Očkovanie - kompletný očkovací kalendár pre deti a najnovšie zmeny k 1.7.2010

pan studovany neomylny, mal by si si overit nove fakty v oblasti a nie dogmaticky trvat na informaciach, ktore si odreptaval na skuskach pred 20 rokmi a vdaka, vdaka ktorym vdacis za svoj titul. informaciam, ktore pretlacaju tvoji chlebodarcovia farmaceuticke spolocnosti, pre ktorych je nase zdravie iba biznisom…
a predsa sa toci.

Verím čo tu píšete a chvalabohu, že sú takíto ľudia. Aj my sme mali ťažkosti po dvoch vakcínach. Ale ani jeden lekár nebral do úvahy, že bola pichnutá nejaká vakcína. Preto pozor na vakcíny proti chrípke a alergii. Obsahujú pomocné látky, ktoré spúšťajú veľa zdravotných ťažkostí. Preto tak ako tu nemenovaný píše. Treba hľadať a hľadať informácie. Všímajte si ťažkosti, ktoré prišli po určitom zásahu do organizmu a ktoré ste nikdy predtým nemali. Pochádzame z prírody a len príroda nám je najbližšia a nie chémia.


Iniciatíva pre uvedomenie si rizík očkovania podla na vládnom Portáli právnych predpisov hromadnú pripomienku k vyhláške Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky, ktorou sa mení a dopĺňa vyhláška Ministerstva zdravotníctva Slovenskej republiky č. 585/2008 Z. z., ktorou sa ustanovujú podrobnosti o prevencii a kontrole prenosných ochorení:
https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=191&matEID=2558&mrEID=108963 Žiaľ pri ukladaní systém zrušil zalomenia riadkov. Pripomienka sa nedá zrušiť a vytvorenie novej by vyvolalo zmätok. K tejto správe sú preto priložená je sú pripomienky so zalomenými riadkami.

Aby sa pripomienka stála zásadnou, čím by sa predkladateľ ňou musel zaoberať, potrebujeme aspoň 500 podporujúcich do 18. marca. Ak chcete pripomienku podporiť, postupujte nasledujúcim spôsobom:
# V prehliadači otvorte túto adresu, na ktorej môžete prezrieť pripomienku:
https://lt.justice.gov.sk/Public/MassReviewSupportByUser.aspx?instEID=191&matEID=2558&mrEID=108963
# Na ľavej strane kliknite na voľbu Registrácia.
# Registrujte sa (treba vybrať meno a heslo a zadať e-mail adresu).
# Prihláste sa prostredníctvom polí na zadanie mena a hesla umiestnených tiež na ľavej strane.
# Kliknite na voľbu Môj profil a nastavenia (tiež na ľavej strane). Zadajte požadované osobné údaje, aby Vám systém dovolil podporiť pripomienku (rok narodenia, profesia a dosiahnuté vzdelanie nie sú povinné; legislatívne oblasti nemusíte vyznačovať).
# Znovu aktivujte adresu z bodu 1.
# Kliknite na tlačidlo Podporiť, ktoré nájdete na spodku stránky.
Pripomienku môže podporiť hocikto. Túto správu môžete posielať ďalej.

Ďakujeme za podporu.

dory den chcem sa spytat na ockovanie vakcinou eurax,podanou v 4.mesiaci,je to dolezte ockovanie.dakujem

Suhlasim s tymto clankom. Zijem v Kanade a tu farmaceuticke spolocnosti doslova utocia na lekarov s kadejakymi vakcinami pre deti. Dieta sa este ani poriadne nenarodi a uz ma v sebe tolko chemikalii ze si to len tazko chceme pripustit.

Myslim si, ze mamicky by mali poznat obidve strany a rozhodnut sa same co je pre ich dieta dobre. Preto kazdej jednej odporucam ziskat co najviac informacii o ockovani proti tej-ktorej chorobe.

Jarka, keď už píšeš že to tu bude ako v Afrike alebo Ukrajine, dala si sa nanovo preočkovať? Očkovanie má svoj čas účinku.

Kazda matka ma pravo rozhodovat za svoje dieta. Neodsudujem tie, ktore bezhlavo davkuju svoje deti vsetkym moznym aj ked v podstate ani nevedia zlozenie, ucinky a tie tebou spomenute sprievodne javy. Kazda matka si totiz to bude za nasledky zodpovedat len a len sama. Jedine co nepochopim je ked take ako ty rozsiruju podobne reci. Bola si ty niekedy v Afrike alebo rozpravala si sa s niekym kompetentnym z Ukrajiny o danom probleme? Predpokladam, ze si len jedna z mnohych co okrem citania bulvarov a neoverenych sprav pre svoju rozhladenost nic nespravia. Ja teda neviem ale tie obycajne choroby sa neockuju vdakabohu este ani u nas. Pliagy ako si to nazvala neroznasa nik informovany a inteligentny takze (bohuzial pre teba a hlavne nas) zo zucastnenych tejto diskusie to budes len ty. Ockovanie nie je zdaleko vsetko co treba na ochranu seba a nasich deti spravit. Ale samozrejme ti dakujeme za tvoj scitany a na zarucenych faktoch a statistikach podlozeny nazor.

