Nezabudnite na prevenciu pred vstupom dieťaťa do kolektívu

Obsahuje vitaminy ako napriklad zinok, jod, vitaminy B6 a B12 :slight_smile:
Zinok a jod ma vplyv na kognitivne funkcie, co znamena, ze ma vplyv na sustredenie, na to ako clovek, respektive dieta reaguje, ako zvlada jednotlive ulohy a podobne. B vitaminy prispievaju k spravnej funkcii imunitneho systemu :slight_smile: A tiez aj k dusevnej pohode :wink:

Hlavne aj ten návyk u detí urobiť, vytvoriť nie je také easy akoby sa na prvý pohľad mohlo zdať :wink:

aj k duševnej pohode? nechápem, toto som nevedela, že vitamíny môžu práve na takéto veci mať vplyv, na imunitu to mi dáva zmysel, to nie je prvýkrát čo niečo také počujem, čítam, ale že na sústredenie, na pohodu, to sú pre mňa všetko nové informácie :open_mouth:

Mozu, mozu. Nie si sama, co o tom nevedela, je vela takych ludi, co nemaju o tom ani ponatia, tiez som patrila k takym. No dnes uz mam jasno v tom, ze vitaminy mozu mnoho veci ovplyvnit.
A najma zlepsit :wink:

kolektiv zanedlho bude cakat aj nas. Kolko dopredu ste zacali posilnovat imunitu u deti? Staci, ked do kolektivu dieta nastupi? Alebo uz aspol polroka vopred? Stracam sa v tom a potrebujem radu od skusenejsich mamiciek :slight_smile:

no myslim, ze toto je skor otazka na mamicky, ktore to ozaj zacali riesit skor, nie ako ja, ze uz po funuse :frowning:

1 Like

ale to neni, ze po funuse, radsej neskor ako nikdy, nemyslis? aj ked je pravdou, ze cim skor, tym lepsie :slight_smile:
ale to neznamena, ze ked nezacnete posilnovat pred tym jak dieta pojde do kolektivu, ze uz je vsetko stratene, to vobec tak nie je :wink:

dobre lenze kolko je taky akoby optimalny cas, kedy je vhodne s tym zacat, aby dietatko malo uz silnu imunitu, ked medzi deti nastupi? Aby sa nestalo, ze by som hned musela ostat doma a starat sa?
Nehvoroim, neni pre mna problem sa starat, ostat doma, len nechcem aby sme sa zbytocne trapili zdravotnymi problemami, ak sa im da predist :slight_smile:

tak z mojho pohladu niekolko mesiacov pred nastupom do kolektivu, lebo to nie je len o imunite, ale ked nasadis nieco take ako my SlonIQ-a tak ten ma vplyv aj na zvladanie stresu, cize aj nastup do skoly nebude pre dieta problem, nebude to pren stresova situacia a hravo to zvladne :slight_smile:

Pre niektoré deti nie je vôbec škola stresová :slight_smile: Myslíš ale, že sa treba dopredu nejako na to pripraviť?

Osobne ja také deti nepoznám, aspoň nie v mojom okolí. Zo začiatku majú stres z môjho pohľadu všetky deti, pretože je to niečo nové nepoznané. Nevedia vlastne do čoho idú, keď idú do školy. Budú musieť počúvať inú autoritu ako doposiaľ, budú musieť robiť, čo im učiteľka povie a to tiež môže byť pre niektoré stresujúce.
Preto si aj ja už myslím, že je dobré na to dopredu pripraviť. Rozprávať sa s nimi o tom, povedať im čo ich bude čakať a taktiež im nasadiť vitamíny, ktoré im ten stres pomôžu prekonať :slight_smile:

Ktoré vitamíny majú vplyv práve na toto? Na stres??

Alebo žeby to len na sebe nedali znať? Tožvie, ale myslím, že každé dieťa je iné. Ty dlho vieš, že vitamíny môžu mať vplyv na zvládanie stresových situácií?
Alebo ako si sa dozvedela, že niečo takéto by mohlo pomôcť?

Neviem to dlho, dozvedela som sa to tu od báb pred niekoľkými mesiacmi, pretože som riešila čo s našou Tami, aby bolo všetko v poriadku, aj čo sa týka imunity a tiež aj stresových situácii.
Keby som to nezačala riešiť tak myslím, že tieto veci proste neviem dodnes :-/

NA TOTO - ma vplyv zinok a jod. Vplyvaju na kognitivne funkcie, co znamena, ze na to ako dieta vnima veci okolo seba, ako reaguje na podnety, na rozne situacie, ako jedna aj s inymi ludmi na vokol a podobne.
Co je podla mna dost podstatna vec :slight_smile:

V podstate pri tomto ide aj o to aby vitaminy udrzali spravnu funkciu mozgu :slight_smile: My preto davame ZenixX kids, na ten som dostala od kamosky tip, tak som ho kupila a je fajn.
Ma vplyv aj na funkciu srdiecka :slight_smile:

kerimi…tento doplnok, o ktorom si pisala som aj ja videla…len zlozenie sa mi moc nepozdavalo…preto som napokon kupila SlonIQ…obsahuje viac vitaminov…ma lepsie zlozenie, ktore ma vplyv na viacere veci…na viacere funkcie…aj na sustredenie, aj na imunitu, aj k dusevnej pohode…:slight_smile:

Čiže v podstate toto je aj pre teba akoby nové hej? U tvojej dcérky už nastali nejaké zlepšenia, čo by si si všimla??

Zaujímavé, ďakujem, máš pravdu v tom, že je to dosť podstatné, už si to aj ja uvedomujem, len poviem ti, že mi nenapadlo, že by takéto vitamíny mohli ovplyvňovať takéto veci, že reakcie, jednanie a pod :open_mouth:

Áno, tak nie je to vec v ktorej by som mala jasno niekoľko rokov. Je to v podstate čerstvá vec aj pre mňa. Ale tak som rada, že to viem, lebo mi to pomohlo posunúť sa ďalej, čo je super, že takto malej aspoň viem dať všetky vitamíny, ktoré potrebuje aby bolo všetko v poriadku. Aby bola v pohodičke vysmiata :slight_smile:
Jasné, že som si všimla a hneď po pár týždňoch :slight_smile: