Očkovanie - kompletný očkovací kalendár pre deti a najnovšie zmeny k 1.7.2010

Reagujem na názor, kt. navrhuje neočkovať preto, lebo všetky choroby, na ktoré sa v minulosti bežne .zomieralo a teraz sa tu už nevyskytujú, pripisuje len lepšej a pestrejšej strave a zvýšenej hygiene. Áno, aj. Ale neuberala by som ani významný pozitívny prínos očkovaniu. Vysvetlím, aj keď nie celkom z humánneho hľadiska. Budem písať o tom, čomu myslím, aspoň trocha rozumiem. Vezmime si také očkovanie zvierat (aj ľudí, keď je to potrebné) proti besnote. Pár rokov sa u nás POVINNE vykonáva orálna vakcinácia líšok (t.zn. očkovacia látka je v návnade, ktorú líška zožerie, tým pádom sa ‘zaočkuje’ proti besnote). Vďaka tomu sa v SR už 5 r. nevyskytol ani jeden prípad besnoty. Nie preto, žeby sa líšky začali zdravšie a pestrejšie stravovať, či si drhnúť labky mydlom pred každým jedlom. Je to vďaka očkovacej látke, ktorá, ako každá iná, má tiež aj nejaké negatíva. Tie však vysoko prevyšujú pozitíva. Tiež mám deti a ani raz som nezaváhala, či ich dať zaočkovať povinným očkovaním. Tieto veci prenechávam odborníkom.

A… Ešte som sa nestretla s Dr., ktorý by svoje dieťa nedal zaočkovať ‘povinným’ očkovaním. Aj napriek tomu, že sa snažia pestro stravovať a dodržiavajú hygienu. Samozrejme, sú aj prípady, kedy je lepšie dieťatko nezaočkovať, keď je to to menšie zlo. Ale tieto prípady by mali byť prísne indikované a posúdené odborníkmi. Keď sa mi niečo nezdá, poradím sa s viacerými. Určite by som neriskovala život človeka preto, že som toho názoru, že je očkovanie prežitok a len o biznise. Určite aj o biznise. Napr. keď sa na trhu zjaví ‘nový zázračný’ prípravok a po prečítaní príbalového letáku zistíte, že tú istú účinnú látku by ste kúpili pod iným názvom a oveľa lacnejšie. Príkladov je milión, no nemyslím, že by teraz všetci odborníci sveta riskovali životy detí len kvôli vlastnému biznisu. To je veľká urážka tých, ktorí sa snažia pomôcť, liečiť, vyrobiť vakcíny a lieky proti novým nebezpečným infekčným ochoreniam. Taký Pasteur sa aj v hrobe možno obracia.

Som epidemiológ a zaoberám sa očkovaním 15 rokov. Neviem či si uvedomujete, že na základe Vašich “odborných vedomostí” z epidemiológie, mikrobiológie ohrozujete zdravie Vášho dieťaťa a zdravie ostatnej populácie? Pretože ak Vaše dieťa nie je zaočkované, tak má vysokú pravdepodobnosť že ochorie a bude šíriť ochorenie na ostatnú populáciu. Samozrejme že aj v iných krajinách je očkovanie povinné. Očkovanie odporúča WHO a každá krajina si podľa imunologických prehľadov prispôsobuje očkovací kalendár.Ak chcete toľko čítať a čítať, tak radšej by som sa orientovala na Vašom mieste na odborníkov a nie na názory laikov na internete a na výsledky z neoverených štúdií. Pravdepodobne ani neviete, koľko infekčných ochorení sa vyskytovalo pred zavedením očkovania a aké katastrofálne následky a úmrtia mali na svedomí infekčné ochorenia, proti ktorým je teraz zavedené povinné očkovanie. A ak to niekto považuje za obchod pre farmaceutické firmy, tak je to naozaj smiešne, pretože to by ste nemali užiť žiadny liek - ani antibiotikum, pretože lieky tiež vyrába farmaceutická firma a každý jeden liek môže mať vedľajšie účinky. Tu si treba iba uvedomiť, že aké sú reakcie po očkovaní a aké veľké riziká z ochorenia a ich komplikácií. Čo odpoviete svojmu dieťaťu, ak Vám ochorie a bude doživotne postihnuté napr. po detskej obrne? skúste sa nad tým zamyslieť a čítajte odborné publikácie a názory odborníkov. A ešte si myslím, že v tomto prípade “demokracia” s očkovaním nemá nič spoločné.

nerozumiem vam, tym ktrori nedaju zaockovat svoje dieta…ved to tu bude vyzerat ako v afrike alebo na ukrajine. vsetci sa im skladame a prispievame na ockovacie latky lebo zomieraju na obycajne choroby na ktore my mame ockovanie. to ked pojdete na dovolenku a donesiete tu nejaku chorobu to je podla vas ok? ze tym ohrozujete nase deti a nas?? alebo ostatne nezaockovane? si uvedomte ze taki ako vy tu siria vselijake pliagy. a tak ako nie vsetci znasaju nejake lieky ako penicilin, tak nie vsetke deti znasaju ockovanie a vracaju a hnackuju…ale to je normalny spievodny jav. a tiez mi chcete povedat, ze vy neberiete ziadne lieky ked ste chori? alebo ked ma vase dieta teplotu, nadchu…? majte rozum preboha a neohrozujte nas ostatnych a nase deti!