Prosím, syn nie je očkovaný, má 7 mesiacov, ale predvolanie na hygienu mám už za sebou - teda prvé, podarilo sa mi akurát požiadať o druhé stretnutie na základe “vyvstania mnohých otázok”. Ale neviem, čo ďalej, ako ste dopadli Vy?

Teba kto platí? Prečo nepodporuješ zdravú stravu, zdravé lieky bez vedlajších účinkov, zdravú osvetu, kde vy všetci odborníci ste ak vôbec ste, si slepý, pozri sa okolo koľko je chorých ľudí, napreduje veda teda technici ale nie medicína, tá je na tom mizerne. Pretože v nej nie je ani trochu duchovnej energie, prachy vás ženú do. To je na tvojom svedomí prajem ti aby si sa zobudila naozaj pomáhal.

Ty autor, ty si sa asi zle vyspal, alebo si nemal sex, lebo to čo si tu napísal je proti zdravému rozumu a môj zlatý miluj, miluj a miluj a zabudneš aj na strach, ktorý máš.

www.blip.tv/file/2224472 k tomu niet co dodat.

Ja som bol na ich prednáške raz, v budove COOP oproti Holiday Inn v Bratislave, pozvali tam elitu lekárov a ľudí, ktorí sú zodpovední za očkovanie na Slovensku, prednášala tam staršia pani, ktorá na meotári ukazovala a opisovala grafy, ktoré mala pomýlené, nesprávne popísané osi x a y, protirečila si malými faktmi, ktoré si laická verejnosť nevšimne a väčšina odborníkov sa tam s nimi na začiatku dobre pohádala a potom odišli, bol to trapas a sú to ľudia, ktorí nevedia, o čom hovoria. Keby bolo po ich, tak tu máme tuberkulózu a tetanus, ako v anglicku.

Ahoj, no ja o tom neviem, zeby bola uz vakcina na boreliozu. Ja som tuto infekciu prekonala, ale chvala bohu aj po 14 som sa preliecila. Skor je vakcina na kliestovu encefalitidu a ta je omnoho nebezpecnejsia.

Milá Jarka. Píšeš, aby sme neohrozovali Vás a Vaše deti neočkovaním našich. Ale čoho sa bojíš? Veď ty a tvoje deti sú predsa zaočkované! Alebo si sa dodatočne dozvedela, že žiadna očkovacia látka ti nezaručí, že dané dieťa nedostane chorobu proti ktorej bolo očkované?

Odporcovia očkovania, len dve otázky: koľko deti má reálne dokázané vedľajšie účinky (nehovorím o opuchu v mieste v pichu či imunitnú reakciu so zvýšenou teplotou a pod.), ale o účinkoch, o ktorých píšete ako autizmus, cukrovka? A koľko detí má následky alebo dokonca zomrelo vďaka donedávna ešte neočkovaným pneumokokom? Podľa mojich podotýkam, skusenosti z praxe: je tých chorých detí bez vakcinácie je neporovnateľne viac, pričom s naozaj záväznými vedľajšími účinkami spojených s vakcináciou všeobecne som sa nestretla. Radšej budem riskovať mizivé percento vedľajších účinkov po očkovaní ako obrovské riziko pri infikovaní sa dieťaťa. Hovorím o bežných detských vakcínach, nevyjadrujem sa napr. k efektivite vakcíny proti vírusom spôsobujúcich rakovinu krčka maternice.

Vy budete riskovať, pri svojom dieťati, prečo to chcete vnútiť každému? Ľudí treba presvedčiť, nie nútiť ich nejakou vyhláškou. Sme múdrejší ako v niektorých európskych krajinách, kde je očkovanie dobrovoľné, ale aj tak sa zaočkovanosť pohybuje okolo 70 percent?

Dobrý deň všetkým, my sme našu dcéru nedali a ani nikdy nedáme očkovať proti hocičomu, čo nám farmaceutický biznis prináša alebo prinesie. Každý zdravý rozum povie očkovaniu nie, stačí trochu čítať. Ďakujem a prajem pevné zdravie všetkým deťom tejto planéty.

Úplne s Vami súhlasím. Ja som sa bohužiaľ k informáciám o očkovaní dostala neskoro, takže niektorým som nezabránila. Kedže už dalšie očkovanie odmietam, tak si ma volajú na stretnutia na epidemiologický ústav a neustále mi hrozia pokutami. Nevzdám to, ide predsa o zdravie môjho dieťaťa.

Ktorú európsku krajinu máte na mysli? Lebo napr. len v Nemecku je preočkovanosť pod 20%.

Urcite by ste rozumela, keby ste mala doma dieta s cukrovkou 1. typu ziskanom po ockovani. Toto ma moje dieta na cely zivot, hoci cierny kasel dostanu aj ti, co ho maju zaockovany. Tu ide aj o to, ze nema rodic volbu, nie je spravne informovany. Farmaceuticke firmy zavadzaju v zaujme svojich ziskov. A to som predtym bola zastanca ockovania.