Národná Pokladnica recenzie

Hádam ťa to bude baviť. Keby si chcel niečo vedieť tak kľudne napíš, poradím. Zbieram už dlhšie.

Super, díky. Tak to sa mi hodí. Zatiaľ mi prišla tá prvá minca. Potom sa chystám na zbierku svetové meny, tá ma zaujala. A na čo sa zameriavaš ty, máš nejaké konkrétne či kupuješ všeobecne čo príde?

oplati sa to? muz nad niecim takymto uvazuje :smiley:

Záleží za akým účelom to chce zbierať. Ak by to chcel ako investíciu tak určite sa tu nájdu aj mince ktoré majú hodnotu ale zase stoja aj niekoľko stovák. Ja to beriem ako hobby a tie mince majú pre mňa hodnotu povedal by som skôr citovú. Takže kupujem bez ohľadu na to či sú drahé, lacné ale hlavne, že sa mi páčia poprípade sa spájajú s nejakou zaujímavou udalosťou.

mozem vediet teda kolko ich tak odhadom uz mas?

Tak okolo 60 ich mám asi. Sú tam aj kolekcie, takže tie majú tak po 5-7 kúskov, ale mám dosť aj tých samostatných mincí.

Vieš čo mám z každého niečo, nejaké osobnosti ale aj udalosti čo sa stali, takžé nemám nič konkrétne čo výlučne vyhľadávam

Tak mne sa veru páčia všetky, len neviem kde na to zoberiem. Takže pomalyčky budem postupne kupovať.

Ja to napríklad striedam, raz kúpim za 50 napríklad a potom zase nejakú za cenu toho poštovného čo niekedy ponúkajú. Teraz je tam tá československá bankovka, tiež je pekná. No a kupujem raz za mesiac takže zase ma to toľko nestojí. Každý si kupuje proste svojím tempom.

hmmm tak to uz doma musis mat potom aj poriadnu zbierku, ci? kazdy ma nejaky konicek, no toto mas len ako zalubu, ci moznu buducu investiciu?

No pár ich už mám. Je to takýn môj koníček, povedal by som, že to má pre mňa hodnotu viacmenej citovú. Ale mám aj nejaké kúsky čo by mohli byť investičné ale určite sa ich v blízkej budúcnosti nepláujem zbaviť:-)

Kupuješ si aj ten adventný kalendár? Ja som sa rozhodol, že si ho doprajem a budem mať aspoň mincu na každý deň.

A neviete či existuju pamätne bankovky?

Ešte mi nedošiel ale objednal som(malo by to byť dnes alebo zajtra). Aj minulý rok som taký mal a bolo to také príjemné predvianočné spestrenie.

Som ani nevedela, že ponúkajú aj takto kalendáre

Áno majú aj bankovky, je tam sada československých a dokonca aj svetových. Takže je z čoho vybrať.

A kde by som take nieco nasla, mozno by sa to hodilo ako vianocny darcek

Tak to sa určite ako darček hodí. Nájdeš to priamo na stránkach Národnej pokladnice. Stačí si zadať bankovky do vyhľadávača a vyskočí ti tam ponuka. Niečo je možno vypredané ale videl som, že sú v ponuke nejaké. Tak hádam niečo vybereš.

Idem sa na to pozrieť, znie to celkom zaujímavo a doposiaľ som nad ničím takým ani nejak nepremýšľaľ

Hej majú aj adventný kalendár. Myslím, že super pre niekoho koho zbieranie mincí baví tak ako mňa. A radšej si kúpim toto ako čokoládu, tú ja nemusím:-)