Opatrovateľky v Rakúsku

Tak to je smola, v tejto situácii je väčšina opatrovateliek, čo robia 3 a viac rokov. Lebo žiadna nevie, a agentúra to samozrejme nepovie, že po 3 rokoch sa odvody zvýšia, a ak podáva daňové, tak sa zvýšia poriadne, aj dvojnásobne. Skúsiť dačo vyjednať, ak je seriózna rodina, alebo agentúra, ale žiaden zákon a žiadna páka, aby ich donútila platiť viac, neexistuje. Agentúry všetky predávajú naše ženy za 150 ečok mesačne. Možno rakúske, červený kríž, charita… ale slovenské, silno pochybujem.

Je to aj o konkurencii a už tu viackrát bolo písané, že sk agentúry v snahe získať klienta (rodinu) stláčajú
opatrovatelkám platy dolu, čo nie je pre nich problém, veď oni za sprostredkovanie práce od nás ročné poplatky
dostanú a nie malé… čiže všetci slušne okolo nás zarábajú, agentúry, prepravcovia, rakúskemu ČK predsa tiež rodina platí poplatky… len nám idú platy stále nižšie… čo je značne demotivújúce, ale keďže všetci vedia že je to pre nás mnohé jediné východisko… plaťme na všetky strany, lebo nemáme na to zákon ktorý by bol na “našej strane”. Bohužial… ako ste to vystihla že nás “predávajú”…

Chcem sa opýtať kolegynky, musím si odkladať doklad o cestovnom aj v tom prípade, keď si ich uplatňujem v DP v paušálnych výdajoch? kedže podla zmluvy s rod. mi rodina cestovné prepláca, zahŕňam ich ich aj do hrubého príjmu v DP, musí byť teda cestovné uvedené aj v Honorarnote? potom musím mať odložený doklad o cestovnom ja alebo rodina? ďakujem za všetky odpovede…

Myslím, že sa to oplatí a nie je pravda, že Vám preplatia 350€alebo menej, ja som to už druhý krát využila pre chorobu, mne sa to vyplatilo a myslím, že aj Vám, na odvody to stačí a dačo aj na vyše.

Mila Julia reagujem na vas prispevok ja som pracovala necele 4roky v Rakusku tak som zivnost pozastavila od 58a6mesiacov poberam na sl dochodok teraz v septembri budem mat 60rokov a este minuly rok mi poslali formulare ohladom rak dochodku s tym ak nepodam tlaciva ze mi cosi prepada tak som to poslala ale ja som este nechcela vybavovat rak nakolko mi aj na soc na Slovensku povedala ze az ked dovrsim 60rokov ale ja sa este chystam von a este ma dnes riadne vytocilo rozhodnutie ohladom minimalneho dochodku na slov podla zakona mam vyrobene 43roky moj minimalny dochodok by mal cinit 323 paru eur hore dole a dnes som sa docitala ze nasi hore nam pripocitaju aj rakusky doch a doplatia len ten rozdiel co je velke svinstvo preco by to mali tak pocitat cize zase bude bita chudoba no ano aby sme neboli velmi bohati a o tych percentach som tiez nieco o tom citala co by trebalo potom v tej veci urobit chystam sa nieco podniknut voci tomu minimalnom dochodku im tam napisat urcite sa to bude tykat viacerych ludi ktori pracovali v zahranici prosim Vas ak mi viete poradit prosim poradte dakuje vopred s pozdravom

Ahoj chcela som sa spytat ci ti niekto poradil bo aj ja mam podobny pripad dakujem za info

Prosim Vas ak mi vie na moj prispevok niekto poradit prosim a da sa pozastavit rakusky dochodok ak by som sla este do Rakuska ? Podla toho co tu citam ak by som teraz sla zase opatrovat pred tym som pracovala necele 4roky automaticky by mi zvysili odvody? Dakujem

