Opatrovateľky v Rakúsku

Dobry den, pri hladani prace pre seba som si precitala Vas inzerat. Nepisem preto, aby som Vam ponukla riesenie.

Chcela by som Vas vsak pozvat do projektu nemeckej firmy, ktora sa zaobera prieskumom trhu. Ide o pracu na internete denne cca 5 min - jednoduche dva kliknutia alebo i viac, ale skutocne jednoduche.
Je tu moznost vybudovat si nejaky mesacny prijem, aj ked prijem sa ziska az po 3 mesiacoch -cca 50. -, 100. -EUr mesacne, ale strategie su potom rozne a da sa privyrobit viac.

Je tu tato moznost, ak nam chybaju nejake peniazky, alebo ak pracujeme a odmena nie je dostatocna. Preco ju nevyuzit. Legalna.
Postup Vam vysvetlim - priebezne budem informovat- nie hned vsetko naraz.

Tesim sa na Vasu odpoved, Jana

Organisation des gewerbescheins - vedel by mi niekto povedat co znamena v praxi

Poslite blizsie info o tejto praci

Ahoj MOnika,
zaplatiť musíš, čím prv tým lepšie, aby ti nerástli úroky z omeškania.
Si zaujímavý prípad, píšeš, že invalidku berieš v SR a že RAk ti vymeralo dôchodok 58- teraz aký dôchodok: invalidný alebo starobný? a prosím ťa, som v podobnej situácii, ked si marodila rok / podmienka na invalidku / platili ti z SVA z rakúska celý rok PN? Ja som teraz po operácii bedrového klbu 3 mesiace na PN, Pn mi vystavuje slov. lekár a teraz lekár v SVA po 3 mes. prehodnotil a vraj som práceSCHOPNA po 3 mes, pritom chodím o barlách. U nás a viem, že aj v rak je min. PN pri tejto Dg. 6 mes. Stačí ked mi aj na mail odpovieš, vďaka.

CAute kočky, prosím o radu
som teraz po operácii bedrového klbu 3 mesiace na PN, Pn mi vystavuje slov. lekár a teraz lekár v SVA-Rak po 3 mes. prehodnotil mnou zaslané PN-ky a Befundy. Z SVA mi prišiel list- jedna veta: oznamujeme Vám, že náš lekár Vás po 3 mes. uznal za- práceSCHOPNA po 3 mes, pritom chodím o barlách. Pritom náš slov. lekár mi stále vypisuje PN. Všetky doklady som včas zasielala na SVA RAk. lekár predsa musí rešpektovať rozhodnutie slov. lekára, ten rak ma nevidel, nič mi nevyčítali, čo sa týka zaslaných PN. trapné ako sa pokúšajú šetriť na Slovenkách!
U nás, a viem, že aj v rak, je min. PN pri tejto Dg. 6 mes. Čo s tým? Stačí ked mi aj na mail odpovieš:halasova13@gmail.com, moc ďakujem

Dobry deň Adriana mam zaujem poznať rakusku agenturu ktora berie aj nove opatrovateľky. Moja nemčina nie je nejaka slavna, ale doučim sa. Veľmi pekne ďakujem a prajem pekny deň.

Môžete mi o Vašej ponuke napísať niečo viac?
Ďakujem

Chcela by som sa spytat, ako je to vlastne s narokom na preplacanie zdravotnych ukonov, mame narok u vsetkych nasich zdravotnych poistovni aj na preventivne prehliadky, preplacaju nam ich v plnej vyske podla zakona? u obvodnej lekarky chceli odomna potvrdenie z poistovne ze mam plnu zdravotnu starostlivost, podpis a razitko poistovne. tam mi ho odmielti dat, a na centrale im povedali ze mam narok na vsetky ukony. Myslim ze je to asi len tym, ze nasi sk lekari maju s nami o to viac prace a byrokracie… ako je to vlastne? a kde zistim ze Union hovori pravdu a skutocne je to tak. mam napisat na Urad na dohlad nad zdravotnou starostlivostou? ak by tomu tak nebolo, musela by som si totiz vsetky prevetivne prehliadky platit z vlastneho vrecka a potom snad ziadat preplatenie z rakuskej strany a kolko % by mi potom z tejto sumy preplatili z rakuskej poistovne?

Centrála má pravdu, máš nárok na všetky úkony. Ak máš živnosť v Rakúsku, tak si poistená tam, dostaneš ecard, ktorým sa preukazuješ u lekára v Rakúsku a v zahraničí. U nás musíš odovzdať preukaz poistenca a dostaneš modrý preukaz pre občanov pracujúcich v zahraničí. S týmto preukazom sa preukazuješ len na Slovensku a žiaden lekár by Ti nemal robiť problém a žiadať od Teba nejaké potvrdenia. Treba si ho viac x prefotiť a dať do zdravotnej karty pre prípad, že ideš na vyšetrenia ku odborným lekárom. Ešte sa mi nestalo, že by mi nejaký lekár robil problémy s ošetrením.
Tvoja lekárka sa asi s tým ešte nestretla a bojí sa, že nedostane za Teba zaplatené.

Lekárka by sa mala informovať, ako má vyplniť papiere, ktoré sa týkajú Teba, nebude to určite nič ťažké. Určite len nejaký iný kód musí zadať. Ak by Ti robila naďalej ťažkosti, tak sa kľudne obráť na Úrad nad zdravotnou starostlivosťou alebo zmeň lekára.

Nepomýlila si sa? Nie je to niečo iné?

Ak si bola ošetrená u zubára, ktorý má zmluvu s posťovňou tak nemáš nárok na preplatenie, pretože si zubár úkony dal preplatiť u slovenskej poisťovne a tej to preplatila rakúska poisťovňa. Jedine, že by si bola ošetrená u zubára, ktorý nemá zmluvu s posťovňou a platila si všetko sama. Vtedy by Ti mohli preplatiť 80%, ale všetko nepreplácajú. 20% máme spoluúčasť.

Aby sme sa ešte rozumeli. Zubné náhrady nie sú zadarmo ani u nás. To čo si platila, to nebola plná suma. Platila si len to, čo poisťovňa neprepláca, ostatok zaplatila zubárovi poisťovňa.

Dakujem ti Milli, mas uplnu pravdu, pisala som aj mail
do Unionu do Bratislavy, odpovedali mi ale v ich odpovedi je viac mozností, jednou z nich je aj ze mozme ukon zaplatit v hotovosti na Sk a potom si ziadat preplatenie nakladov z rakuskej strany, ale toto treba vopred dohodnut s SVA! toto sa tyka hlavne zubov… s cim mame vsetky potom problemy ako dostat aspon cast nakladov nazad…

Dakujem (e) ti aj za tuto info, je to tak… tu si to vysvetlila uplne presne ohladom preplatenia ukonov u zubara

Áno, jedna možnosť je, zaplatiť v hotovosti, ale toto sa pri ošetreniach u lekárov neoplatí, pretože by si musela 20% zaplatiť sama a tak neplatíš nič.

Dakujem ti Milli, ale ja mam poistovnu Union a problem je v tom ze ak absolvujem vysetrenia vratane preventivnych u nezazmluvneneho lekara… ved sa nedoplatim, alebo potom ziadat preplatenie z rakuskej poistovne a kde mam istotu ze rakuska mi aspon tych 80% preplatí? je na to predpisane tlacivo do SVA?

Na lekárske vyšetrenia by som Ti to neradila robiť, jedine ak zubára.

Milli, uz sa stalo, absolvovala som preventivne vysetrenia u obvodnej lekarky, kde mi tvrdili ze s mojou poistovnou zmluvu maju ale nadruhej strane mi lekarka tvrdila ze mam narok na preplatenie vsetkych ukonov okrem preventivneho vysetrenia krvi. V poistovni mi tvrdili ze mam narok na preplatenie vsetkych ukonov vcetne preventivnych, tak kto ma pravdu? myslis ze budem platit ja? ved sa nedoplatim a absolvovala som klasicke vysetrenie u gynekologa a objednana som na mamografiu a sono, teraz mam obavy absolvovat aj tieto.

Dobrý den Janka, som dochodkyna možem sa tiež pridat na ten monitoring nemeckej firny, každa korunka dobrá, pracovala som 5rokov ako opatrovateľka v rakusku, ďakujem za odpoved