Opatrovateľky v Rakúsku

(Beáta) #13430

Dakujem ti Milli, mas uplnu pravdu, pisala som aj mail
do Unionu do Bratislavy, odpovedali mi ale v ich odpovedi je viac mozností, jednou z nich je aj ze mozme ukon zaplatit v hotovosti na Sk a potom si ziadat preplatenie nakladov z rakuskej strany, ale toto treba vopred dohodnut s SVA! toto sa tyka hlavne zubov… s cim mame vsetky potom problemy ako dostat aspon cast nakladov nazad…

(Beáta) #13431

Dakujem (e) ti aj za tuto info, je to tak… tu si to vysvetlila uplne presne ohladom preplatenia ukonov u zubara

(milli) #13432

Áno, jedna možnosť je, zaplatiť v hotovosti, ale toto sa pri ošetreniach u lekárov neoplatí, pretože by si musela 20% zaplatiť sama a tak neplatíš nič.

(Beáta) #13433

Dakujem ti Milli, ale ja mam poistovnu Union a problem je v tom ze ak absolvujem vysetrenia vratane preventivnych u nezazmluvneneho lekara… ved sa nedoplatim, alebo potom ziadat preplatenie z rakuskej poistovne a kde mam istotu ze rakuska mi aspon tych 80% preplatí? je na to predpisane tlacivo do SVA?

(milli) #13434

Na lekárske vyšetrenia by som Ti to neradila robiť, jedine ak zubára.

(Beáta) #13435

Milli, uz sa stalo, absolvovala som preventivne vysetrenia u obvodnej lekarky, kde mi tvrdili ze s mojou poistovnou zmluvu maju ale nadruhej strane mi lekarka tvrdila ze mam narok na preplatenie vsetkych ukonov okrem preventivneho vysetrenia krvi. V poistovni mi tvrdili ze mam narok na preplatenie vsetkych ukonov vcetne preventivnych, tak kto ma pravdu? myslis ze budem platit ja? ved sa nedoplatim a absolvovala som klasicke vysetrenie u gynekologa a objednana som na mamografiu a sono, teraz mam obavy absolvovat aj tieto.

(alzbetka) #13436

Dobrý den Janka, som dochodkyna možem sa tiež pridat na ten monitoring nemeckej firny, každa korunka dobrá, pracovala som 5rokov ako opatrovateľka v rakusku, ďakujem za odpoved

(alzbetka) #13437

Pozna niekto agenturu Cura DOMO Gemeinssam, mám od nich ponuku, bola by som rada vedieť aký sú, ďakujem

(milli) #13438

Ja som napr. naposledy absolvovala preventívnu prehliadku tuším v máji 2014. A v tom bolo aj preventívne vyšetrenie krvi, a to som ešte požiadala naviac nech mi dá vyšetriť krv aj na bilirubín. Tiež som bola u ortopéda. A nič som neplatila. Ja mám ale všeobecnú zdravotnú poisťovňu. Môj lekár mi nerobí s ničím problém.

(Beáta) #13439

Diky Milli, áno tak by to malo byt, veď ja som minulý rok tiež bola u neurológa a na rehabilitácii, rtg a nemala som problém. V mojej poisťovni mi povedali že veď predsa zákon platí rovnako pre všetky poisťovne. Problém by mohol nastať keď lekár nemá zmluvu s mojou alebo tvojou poisťovnou, to by sme si museli asi zaplatit vsetko a potom žiadat z Rakúska z našej Sva preplatenie úkonov, je to tak?

(milli) #13440

Asi tak, ale to by sme museli platiť tých 20%, to sa neoplatí, lebo v niektorých prípadoch by to bolo veľa. Ale zatiaľ som sa nestretla, že by lekári nemali zmluvu so Všeobecnou zdravotnou.

(Beáta) #13441

No veď vyšetrenia ktoré som absolvovala boli u lekárov ktorí majú vraj zmluvu s mojou poistovňou, ostáva mi len dúfať že to bude rovnako ako u teba. Ale ćo v tom prípade, keď ma ošetrí nezazmluvnený lekár
s mojou posťovňou, čo potom, to potrebujem vedieť, netýka sa to len zubára ale všetkých úkonov, ak si písala že je to drahé a neoplatí sa to, lebo by som musela veľa doplácať, to mám ako potom riešiť? možem potom rovnako žiadať preplatenie úkonov z at ako u zubára? s tým samozrejme že máme spoluúčasť…

(milli) #13442

Musíš si vždy nájsť takého lekára, ktorý má zmluvu s Tvojou poisťovňou. Ešte som nepočula o tom, že by si niekto žiadal preplatiť lekárske úkony v AT.

(Maria) #13443

Možte mi poradit ako ste to poriešili s tym preplatenim

(irena) #13444

Odpracovala som v Rakusku 2 roky a 4 mesiace. Dostávam mesačne 23, 68 Eura / 2x ročne /.

(Beáta) #13445

Dakujem ti Milli za tvoje skusenosti, uz som na to prisla, ze sa najskor musim opytat ci ma lekar zmluvu s mojou poistovnou, len dufam ze ich bude co najviac, inak by som bola nutena prejst ku tvojej :slight_smile:

(Peter) #13446

Prosim vas kto mi vie poradit kto robi danove priznanie do rakuska okoli Nove Zamky dakujem.

(Janina) #13447

Dobrý deň,
reagujem na Váš príspevok zo dňa 22. 10. 2014 na stránke “Opatrovateľky Rakúsko”, kde odpovedáte v diskusii:“Preplácajú, mojej manželke tento týždeň preplatili 1500 eur. Fakturovaných bolo 2000 eur zubárom na Slovensku. Treba dodržať určité podmienky”. Veľmi Vás prosím, ak by ste mi v tejto veci pomohli. Súrne si potrebujem dať urobiť korunky, lekár mi niektoré zuby vytrhol, nemôžem takto chodiť medzi ľudí a bohužiaľ nemám na komplet horné… Prosím, pošlite mi info, ako mám postupovať. Som v opatere zubára, ktorý má zmluvu s poisťovňou, ale doslova mi povedal, že pri nových korunkách všetko si musím hradiť sama. Neviem, či mám zostať u doterajšieho zubára, alebo si musím hľadať zubára, ktorý nemá zmluvu so žiadnou poisťovňou na Slovensku, teda je súkromným zubárom? Pracujem tretí rok - opatrovateľka, platím si odvody do SVA + pripoistenie. Môj mail je mamula2@post.sk Ďakujem pekne

(andrea) #13448

Ahoj aj mne napises kontakt a nieco stej agenture? dakujem

(Jana) #13449

Dobry vecer hladam si prepravu