa to uz inak musi aj riesit a inak sa k tomu pristupovat. stale dobre, pokial su taketo moznosti, ako proti tomu bojovat.

co to obnasa vsetko? treba sa objednat asi nejak dopredu, ze? alebo su nejake obdobia, ze kedy sa nemoze take nieco absolvovat alebo? nieco co by som potreboval vediet dopredu?

to je asi jedine, co to obnasa, najdes si miesto, kde chces ist na takyto mensi zakrok, ohlasis sa, dohodnete sa na termine. niekedy to byva tak, ze je ako keby taka vstupna konzultacia, niekedy to byva separe, niekedy spojene rovno s tou aplikaciou botoxu. jedna aplikacia je cca na pol roka, ze to ma ucinok. neviem, co viacej by si potreboval vediet. sa mi machruje, ked to mam za sebou. bol som koncom aprila v spinne na tomto, takze som cerstvy absolvent heh.

este som si nachystala aspon teda ja osobne nejake argumenty, ze preco je dobre taketo nieco absolvovat. chcela som ukecat mojho muza, aby na to isiel, ale nakoniec ho ani nebolo treba nejak presviedcat.

ahoj, nadmerné potenie môže byť príznakom hyperhidrózy
Poznám dobrého lekára, odporúčam https://doctorpro.pl/lodz/services/dermatology

je to prirodzene. Každý den jazdim na bicykyli (do práce a z práce) a vždy som spotený ako kon. Lenže jak v praci, tak aj doma máme sprchu, takže nie je problém sa umyt. Milujem šport, a potenie k tomu patri