Národná Pokladnica recenzie

Ten kalendár som kupovala chlapovi. Chcela som niečo len tak pre zábavu a bol rád. Tešil sa ako malé dieťa keď nájde tú čokoládku:-))

to fakt? znie to ako celkom zaujimavo

Tiež som na to prišla len náhodou. Nejak to na mňa vyskočilo na nete. A reku, že to skúsim objednať, veď to ani toľko nestálo. A na moje prekvapenie som dobre trafila. Dokonca už kukal že by sem tam nejakú tú mincu objednal:-) Tak ho to celkom inšpirovalo.

Mne z Národnej pokladnice začal nakupovať manžel keď sme boli v karanténe tak tú ich stránku našiel a objednal jednu. Síce len nejakú za pár éčok ale bol spokojný. Takže vravel, že si raz za čas niečo kúpi. Nemám s tým problém, pokiaľ to nebudú mince za stovky eur:-))

Tak sú tam zaujímavé kúsky aj za pár Eur, nie každý chce tú najdrahšiu alebo si su proste nemôže dovoliť. Aj keď ja mám známeho čo si objednal nejaké investičné počas korony:-)) A tie stáli teda dosť. Ale keď sa dá tak prečo nie.

No a ked su investicne, tak ocakava z nich nejaky zisk?

Tak ono veľa z nich je limitovaných, takže pre zberateľa to hodnotu má a ak chce tak časom tú mincu môže predať. Ale i tak väčšina z nás to má ako koníček a kupuje to viacmenej pre svoje potešenie.

asi tak nejak, teraz si ludia po vacsinou mozu kupit, len to co potrebuju a na taketo konicky mnoho krat uz proste rozpocet nenavysi

Podľamňa sa všetko dá, len si treba vedieť všetko správne naplánovať.

Presne tak, dá sa hlavne ako ja napríklad nefajčím a ani nevysedávam večer po baroch a krčmách takže míňam peniaze takto na kupovanie mincí:-) A kupujem len keď mám za čo. Takže niekedy je to každý mesiac ale stalo sa, že aj raz za pol roka. Takže tak.

hmmm ale tak zaujimavy konicek. myslis, ze ich niekedy budes moct aj spenazit?

Ako úprimne zatiaľ nad tým nerozmýšľam, predsa len je to moje hobby a tie mince som kupoval aby som ich mal. No keby prišlo k najhoršiemu, čo dúfam že nepríde tak by som ich možno predal. Ale väčšina má len tú zberateľskú hodnotu, takže určite od toho nebudem očakávať veľa.

Tak myslím, že toto je záujmové hobby, pokiaľ by niekto chcel nejaké investície tak investuje asi inde. Aj keď verím, že aj niektoré tie mince nejakú tú hodnotu budú mať. Môj muž už stihol pár objednať po tom čo som mu dala ten kalendár a je veru nadšený.

Tak super, snáď ho to bude baviť. Ja som sa teiž veru dostal k zbieraniu tak náhodne, že som jednu mincu na Národnej pokladnici zo zvedavosti kúpil a bolo. Teraz ich už teda mám dosť:-)

No určite ho to baví. zatiaľ teda objednáva len lacnejšie, to mu dovolím. Ale akurát ma minule prehováral, že by chcel kúpiť nejakú drahšiu čo na Národnej pokladnici videl a strašne sa mu páči tak som povedala, že uvidíme:-))Je pekná ukazoval mi ju ale predsa len to už nie je 10 euro ale cez 50. A zase na rozhadzovanie moc nemáme no.

Tiež nemám tie drahé, niečo drahšie som kupoval ale zase tiež nepreháňam. začínal som iba s tými najlacnejšími, potom som objednávanie zredukoval na raz za pár mesiacov a to som si kppil aj niečo drahšie. takže nejde o to aké drahé ale že ho to baví. Ja predsa len objednávam dosť dlho a preto ich mám už toľko. Alebo keď bude mať sviatok tak ho prekvap a nejakú tú mincu mu na Národnej pokladnici kúp, to je tiež možnosť. Hlavne predtým pozri čo muž má:-))

Tak to ma nenapadlo, to je super nápad, že by som mincu darovala k sviatku. Aspoň nebudem musieť vymýšľať kadejaké darčeky. Akurát za 3 mesiace bude mať narodeniny tak by som sa mohla po niečom pozrieť. Len sa ešte dostať k tým jeho minciam:-) Našťastie tam toho až tak moc nemá tak to budem mať jednoduché. Alebo sa ho len tak nenápadne spýtam, ktoré sa mu páčia.

mna zatial teda este nenapadlo, kupit nieco taketo ako darcek, no mozno pre tie starsie rocniky, to veru nemusi byt zla volba

Tak ten môj má cez 40 takže až taký starý neni aj keď sa tak niekedy chová:-) Ale celkom ho to zbieranie nadchlo, mince mu robia radosť, takže verím, že určite ako darček super pre akúkoľvek vekovú kategóriu. Inak tiež u hľadám nejakú tú mincu čo mu dám na narodeniny tak snáď niečo čo ho poteší vyberem.

Tak ani ja teda nie som najmladší a zbieranie ma baví, takže na veku nezáleží:-) Určite niečo pekné z ponuky vybereš a ak bude treba poradiť tak rád pomôžem.