Nuvaring

caute nakolko zijem v GB aj tuto formu antikoncepcie mam gratis co je super…lenze problem je v prilozenom letaku nakolko je pisany samozrejme v anglictine tazko sa mi preklada takze ak by niektora z vas vedela presny ,navod na pouzitie, pridapne dalsie dolezite info" prosim napiste mi na emailovu add. gouka@azet.sk

Ahojte baby, dlho pouzivam nuvaring, je to najlepsia antikonc., ktoru som kedy mala. Len mam taky problem: menila som gynekologa a ten novy ma vela pacosiek a objednal ma az na neskorsi termin, takze uz nemam novy recept na nuvaring. Keby bola niektora z vas taka zlata a mohla by mi na svoj recept kupit jednu krabicku. Samozrejme, pri osobnom stretnuti. Byvam v Bratislave. Email mate uvedeny. Dakujem.

Ahojte, ja pouzivam nuvaring od januara, som s nim maximalne spokojna, ale predsa len mam jeden problem. Kedze som mimo slovenska a domov chodim 3-4 krat do roka (prave aj na predpis nuvaringu), vybrala som z lekarne 6 mesacne balenie. Cely cas ho mam v chladnicke, avsak den, ked som ho vybrala z lekarne a este 12 hodin mimo chladnicky, ked som cestovala spat do Irska, tak teraz neviem, ci sa ucinky neznizili. Lebo na baleni pise, zaviest do 4 mesiacov od datumu vydania. Gynekologicka ani v lekarni mi nevedeli dat jasnu odpoved, keby nahodou niekto z vas mi vedel poradit, ci sa ucinnost znizuje natolko, ze moze nastat rizikova situacia, ak si kruzok zavediem po 5-6 mesiacoch od datumu vydania a mozno 12-15 hodin to bolo mimo chladnicky, prosim, dajte mi vediet. Dakujem.

Či je to spoľahlivejšie vie naozaj povedať asi len gynekológ, ale v každom prípade môžem potvrdiť, že používanie je pohodlné a bezproblémové - teda aspoň pre mňa.

Ahoj, citam tvoj prispevok, ja som taktiez v zahranici v anglicku, a nuvaring pouzivam dva a pol rok a uz dva roky so mnou cestuje hore dolu Slovensko - Anglicko a uz aj cestu do Bulharska prezil. Su to 25 hod cesty a vzdy funguje. No a ked dorazim na miesto, vzdy dam kruzky do chladnicky a vsetko je ok. Zajtra mi mamina ide poslielat dalsi a verim ze aj tento tu cestu prezije. Nemas sa coho bat, za tie roky co ho mam ani raz nesklamal. Napisem ti mail a mozes sa kedykolvek ozvat katka.longauerova@azet.sk, pa potesim sa, ked sa ozves.

Ahoj, ak ti mozem poradit, chod do lekarne a pekne ich popros, aby ti predali kruzky, ze si na dovolenke doma len na skok a zajtra odchadzas do zahranicia. Mne tak predali kruzky na cely rok a mala som pokoj v zahranici. Pa, dufam ze ti to vyjde

Hej, ako tampon, mas si ho vybrat.

Mal by stat 495,- aspon v MT na mesiac, ale oplati sa ze vraj na 3 mesiace za 1165,-

Ahoj, ja som zacala krvacat desat dni po nasadeni nuvaringu, ale lekar mi povedal, ze to je normalne pri prvom mesiaci a ze sa to ustali, kokos no dufam.

Ahojte, chcem sa opytat, ci mozem zacat s kruzkom aj v ine dni, ako v prvy den cyklu? Som po menstruacii po tabletkach yadin, no s trojmesacnou pauzou a zabudla som sa na to opytat doktorky? Neviete nahodou ci mozem, bo v letaku je, ze zacat treba v prvy den cyklu?

preco by si si uz hormonalnu antikoncepciu nedala, Astarte?

Mne povedala doktorka, že mám začať najeskôr do piateho dňa menstruácie - takže som si čiastočne aj mohla vybrať, že v ktorý deň si budem krúžok vyberať a dávať nový.

Ahojte, nemozem nereagovat na posledny email, ktory som si precitala. Ja mam nuvaring uz asi rok a som s nim neuveritelne spokojna, na to, ze ho pouzivas iba jeden mesiac musim podotknut, ze nemozes pribrat 4 kila, to sa nestava ani pri tabletkach. Z osobnej skusenosti mozem povedat, ze pri prvom a mozno az pri druhom mesiaci pouzivani Nuvaringu som ho chcela vysadit, co som nastastie neurobila, pretoze telo si zvyklo a moja psychyka tiez. Nuvaring by som nevymenila za ziadnu inu antikoncepciu !!! (naplaste sa dost odliepaju :frowning:

Ahojte tak aj sa k vam pridam Nuvaring uzivam 6mesiac a doteraz som bola velmi spokojna lebo som leniva pravidelne uzivat tabletky. No uz 2mesiace mam jeden zapal za druhym a bolest v podbrusku. Stery su v poriadku vsetky odberi v poriadku a palenie neprechadza. Zacinam mat pocit ze je to nejaka alergicka reakcia a ze ho moje telo akosi neprima. Tiez som dost pribrala a hlavne na prsiach. Tak neviem ci mam pokracovat lebo lekar tvrdi ze to nie je s toho.

Ahoj ja sa chcem opýtať ako to je ak používate tie krúžky nuvaring a chcete ísť ku gynekológovi na prehliadku. Treba si ho vybrať?
Ďakujem a prosím odpíšte na mail

ahoj ja som to zacala pouzivat je to uplne v poho vyberies to lahko mne to zavadza a vybera priatel takze pohodka… a cely cas to necitis pri sexe to raz ostalo na priatelovi hihi ale inak pohoda

ahojte,
ako je to z uchovavanim lebo v letaku je pisane uchovavat v teplote naprevysujucej 30 stupnov ja to mam v suliku nie v chladnicke

Ja som ho kúpila už aj za 430 alebo 415- v MT.

ahojte baby, dnes mi lekarka predpisala ten kruzok. neviete mi povedat,ked mam bordel v mestruacii,ci mi to moze upravit?alebo to nema s tym nic spolocne? a este,ak si chcem oddialit mestruciu na dalsi mesiac,tak mozem ho vziat neskor ako na siesty den od menstruacie?alebo na ktory sa to ma vlastne brat?dakujem.

Ahoj, nie pri prehliadke krúžok neprekáža, takže si ho môžeš kľudne nechať :slight_smile: