Opatrovateľky v Rakúsku

Pozna niekto agenturu Cura DOMO Gemeinssam, mám od nich ponuku, bola by som rada vedieť aký sú, ďakujem

Ja som napr. naposledy absolvovala preventívnu prehliadku tuším v máji 2014. A v tom bolo aj preventívne vyšetrenie krvi, a to som ešte požiadala naviac nech mi dá vyšetriť krv aj na bilirubín. Tiež som bola u ortopéda. A nič som neplatila. Ja mám ale všeobecnú zdravotnú poisťovňu. Môj lekár mi nerobí s ničím problém.

Diky Milli, áno tak by to malo byt, veď ja som minulý rok tiež bola u neurológa a na rehabilitácii, rtg a nemala som problém. V mojej poisťovni mi povedali že veď predsa zákon platí rovnako pre všetky poisťovne. Problém by mohol nastať keď lekár nemá zmluvu s mojou alebo tvojou poisťovnou, to by sme si museli asi zaplatit vsetko a potom žiadat z Rakúska z našej Sva preplatenie úkonov, je to tak?

Asi tak, ale to by sme museli platiť tých 20%, to sa neoplatí, lebo v niektorých prípadoch by to bolo veľa. Ale zatiaľ som sa nestretla, že by lekári nemali zmluvu so Všeobecnou zdravotnou.

No veď vyšetrenia ktoré som absolvovala boli u lekárov ktorí majú vraj zmluvu s mojou poistovňou, ostáva mi len dúfať že to bude rovnako ako u teba. Ale ćo v tom prípade, keď ma ošetrí nezazmluvnený lekár
s mojou posťovňou, čo potom, to potrebujem vedieť, netýka sa to len zubára ale všetkých úkonov, ak si písala že je to drahé a neoplatí sa to, lebo by som musela veľa doplácať, to mám ako potom riešiť? možem potom rovnako žiadať preplatenie úkonov z at ako u zubára? s tým samozrejme že máme spoluúčasť…

Musíš si vždy nájsť takého lekára, ktorý má zmluvu s Tvojou poisťovňou. Ešte som nepočula o tom, že by si niekto žiadal preplatiť lekárske úkony v AT.

Možte mi poradit ako ste to poriešili s tym preplatenim

Odpracovala som v Rakusku 2 roky a 4 mesiace. Dostávam mesačne 23, 68 Eura / 2x ročne /.

Dakujem ti Milli za tvoje skusenosti, uz som na to prisla, ze sa najskor musim opytat ci ma lekar zmluvu s mojou poistovnou, len dufam ze ich bude co najviac, inak by som bola nutena prejst ku tvojej :slight_smile:

Prosim vas kto mi vie poradit kto robi danove priznanie do rakuska okoli Nove Zamky dakujem.

Dobrý deň,
reagujem na Váš príspevok zo dňa 22. 10. 2014 na stránke “Opatrovateľky Rakúsko”, kde odpovedáte v diskusii:“Preplácajú, mojej manželke tento týždeň preplatili 1500 eur. Fakturovaných bolo 2000 eur zubárom na Slovensku. Treba dodržať určité podmienky”. Veľmi Vás prosím, ak by ste mi v tejto veci pomohli. Súrne si potrebujem dať urobiť korunky, lekár mi niektoré zuby vytrhol, nemôžem takto chodiť medzi ľudí a bohužiaľ nemám na komplet horné… Prosím, pošlite mi info, ako mám postupovať. Som v opatere zubára, ktorý má zmluvu s poisťovňou, ale doslova mi povedal, že pri nových korunkách všetko si musím hradiť sama. Neviem, či mám zostať u doterajšieho zubára, alebo si musím hľadať zubára, ktorý nemá zmluvu so žiadnou poisťovňou na Slovensku, teda je súkromným zubárom? Pracujem tretí rok - opatrovateľka, platím si odvody do SVA + pripoistenie. Môj mail je mamula2@post.sk Ďakujem pekne

Ahoj aj mne napises kontakt a nieco stej agenture? dakujem

Dobry vecer hladam si prepravu

Prosím Vás, vedel by mi niekto poradiť aký je Sachbezug za rok 2014? Akosi sa nemôžem dopracovať k tejto informácii. Ďakujem.

Sachbezug 6, 54 Eur / deň

Daňové priznania AT, SK : peterdemcak01@gmail.com

Skúste požiadať SVA v AT o rozloženie nedoplatku na 3 roky.

Srdečná vďaka za info.

Dobrý, potrebovala by som poradiť ak mi vie niekto pomôcť a má skúsenosť s nemocenskými dávkami z Rakúska. Moja mama pracuje 4 roky v Rakúsku ako opatrovateľka a kvôli chorobe je od januára práceneschopná, prišiel nám papier, že má nárok na nemocenské po každých 42 dní, a každé 2 týždne posiela vyplnený Krankenmeldung lekárom ako to SWA chcel a písal v papieri. Tých 42 dní už dávno boli a peniažky nám ešte neprichádzajú, nevie niekto náhodou aká ja doba kým pošlú peniaze? Alebo či ešte je potrebné poslať nejaké papiere? Za pomoc ďakujeme :slight_smile: :wink:

Dala som si na slovensku urobit zubny mostik ako je to s preplatenim v rausku prosi o radu