Opatrovateľky v Rakúsku

Oprava predchadzajuceho prispevku o preplatenie zubneho mostika v rakusku

Prosím vás vie niekto poradiť, nemám lístok na vlak, lebo som sem prišla autom a domov by mi lepšie vyhovovalo isť vlakom z Wien-Stadlau, dá sa kúpiť vo vlaku alebo niekde? Poraďte mi niekto ak vie, kúpiť do Marchegu a potom do Ba, oplatí sa to a náhodou neviete koľko stojí lístok takto? Viem, že spiatočný sem a nazad stojí 13 eur. Porosím poraďte, mám isť v pondelok domov.

Ja som tiež od januára na Pnke vo febr. som dostala ale veľmi biedne peniažkz a som už 58 dni na marodke a peniaze nepricadzaju len oni stale nejake papiere žiadaju, pritom krankenmeldung každe dva týždne posielam, len od nich peniaze dostať, to je umenie a platim si tiež 6 rokov pripoistenie, neviem z čoho mam zaplatiť odvody, asi som dopredu mala našetriť a potom ochorieť je to hrozné

Mám presne tento istý problém

Mám tento istý problém

Hladam niekoho, kto uz pobera dochodok na Slovensku a poziadal v Rakusku. nutne by som potrebovala niejake
informacie. ak by bol niekto ochotny sa ozvat, … dakujem

Nestačí hlásenie PNky, ak ste viac ako 14 dní na PN, musí tam byť stanovisko odborného lekára, prečo ste dlhšie na PNke, obvodný lekár len potvrdzuje na základe vyjadrenia odborníka, že PNka trvá. Treba si prečítať čo po vás chcú a presne to poslať, píšu každých 14 dní v predstihu čo potrebujú poslať a dokedy. Ak ste neposlali nič okrem PNky, tak vám nič nevyplatia. Ak nedodržíte nimi stanovenú lehotu, takisto vám nič nevyplatia. Dajte si preložiť, čo vám poslali a čo od vás chcú.

Ahoj, janka ja robím tu SK anketárku… mám zluvu a všetko potrebné k tomu aby som túto prácu vykonávala… a o čo ide u teba ?.. niečo podobné?.. daj vedieť rada by som si prirobila pár € na vyše… pekný deň…

Dobry den, Neviem mi niekto poradit aka je suma Grundfreibetrag gem § 10 Abs. 2 EStG 1988 alebo podla coho sa vyratava. Dakujem

Grundfreibetrag je 13%.
Z hrubého príjmu (HP) je potrebne najprv odpocitat 12% (pausalne náklady) , potom odpocitat zaplatene poistne do SVA. Z tejto sumy potom vypocitat 13% - to je Grundfreibetrag. Cisty prijem na zdanenie = HP - 12% - SVA - Grundfreibetrag

Poberám megy13@inmail.sk.

V prípade opatrovateľov, jedna zo solventenjších a spoľahlivých agentúr je Atena. Poskytuje služby na profesionálnej úrovni. Síce majú poplatky za vybavenie ale všetko až po sprostredkovaní práce a nájdete reakcie ľudí aj na FB. Možem Vám helfnúť kontakt na p. Ivaničovú. Ďalšou overenou agentúrou je AIW je to spoločnosť spolupracujúca dlhodobo s Rakúskym červeným krížom s cennými skúsenosťami. A čo sa týka Nj bez tej sa človek moc nezaobíde. Bol som v Nemecku v Mníchove a či už išlo o pflegedienst alebo práca na oddelení ako opatrovateľ nestačí len pár slov, lebo rodina si za služby zaplatí a chce mať služby v požadovanej kvalite, obzvlášť Rakúsku. S pozdravom Domino

Prosim vedel by mi niekto poradiť ohľadom podpory v nemoci. Doteraz som zasielala Krankenmeldung s vyjadreniami odborných lekárov do 14 dní, Od zajtra mi vzniká nárok na podporu v nemoci, stačí nadalej vyplniť tlačivo Krankenmeldung a zhaslať každých 14 dní alebo treba i dalšie vyplnené tlačivá. Ďakujem

Stačí, musíš vyplniť druhú stranu tlačiva hore, čo je zároveň aj žiadosť o podporu. Lehoty posielania zostávajú nezmenené.

Ja som si robila sama, uz treti rok, som z novych zamkov

Ozonova terapia v Rakúsku -zaujímalo by ma, či bol niekto na ozonovej terapii v Rakúsku. Aký bol poplatok, spôsob prihlásenia, čakacia doba. Ďakujem

Milá Beata, zmeň poisťovnu. Ja som tiež mala UNION a mala som veľa problémov. Bola som hospitalizovaná na Slovensku v nemocnici, tak si predstav, že UNION mi to odmietla zaplatiť aj keď som bola akože ich poistenkyňou aj keď neaktívnou, lebo som v Rakúsku a mám e-card. Mala som okolo pobytu v nemocnici veľa behačiek. Ale rakúske SVA sa čudovalo, čo robí UNION, veď v Rakúsku mi povedali, že to majú UNION zaplatiť a potom od nich dostanú. V nemocnici našťastie boli ústretoví a odfotili si e-card no a keď som prišla z Rakúska tak som im povedala, že mi to musí poisťovŇa UNION zaplatiť. Tá však naďalej odmietala. Táto nemocnica mala našťastie viac zlých skúsenosti s UNION, tak mi povedali, že to urobia cez všeobecnú zdravotnú poisťovňu a ja som im podpísala len ten papier a bolo vybavené. Malá som také nervy na poisťovňu UNION, že som hneď od septembra prestúpila do inej poisťovne. Radím aj Tebe zmeň na Slovensku poisťovňu a určite nebudeš mať tolko problémov.

Mám kurz opatrovanie, odrobené 72 hodín v domove dôchodcov a chcem sa spýtať berú aj so slabou nemčinou, ?

Ja som sa nakoniec rozhodla pre inú agenturu. Zarazilo ma jednanie a neurčité informacie.

Potrebujem poradiť, ako je to v prípade úmrtia pacienta,
koľko dní zo zákona nám rodina ešte musí zaplatiť? Díky moc,
aj keď to tu už iste viackrát bolo spomínané.