Opatrovateľky v Rakúsku

Ak mi dobre poradis revanzujem sa krasnymi sklen. vyrobkami na vian. stromcek mnou vyfukane. Betka

Dobry. Den chcem sa i formovať ohladom situacie. Rušim živnosť v Rakusku a idem sa hlasit na Slovensky urad prace. Ake popiere a potvrdenia potrebuje odovzdať uradu prace dakujem. Pekny den

Ahoj ja som mal skusku na Nem -povedane bolo ze mierne pok. A ze mi najdu rod a maju dost ponuk. Ale uz sa nikto neozval a nedvihol telefon. A kamoske to iste sa stalo.

Je taká možnosť pracovať ako zamestnanec rodiny, ale rodiny to nechcú, pretože by to bolo pre ne finančne náročnejšie. Možno len pár opatrovateliek takto robí. Skoro všetky robia na živnosť.

Prosím Vás, poradte mi, i mě se stalo, že jsem na nemocenské, pracovala jsem v Rakousku, platila jsem si KVS, aprý ale nemám nárok na dávky. Jaké dokumenty musím poslat do Vídně, aby mě to uznali. Děkuji moc za radu. Marie

Zdravím všetky opatrovateľky ! Prosím nejakú dobrú dušu, ak má skúsenosti aby mi poradila nejakú suprovú agentúru ktorá aj dobre platí. Rada by som vycestovala do rakúska som z Vranova nad topľou a tu je nič moc. Vopred dakujem…

Zdravím. Viete mi niekto poradiť, povedať vaše skúsenosti… ?
Som opatrovateľka. Uzavrela som Zmluvu o sprostredkovaní s jednou agentúrou. Po prvom 2-týždňovom turnuse chcel ukončiť spolupráca. Viete mi poradiť, čo je potrebné urobiť, či je nejaká výpovedná doba, či má niekto skúsenosti s pokutou za rýchle ukončenie zo dňa na deň… atď.

A ešte by som sa chcela spýtať, či je zo zákona dané, že opatrovateľka pracujúca na živnosť u rodiny v Rakúsku má právo na osobné voľno. Napr. 2 hodiny denne. Je to podchytené zákonom? alebo je všetko na dohovorom medzi opatrovateľkou a klientom, príp. agentúrou… ?

Za každú reakciu na obe otázky vopred ďakujem. Pekný deň všetkým :slight_smile:

Dobrý deň, chcela by som pracovať ako opatrovateľka v Rakúsku. Kurz mám hotový, jazyk viem. Mala by som záujem skôr robiť spoločníčku ( variť, upratovať, komunikovať… ) Neviete mi niekto poradiť nejakú serióznu agentúru? Prosím kontaktujte ma na mail veronikapaskova@azet.sk.alebo na facebooku kde ma najdete pod menom Veronika Pašková. Vopred ďakujem :slight_smile:

Dakujem… dobry den, platim Zusatzversicherung… a teraz od 2 sept. som na marodke. / babka zomrela)… Krankmeldung formular mi doktorka neuznala… poslala ma do soc poist. tam som dostala formular Kratka sprava… to mi doktorka vypln. odovzdala som na soc. treti den cakam ze mi poslu… a to mam potom poslat osobne do Wiedne SIWa… ma niekto skusenosti… dakujem

Zdravím, hladám si prácu ako OPATROVATEL v rakusku, mám 6 ročnu prax, aktívnu živnosť, dobru nemčinu, vela skuseností. za sprostredkovanie odmena. dakujem. 004214 903 414 062

Musíš si prečítať zmluvu, pretože každá agentúra to má ináč ošetrené. Niektoré si tam zakomponujú aj vysoké pokuty.
Ak pracuješ v AT na živnosť, tak nemáš nárok na 2 hodiny voľna. Ak si to dáš do zmluvy, ktorú uzatvoríš s rodinou, potom nárok samozrejme máš. Ak ale rodina nebude súhlasiť, tak nič nezmôžeš, jedine zmeniť rodinu.
Keď pracuješ na živnosť platí pre Teba aj pre rodinu to, čo je v zmluve, ktorú spíšeš na začiatku s rodinou. Okrem voľna sa tam píše, aké práce budeš vykonávať a pod. Ale háčik je v tom, že skoro každá agentúra už vopred dohodne s rodinou nielen platové podmienky, ale aj tie pracovné a Ty keď sa rozhodneš pre tú agentúru už nemôžeš sama dojednávať, lebo Ťa agentúra vyhodí. Tak á je prax.

Dobry den tiez potrebujem menit priezvisko na rakuskych dokladoch neviete mi prosim poradit ako postupovat? Dakujem

Anna pošlite mi prosím kontakt na seba, chcela by som sa poradiť ohľadom dôchodku. Veľmi pekne ďakujem

Prosim vas chodi niekto cez pana Banackeho, chcela by som cez neho ist, ale potrebujem nejake blisie informacie. Ozvite sa mi niekto. Dakujem

PREPLACANIE zubnych nahrad, pocula som, ze uz v AT nepreplacaju ? Vdaka za odpoved :slight_smile: )

Dobry den. Nema niekto zaujem o sparschine na 16. oktobra z Bregenzu do Bratislavy za 20 Eur?

Dobrý večer, môžete mi napísať, či v prípade marodky chodí na kontrolu sociálka ? Som opatrovateľka v Rakúsku a momentálne som na marodke, mám čakať že mi prídu na kontrolu ? Ďakujem. Petra

Pekny den,

Prosim vas poradte mi kde sa mam obratit ak mi Slovenska agentura zadrziava moj Gewerbeschein?

dakujem

Pekny den,

Prosim vas poradte mi kde sa mam obratit ak mi Slovenska agentura zadrziava moj Gewerbeschein?

dakujem

  1. otázka, je to isto v zákone- neviem teraz názov a dokonca 3h, bežná prax je 2h, zákonná 3h