Opatrovateľky v Rakúsku

Na to, aby ste v Rak poberali PN, musíte byť pripoistená. PN nevyplýva automaticky z povinného zdravotného poistenia.

Hrubý príjem je aj plus: PN + ak ťa vyhodili a dali ti odstupné, tak aj to sa ráta do hrubého príjimu

Má nárok po odpracovaní 1 roka!

Kočky-poznáte Ag, dosť často ponúka-beata.lipovska@centrum.cz a v Rak má partnera 24-stundenpflege-steyr-patrizia jandl? Aké máte skúsenosti s nimi, vraj doprava s nimi je povinná a ostatné?
Dík za odpoved

Určite to nie je v nijakom zákone. Ak nie si zamestnanec, ale živnostník, tak sa riadiš podľa živnostenského zákona. Zaužívané je, že majú opatrovateľky dve hodky voľna, ale nie je to nikde určené.

Nekecaj, ked nevieš, a nezavádzaj

Neodporúčam!
Zistite si ako platia odvody do poisťovní, pri dokladovaní príjmu, strate zamestnania, chorobe, nástupu na materskú Vám to vôbec nepomôže.
Vyrátajte si hodinovú / dennú mzdu, cestovné náklady a iné.

Počula som, že málo platí.

Ahoj potrebovala by som pomoc. Chcela by som začať pracovať vo Viedni a je ťažké nájsť niekoho kto by poradil agentúru, začala som v Nemecku cez slovensku agentúru a okrem dlhých turnusov nemám skoro nič.

Preplacaju, mojej manzelke tento tyzden preplatili 1500 eur. Faturovanych bolo 2000 eur zubarom na sk. Treba dodrzat urcite podmienky.

Dobry den chcela by som sa spytat ako si mam podat danove priznanie v Rakusku z minuleho roku

Dobry den prosim Vas, ja si chcem dat robit zuby na slovensku, prosim napiste mi ake podmienky treba dodrzat aby mi boli preplatene z rakuska, ake papiere treba vypisat, presne co konkretne mam urobit, prosim napiste mi postup ako to funguje, musim byt v rakusku pripoistena? aby mi boli preplatene zuby? prosim poslite mi odpoved na moj email, kuncikovaa@azet.sk, dakujem pekne, dovidenia

Pracujem cez tuto agenturu a som spokojna, doprava je normalna, kade sa budem tarigat, nalozia ma doma vyloza v rodine, zaroven nalozia striedacku, co je na tom zle, ved to je jedno ktorou dopravou chodite, ide o to aby ste boli na mieste kde potrebujete, co tu navymyslame

Tak potom naco platime SVA, ked nemame narok na nemocenske, tak na co potom sluzia tie peniaze, na co mame potom narok

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je stále povinná rakúska živnosť na opatrovanie v Rakúsku. Či napr. opatrovateľka nemôže byť ako zamestnanec agentúry, tak aby odvody boli platené na Slovensku. A ako sa napr. postupuje len v prípade záskoku, musí aj tu byť živnosť, ak by to bolo len na pár dní napr. cez Vianoce?
Prípadne mohol by mi niekto poradiť, kde môžem získať takéto informácie? Ďakujem pekne.

Dobrý deň, chcem pracovať v Rakúsku cez agentúru Jozmar zo Starej Ľubovne. Aké máte skúsenosti s touto firmou? Ďakujem

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať. pozastavila som živnosť v decembri minulého roku v roku 2013, v dôsledku vážneho ochorenia. Tým pádom poberám na Slovensku invalidný dôchodok a v Rakúsku nerobím, ibaže v dôsledku ochorenia a nedostatku finančných prostriedkov som nezaplatila štvrtý kvartál odvody za rok 2013. V Rakúsku mi vymerali dôchodok 58 euro, ale tiež požadujú zaplatiť nezaplatený kvartál. Celé 4 roky živnosti som poctivo platila. Existuje nejaké odpustenie o nezaplatení posledného kvartálu, pretože môj invalidný dôchodok nepresahuje ani minimálnu mzdu. Som uznaná na viac ako 70 percent invalidity, Dakujem.

Prosim o radu na aku adrsu a a kam poslat ziadist o pozastavenie zivnosti dakujem

Zdravím vás,

mohli by ste konkretizovať tie podmienky, ktoré treba dodržať pri preplácaní zubných úkonov? Prosím, na môj email natalia.ivancova@gmail.com

Ja chcem reagovať na článok robím cez agentúru akože ale zmluvu som im od skončenia prvej zmluvy nepodpísala dalej aj tak stale mi auto zajednavaju je to vlastne čo čítam proti zákonne ale ako mam postupovať ked nechcem cez nich robiť je to otrasna a anajhoršia agent. Atena. z ničím nepomôžu a ked sa tam dovolate aj tak sa vyhovaraju kedy budu riešiť daný problem. Ten ročný poplatok nie som ochotna zaplatiť prečo to mame platiť každý rok ked v AT stačí raz. poradte mi prosím aj rod, som si nevybavyla len ma odialovali. tie sa dufam daju spätne vybrať v AT. dakujem