Opatrovateľky v Rakúsku

(Anna) #13390

Tak potom naco platime SVA, ked nemame narok na nemocenske, tak na co potom sluzia tie peniaze, na co mame potom narok

(lubica) #13391

Dobrý deň, chcela by som sa spýtať, či je stále povinná rakúska živnosť na opatrovanie v Rakúsku. Či napr. opatrovateľka nemôže byť ako zamestnanec agentúry, tak aby odvody boli platené na Slovensku. A ako sa napr. postupuje len v prípade záskoku, musí aj tu byť živnosť, ak by to bolo len na pár dní napr. cez Vianoce?
Prípadne mohol by mi niekto poradiť, kde môžem získať takéto informácie? Ďakujem pekne.

(Petra) #13392

Dobrý deň, chcem pracovať v Rakúsku cez agentúru Jozmar zo Starej Ľubovne. Aké máte skúsenosti s touto firmou? Ďakujem

(Monika) #13393

Dobrý deň. Chcela by som sa opýtať. pozastavila som živnosť v decembri minulého roku v roku 2013, v dôsledku vážneho ochorenia. Tým pádom poberám na Slovensku invalidný dôchodok a v Rakúsku nerobím, ibaže v dôsledku ochorenia a nedostatku finančných prostriedkov som nezaplatila štvrtý kvartál odvody za rok 2013. V Rakúsku mi vymerali dôchodok 58 euro, ale tiež požadujú zaplatiť nezaplatený kvartál. Celé 4 roky živnosti som poctivo platila. Existuje nejaké odpustenie o nezaplatení posledného kvartálu, pretože môj invalidný dôchodok nepresahuje ani minimálnu mzdu. Som uznaná na viac ako 70 percent invalidity, Dakujem.

(Viera) #13394

Prosim o radu na aku adrsu a a kam poslat ziadist o pozastavenie zivnosti dakujem

(Natália) #13395

Zdravím vás,

mohli by ste konkretizovať tie podmienky, ktoré treba dodržať pri preplácaní zubných úkonov? Prosím, na môj email natalia.ivancova@gmail.com

(Eva Mendelová) #13396

Ja chcem reagovať na článok robím cez agentúru akože ale zmluvu som im od skončenia prvej zmluvy nepodpísala dalej aj tak stale mi auto zajednavaju je to vlastne čo čítam proti zákonne ale ako mam postupovať ked nechcem cez nich robiť je to otrasna a anajhoršia agent. Atena. z ničím nepomôžu a ked sa tam dovolate aj tak sa vyhovaraju kedy budu riešiť daný problem. Ten ročný poplatok nie som ochotna zaplatiť prečo to mame platiť každý rok ked v AT stačí raz. poradte mi prosím aj rod, som si nevybavyla len ma odialovali. tie sa dufam daju spätne vybrať v AT. dakujem

(Erika) #13397

Ake papiere budem potrebovat ak chcem ist na marodku, kde sa to da stiahnut

(Alena S.) #13398

Dávajte si pozor ako tu už bolo veľakrát spomínané, čo je obsahom zmluvy s agentúrou / myslím tie fin, postihy /. Prečítajte si ustanovenie § 25 a nasl. zákona č. 5 / 2004 Z. z. o službách v zamestnanosti a o zmene a doplnení niektorých predpisov. Nie ste zamestnancom ag. v rodine, ale túto činnosť opatrovateľky vykonávate iba na základe Vášho živnostenského oprávnenia!

(Štefan Beňovič) #13399

Ponúkam prepravu opatrovateliek do Rakúska a späť. Som súkromná osoba, os. auto Passat combi, max. 4 osoby, Trenčiansky kraj.

(Denisa) #13400

Dobry den poprosim blizsie info ohladom zaskoku
poprosim do e-mailu

(Theo Horn) #13401

Skús sa pozrieť na porada. sk V minulosti som stade čerpal, aj dával info.

(Theo Horn) #13402

Ak je zluva "klasická"tak ako väčšina a neni inak dohodnuté / napr. výpovednný termín / skúšobná doba / zvyčajne 1 mesiac, agentúra môže s tebou rozviazať spolupracu. Pokuta nehrozí nikomu.

(eva) #13403

Vie mi niekto poslat kontakt na pana bobala co sprostredkuje pracu opatrovatelkam v rakusku na moj meil?

(Beáta) #13404

Nasim zamestnavatelom je rodina, nie agentura, agenture platime za sprostredkovanie

(Beáta) #13405

A este k tomu zvysene odvody nam rodina nedoplati, pretoze v zmluve mame stale tu istu dennu taxu z ktorej si same platime nizke odvody a ked nam po 3r pridu nedoplatky a zvysene
odvody… tym padom ideme s platom dolu… viem, prve tri roky mame ulavu a platime odvody z najnizsieho vymeriavacieho zakladu, ale. baby ktore pracuju bez agentur sa chvalia, ze rodiny im preplacaju celu vysku odvodov, teda aj tych zvysenych… neplati rovnake pravidlo a zakon pre nas vsetky? alebo ako to je vlastne? to mame vsetky pracovat bez agentur?

(Beáta) #13406

Ahojte babenky, dostali ste aj Vy Wahlkartenantrag na volby do WKO vo februari buduceho roku? je to povinne?

(ant) #13407

Zastupim len počas sviatkov opatrovatelku, som na dochodku. Robila som na živnosť. 0902241389.

(Lucia) #13408

Dobrý den p. Julia píšem na váš príspevok možno budete vedieť poradiť som na AT materskej-mám Variant 20+4 čiže tento mesiac mi končí ale skúšam dať žiadosť na SVA o predlžení KBG na manžela 4mesiace tak uvidíme či nám to schvália. No moja otázka je ako je to s platením odvodov do SVA? Ak je možné dá sa ešte požiadať o výnimku? Dakujem za odpoved

(jana) #13409

Pýtaš sa, či neplatí pre nás rovnaký zákon a pravidlá.
Najprv si musíš ozrejmiť čo to vlastne je - pracovať na živnosť ako živnostník. Ty ako živnostník ponúkaš svoje služby za určitých podmienok. Tie podmienky sú napr. , že za koľko chceš pracovať, koľko voľna mať, a pod. Keď sa nájde niekto, kto Tvoju ponuku akceptuje (súhlasí s Tvojimi podmienkami) , dostaneš zákazku (klienta). Dohodneš sa písomne čo a ako, nesmieš na nič zabudnúť.
Ak sa rozhodneš pracovať cez agentúru, NIE SI zamestnanec agentúry, ako si to mnohí myslia, ale stále si živnostník, len súhlasíš s podmienkami, ktoré dohodla agenúra. A tam je kameň úrazu, pretože agentúry v snahe získať klienta stláčajú platy opatrovateliek dole.
Takže pre nás platí len jedno pravidlo: platí len to, čo je písomne dohodnuté s rodinou.