Nemozem tieto pseudovedecke prispevky k ockovaniu ani citat… vsetko, co v zivote robite, ma svoje rizika. Prestanete chodit do prace, lebo suseda cestou do prace preslo auto a co keby sa to stalo aj vam? Alebo nebudete mat deti, lebo by ste mohli pri porode zomriet? Nebude vase dieta chodit do skoly, lebo susedov syn si tam nasiel partiu, s ktorou teraz droguje? A pri citani tych clankov na internete ste si nasli aj nejaky o detoch, ktore maju tazke dozivotne nasledky po prekonani niektorych z ochoreni, proti ktorym sa da uz dnes zaockovat? Nedate dietatu operovat slepe crevo, lebo po operacii ho to bude boliet?

Dobrý deň Pán epidemiolog, som zdravotník a úž počas štúdia nám jeden skutočne vzdelaný lekár prezentoval aký je to všetko biznis a svinstvo čo ukrývajú tie zázraky, ktoré sú povinné.
Mám malé dieťa a viem čím sme prešli počas povinného očkovania a robím si obrovské výčitky, že sme ho nechali očkovať. Pri druhom dieťati tú istú chybu nespravím. Nech si očkujú tí čo vakcínam plným svinstva, jedov a karcinogénov veria.
Len mi je ľúto že je porušovaná v našej demokracii sloboda rozhodnúť sa a nie pod zákonom vystavovať svoje zdravé dieťa takému nebezpečenstvu. A vôbec nie je dokázaná účinnosť. Poznám deti zaočkované a napriek tomu prekonali ochorenia voči ktorým mali byť odolné.
A neviem teda ako neočkované dieťa môže ohroziť ostatné keď sú tak fantasticky zaočkované a teda odolné. Čoho sa teda bojíte? Všetko je to len biznis a pozostatok komunizmu a stokrát opakovaná lož je napokon pravda. A kde je etika, morálka a slobodné rozhodnutie že nechcem ohroziť dôsledkami očkovania? V poradni sa očkuje ako na páse bez dôkladného poučenia o hrozných rizikách.
Keď ostane dieťa poškodené dôsledkom očkovania čo potom? Kto mu pomôže a kto ho odškodní???
Nikto. S pozdravom Pán epidemiológ.
Je mi Vás ľúto, s pozdravom Maja

nehnevajte sa, ale neviem odkiaľ máte tie informácie, že sa už 5rokov nevyskytol ani jeden prípad besnoty. To ste asi dostali nejakú štatistiku k zelenému stolu. Len ja osobne som videla besné líšky za dedinami. A viem o čom hovorím. Som poľovníčka. Nikto nevraví, že nemáte dať očkovať, ale nech nenútia tých, ktorí majú iný názor.

Pán epidemiológ, máte veľmi zlé informácie o “aj iných krajinách”, kde je očkovanie povinné. Skúste si to odkontrolovať.

milá Jarka, rozumela by si, keby si bola jedným z rodičov, ktorým dieťa prestalo po očkovaní napr. mmr vakcínou rozprávať, komunikovať, prípadne vykazovať iné ,nezdravé črty, ktoré ostanú možno na celý život"!!! Tu nejde ,len" o vracanie a hnačkovanie. Tak maj rozum preboha, ži a nechaj žiť!!! Keď chceš očkovať, očkuj, ale nesúď tých, ktorí tak nerobia…

No ja neviem, ale kolko z vas, ktory ste dnes proti ockovaniu, nebolo ockovanych? Ked pojdete do afriky, budete sa chranit, alebo by ste si s radostou doniesli malariu? Ale , aby ste ma pochopili, urcite nesadnem do cakarne a nenecham sa napichat vsetkymi latkami. Myslim si osobne, ze len tie rokmi overene za nieco stoja a maju zmysel. Tie, ktorými presli cele generacie obyvatelstva.

Milá Jarka,

keď nerozumieš, tak na to je jednoduchý liek - študuj. Stačí si zadať do Googla slovko “očkovanie” a uvidíš koľko zaujímavých výsledkov ti to vyhľadá. Nájdeš tam veľa informácií a zistíš, prečo tí ktorí buď majú s očkovaním vlastnú negatívnu skúsenosť, alebo tí ktorí si dajú tú námahu informácie si vyhľadať, majú na očkovanie v drvivej väčšine negatívny názor. Good luck!

Moja dcera má 3 roky a ešte nebrala žiadne lieky, nebola chorá.Len pred dvoma mesiacmi z ničoho nič odpadla, tak som začala študovat o neurologických poruchách a ich príčinách.Ešte že moja lekárka mi očkovanie proti pneukokom neodporučila, sama povedala, že to ide o biznis a nevidí dovod, prečo by sa očkovaním mala odstavit prirodzená imunita dietata.
Chcela som poprosit o skusenost či radu, ako sa postupovalo pri tom , ked rodič odmietol povinné očkovanie, či bolo potrebné prehlásenie oboch rodičov…nakolko manžel nezdiela moj názor…moja adresa je henry33@centrum.sk…vdaka

Dobry den,
chcel by som sa spytat, ake neprijemne skusenosti mate konkretne s ockovanim. Ja sa mam tento rok ist ockovat proti Tetanu po 15 rokoch.
Dakujem.

