Nezabudnite na prevenciu pred vstupom dieťaťa do kolektívu

Len je možné aby prišli nejaké výsledky, keď už potom je na tú imunitu taký tlak? Že napríklad iné deti v škole sú choré?
Vedia nejaké vitamíny to zvládnuť? Pomôcť aj v takom prípade?

Nemám síce ešte doposiaľ skúsenosť, ale keď sa nad tým zamyslím, tak by to tak malo byť. Veď nie každý imunitu posilňuje neustále. Vraj je najvhodnejšie imunitu posilňovať keď je vo forme, keď nie je ešte oslabená, ale povedzme si úprimne koľko ľudí to robí? Myslíme si, že deti sú fit, keď sú také mladé, ale to tak nemusí byť :confused:

PRIRODZENE - vitaminy maju vplyv na imunitu, aj ked je momentalne oslabena, aj ked ju neustale nieco oslabuje. V takomto pripade ale je potrebne co najskor zakrocit, co najskor dat vitaminy, aby imunita sa mohla zacat davat dokopy, aj ked po malych krockoch, ale aby mala sancu pozviechat sa :slight_smile:

nie akoze mne sa ospravedlnovat nemusis, viem ako to je, ze proste niektori rodicia to neriesia, proste potrebuju aby dieta chodilo do skoly a tam to konci, ale zase na jednej strane aj tych chapem, ak nema kto doma s tym chorym dietatom ostat, ked vies ako to je kazda minca ma dve strany na jednej strane by sme chceli aby deti boli zdrave a na druhej strane nic pre to nerobime :frowning:

presne - kolko ludi to robi? spomenieme si na to, az ked je neskoro, jak mnohe mamicky, jak aj ja v istom zivotnom obdobi, ale uz som sa aj ja poucila a podla toho, co tu citam, tak viacerym som isla prikladom, co ma tesi :slight_smile:

Ale je to smutné, no nie je?? Toľko času máme na to aby sme sa nad tým zamysleli, aby sme s tým niečo urobili a spamätáme sa až v poslednej chvíli.
Neviem prečo v živote staviame na prvé miesta kadečo iné len nie zdravie našich detišieeeek :confused:

napisala si, ze v poslednej chvili, ved ale kedy inokedy by sme to mali spozorovat? ved ked je dieta zdrave, tak co budeme riesit?
naco zbytocne budeme davat vitaminy a nejake take veci??

Neviem, myslím, že asi by bolo vhodné podporovať zdravie aj keď je dieťa zdravé. Aby nemala šancu sa tá imunita nejako oslabiť. Aby nejaké zdravotné problémy nedostali priestor na to aby sa prejavili aby dieťatko napadli. Aspoň tak nad tým uvažujem, že asi by to tak bolo vhodné urobiť. Aby sme predchádzali zbytočným problémom.
Myslíš, že by to bolo zbytočné???

máš nejaký nápad? Nejakú radu? Skúsenosť?
Lebo napríklad ja som bola v lekárni pýtala som sa na vitamíny pre deti, na imunitu, čo by bolo vhodné a toľko mi toho poukazovali, že som nevedela čo skôr. Každý doplnok iné zloženie, iné množstvo vitamínov, iná kombinácia vitamínov a myslela som, že sa zbláznim!!!

neviem, obavam sa toho, ze by zbytocne to telo si zvyklo, ze ma vsetko, ze potom by sa same nejako nevedelo branit, ked by sme ho prestali posilnovat, neviem ja len tak nad tym premyslam, ze jak by to bolo, jak by to bolo dobre urobit :confused:

myslis, ze telo sa bude lepsie branit, ked bude mat oslabenu imunitu?? :scream::cold_sweat:

myslim, ze sa na to divas zo zleho uhla pohladu…to potom co mame nechat deti trapit v zdravotnych problemoch, ktore ich lapia?..a len sa tomu prizerat?..ja som urobila tak, ze som kupila SlonIQ…ten davame teraz kazdy den…radsej urobim nieco pre zdravie svojho dietata…akoby som si mala vycitat neskor…ze som nic neurobila…to by ma viac mrzelo… :-/

Inak rozculujem sa a moze byt, ze aj mne sa niekedy toto stane, ze nebudem mat s kym deti nechat. Tak asi by som nemala sudit, nemala by som sa nad tym rozculovat a nervacit. Len som sa nechala uniest no.
Nerobime nic preto lebo zijeme v tom, ze imunita aby bola silna tak ju musi nieco vytrapit, tak musi si prejst aj prechladnutim a pritom je to zrejme obrovsky nezmysel, co nema ani hlavu ani patu :open_mouth:

Dava ti to zmysel? Lebo mne moc nie, to nema logiku, ved oslabena imunita sa uz len tazko bude branit!

prave totok je to, ze nemame ani len tusenia v akej situacii sa ocitneme, ci aj nase deti neposleme niekedy v takom stave do skoly, aj ked ja osobne som odhodlana urobit vsetko preto aby sme sa celkovo nemuseli s chorobami stykat!

nie - praveze mi to zmysel nedava stale nad tym rozmyslam ako cosi take jej mohlo napadnut, ako si nieco take moze mysliet, preto som sa pytala :open_mouth:

Áno, je toho veľa.
Preto som si ja dala poradiť tu od báb, ktoré majú skúsenosti a s týmito vecami a kúpila som SlonIQ :slight_smile:
Záleží aké zloženie si predstavuješ si myslím, že na čo všetko by ten doplnok mal vplývať, či len na imunitu alebo či aj na niečo iné, lebo napríklad tento doplnok, tieto vitamíny, ktoré som začala Tamarke dávať tak majú vplyv na viacero vecí nie len na imunitu :slight_smile:

lebo napríklad ja som išla na hotové. Reku šak idem do lekárne a niečo vyberiem.
No lekárnička absolútne mi nevedela pomôcť, poradiť, čo kúpiť, čo vybrať. Napokon som odchádzala z tade s prázdnymi rukami. Čiže zase som sa nikam neposunula a som z toho nešťastná, lebo takto sa bojím, že čochvíľa mi decká vyľahnú a potom čo budem robiť fakt neviem :frowning:

To si nemyslím, že by to bolo zlé, že by si zvyklo. Podstatné je to aby tá imunita bola vo forme. Aby naše deti boli zdravé, nie?

Nie zakaždým vedia poradiť, to o tom som sa už aj ja neraz presvedčila, to závisí na koho narazíš a aj aký má deň a či sa jej chce poradiť. Viem o tom svoje. Nič si z toho nerob. Veď môžeš vyskúšať toto, čo som ti ja napísala, čo som sa ja rozhodla, že malej nasadím, čo mi tú kočky poradili :slight_smile: