Opatrovateľky v Rakúsku

(gaba) #13370

Prosim vas chodi niekto cez pana Banackeho, chcela by som cez neho ist, ale potrebujem nejake blisie informacie. Ozvite sa mi niekto. Dakujem

(Zina) #13371

PREPLACANIE zubnych nahrad, pocula som, ze uz v AT nepreplacaju ? Vdaka za odpoved :slight_smile: )

(kamča) #13372

Dobry den. Nema niekto zaujem o sparschine na 16. oktobra z Bregenzu do Bratislavy za 20 Eur?

(Petra) #13373

Dobrý večer, môžete mi napísať, či v prípade marodky chodí na kontrolu sociálka ? Som opatrovateľka v Rakúsku a momentálne som na marodke, mám čakať že mi prídu na kontrolu ? Ďakujem. Petra

(Dadka) #13374

Pekny den,

Prosim vas poradte mi kde sa mam obratit ak mi Slovenska agentura zadrziava moj Gewerbeschein?

dakujem

(Dadka) #13375

Pekny den,

Prosim vas poradte mi kde sa mam obratit ak mi Slovenska agentura zadrziava moj Gewerbeschein?

dakujem

(jana) #13376
  1. otázka, je to isto v zákone- neviem teraz názov a dokonca 3h, bežná prax je 2h, zákonná 3h

(jana) #13377

Na to, aby ste v Rak poberali PN, musíte byť pripoistená. PN nevyplýva automaticky z povinného zdravotného poistenia.

(jana) #13378

Hrubý príjem je aj plus: PN + ak ťa vyhodili a dali ti odstupné, tak aj to sa ráta do hrubého príjimu

(jana) #13379

Má nárok po odpracovaní 1 roka!

(jana) #13380

Kočky-poznáte Ag, dosť často ponúka-beata.lipovska@centrum.cz a v Rak má partnera 24-stundenpflege-steyr-patrizia jandl? Aké máte skúsenosti s nimi, vraj doprava s nimi je povinná a ostatné?
Dík za odpoved

(jana) #13381

Určite to nie je v nijakom zákone. Ak nie si zamestnanec, ale živnostník, tak sa riadiš podľa živnostenského zákona. Zaužívané je, že majú opatrovateľky dve hodky voľna, ale nie je to nikde určené.

(jana) #13382

Nekecaj, ked nevieš, a nezavádzaj

(saskia) #13383

Neodporúčam!
Zistite si ako platia odvody do poisťovní, pri dokladovaní príjmu, strate zamestnania, chorobe, nástupu na materskú Vám to vôbec nepomôže.
Vyrátajte si hodinovú / dennú mzdu, cestovné náklady a iné.

(Ria) #13384

Počula som, že málo platí.

(VieraMitrova) #13385

Ahoj potrebovala by som pomoc. Chcela by som začať pracovať vo Viedni a je ťažké nájsť niekoho kto by poradil agentúru, začala som v Nemecku cez slovensku agentúru a okrem dlhých turnusov nemám skoro nič.

(Ondro) #13386

Preplacaju, mojej manzelke tento tyzden preplatili 1500 eur. Faturovanych bolo 2000 eur zubarom na sk. Treba dodrzat urcite podmienky.

(alena) #13387

Dobry den chcela by som sa spytat ako si mam podat danove priznanie v Rakusku z minuleho roku

(anna) #13388

Dobry den prosim Vas, ja si chcem dat robit zuby na slovensku, prosim napiste mi ake podmienky treba dodrzat aby mi boli preplatene z rakuska, ake papiere treba vypisat, presne co konkretne mam urobit, prosim napiste mi postup ako to funguje, musim byt v rakusku pripoistena? aby mi boli preplatene zuby? prosim poslite mi odpoved na moj email, kuncikovaa@azet.sk, dakujem pekne, dovidenia

(Anna) #13389

Pracujem cez tuto agenturu a som spokojna, doprava je normalna, kade sa budem tarigat, nalozia ma doma vyloza v rodine, zaroven nalozia striedacku, co je na tom zle, ved to je jedno ktorou dopravou chodite, ide o to aby ste boli na mieste kde potrebujete, co tu navymyslame