Predpokladám, že výskyt besnoty v prvom článku, na ktorý reagujete bol myslený na nákazu človeka vírusom besnoty. A pokiaľ ide o vami videné besné líšky za dedinou, tak by som rada mala vaše oči, ktoré dokážu diagnostikovať besnotu už len od pohľadu. Alebo ste ich nebodaj všetky postrieľali a dali im spraviť histologický rozbor?

No a čo keď kňučkal! Bolo ti veľké ho čičíkať? Nebodaj si sa nevyspala!!! Tvoja mama ťa tiež po každom očkovaní držala na rukách a možno prechodila celú noc s tebou v náručí. Ale : urobila pre teba všetko, aby ťa ochránila pred možnými ochoreniami a nevystavila ťa možnému riziku.Tak prečo ty teraz vystavuješ svoje dieťa riziku nákazy??? Si až tak naivná??? Poznám takých primitívnych ľudí, aj ženy, čo chceli rodiť doma,lebo údajne v nemocnici im hrozí niečo zlé( áno všetko čo sa zlého stane v nemocnici médiá vynesú na povrch. O dobrom málo kto hovorí-všetci to berú ako samozrejmosť) No a táto primitívka aj rodila doma, lebo"aj voľakedy ženy rodili doma", ale… dieťatko malo okolo krku 2x omotaný pupočník a…!!! A to už NEDOMYSLELA! Možeš si domysleť ten koniec. Potom bolo - PoMÁHAJTE. Áno??? A kto??? Všetci boli zlí, iba ona si chybu nepriznala.
Iba naivný a hlúpy človek chce byť výnimkou.Prečo nechceš dať dieťa očkovať, lebo plače? -Tak ho počičíkaj. Lebo ho to bolí? -To bude trvať iba chvíľku. -Bolieť ho bude, aj keď mu pôjdú zúbky - POTOM čO UROBÍŠ?
Chcem ti povedať na záver iba toľko. Si bohužiaľ momentálne zákonný zástupca dieťaťa, môžeš rozhodovať čo s ním bude, ale… PAMäTAJ: Vždy konaj tak, aby ti to tvoje dieťa nikdy nevyčítalo.Aby si vedela a uvedomovala si si pri pohľade na tvoje dieťa, že si urobila všetko čo si mala a nič si nezanedbala!

Ľudia veľa z vás si stále neuvedomujete ,že FARMACEUTICKÉ SPOLOČNOSTI s vami a s vašim strachom manipulujú! Zastrašujú Vás ,že vaša ratolesť umrie ,ťažko ochorie alebo ostane postihnuté ak jej nedáte vakcíny proti (je to v článku uvedené). Oni nemajú záujem liečiť vaše deti ,ale pred pripraviť si ich ako budúcich zákazníkov na odber liekov. Naočkuj vaše deti chemikáliami ,aby mali problém zo zdravým celý život alergie ,nervozita , hyper aktivita ,škúlenie ,nespavosť atď. Tu máte jednu z mnohých stránok ,kde sa môžete dočítať o rizikách očkovania. http://rizikaockovania.sk/

PS: Ešte niečo pre mladé mamičky ,ktoré chodia na MODRÉHO KONÍKA alebo iné podobné stránky ,kde zdieľajú “múdre názory” Radšej si preverte s čím svoje deti kŕmite a čím ich nevedome ohrozujete! Všetká nevedomosť a neopatrnosť sa Vám raz vráti! Dbajte o zdravie svojich deti a nedajte sa ovplyvňovať a zastrašovať lekármi a FARMACEUTMI. Lekári sú pešiaci a díleri FARMACEUTOV! Viem ,že veľa z Vás ma bude zatracovať ,ale dúfam ,že niekoho aspoň prebudím!

PS 1: Hľadajte po internete pokým to ešte ide!

to je dobre helena :slight_smile:
moj maly ma 3 mesiace a boli sme dnes ockovat.
zatial vypada ok, ani nie je placlivy

“Údajné prínosy sú vysoko zveličené a riziká sú značné.” Pri skúmaní surových dát a metodológie štúdie Dr. Cantekin zistil, že vakcína nie je efektívna proti ušným infekciám alebo zápalu pľúc, a údaje o prevencii meningitíd neprinášajú žiadny jednoznačný záver. Navyše, FDA neregistruje Prevnar v súvislosti so zápalom pľúc, ani stredného ucha.

Dobry den.Chcela by som sa opytat,ci je spravne ockovat dieta,ked dovrsila v januari 5 rokov,ockovanim na 6 rokov?
Dakujem

ahojte,mchcela by som sa opytat ci ma niekto skusenosti s ockovanim proti kliesom…borelioze …dakujem