Dobrý deň. Ponúkam skvelú príležitosť ako si privyrobiť popri akejkoľvek práci. Ide o prácu v oblasti zdravia, čím dokážete pomôcť sebe aj svojim známym. Nezáleží na vašom pracovnom zameraní ani na skúsenostiach. Veľmi rád poskytnem viac informácií. Kontaktujte ma: matus.jarny@gmail.com

Adriane : Prosím o prepáčenie, nechodila som sem až dnes. Ak znovu začnete pracovať v AT, samozrejme, že odvody pôjdu hore, ako každej druhej. Mne tiež poslali z AT papiere s upozornením možnosti poberania AT dôchodku k 60. narodeninám v apríli. Dnes som dva dni po vstupe do klubu 60-nikov. Ja som zavolala do SVA, že nemienim požiadať o poberanie AT dôchodku, ale asi stačilo nereagovať. To čo som napísala hore Eve, je fakt-konzultované s penzijným oddelením na SVA. A byť Vami, rozhodne by som sa snažila ihneď e-mailom / telefonicky a následne poštou požiadať o pozastavenie nároku na AT dôchodok… že došlo k omylu z Vašej strany. Či sa podarí?, neviem, ale za pokus to stojí. Veľa šťastia.

Pri daňovom priznaní, kde sa pracuje s paušálnymi výdavkami, doklady o cestovnom netreba predkladať. Sú odpisované v paušále. Ak je v zmluve uvedené rodinou preplácané cestovné, musí byť zahrnuté v Honorarnote. Ak rodina podáva tiež daňové priznanie, oni si isto ten doklad odkladajú, pre ich odpisy.

Dakujem ti Julia, ale ked budem mat v Honorarnote zahrnute cestovne, teda zahrniem ho aj do rakuskeho DP do hrubeho prijmu a v tom pripade by som ale ja mala mat odlozene vsety originaly dokladov o cestovnom, nie? aj ked si uplatnujem pausalne vydaje… ci vtedy nepotrebujem odkladat ja doklady o ceste? v pripade kontroly z Finanzamtu co predlozim ako dokaz kolko mi rodina preplacala cstovne? ci staci tak ako pises ze to rodina uvedie len v Honorarnote? rodina mi totiz cestovne na Honorarnote vobec nepise a nechava si vsetky doklady o cestovnom… ide mi o to aby som v buducnosti nemala problemy… ako ich mam presvedcit, ze na honorarnote cestovne uvedene musi byt uvedene? nechcem stratit pracu

Prosím Juliu, ak môže a je ochotna, nech sa mi ozve na email. Ďakujem

Mila Julia velmi pekne dakujem za vasu radu ale by som vas poprosila viem aj dost rozumiem po nemecky ale nechcela by som sa strapnit ako vidim vy ste asi velmi dobra dusa ked tu kazdemu ochotne sa snazite poradit ci by ste mi nenapisala na moj mail take znenie tej ziadosti ako by som o to pozastavenie mala poziadat zo srdca vam vopred dakujem budem vas o tom informovat ale by som bola rada keby ste mi napisala vasu mailovu adresu ak nemate s tym problem srdecna vdaka budem cakat na vasu odpoved moja mailova adresa bnemo@zoznam.sk

Mozem poprosit blizsie info?

Dobry den, vsetkym.
Momentalne pracujem v Rakusku ako opatrovatelka a chcela by som zmenit agenturu. Vie mi niekto poradit nejaku slusnu, alebo na akej stranke si hladat sama?

Dobry den. Posielam Vám jednu agentúru cítala som o nej podla mna je slusná. KONTAKT
SOLID CARE s. r. o.
ADRESA:
Bajkalská 9 / A,
831 04 Bratislava, Slovensko
VŠEOBECNÉ INFORMÁCIE:
email: solidcare@solidcare.sk, tel: 0239056438
REGISTRÁCIA:
email: registrácia@solidcare.sk, tel: 0948366076
SERVISNÉ ODDELENIE:
email: servis@solidcare.sk, tel: 0948118398
Zavolajte nám Po - Pi 9:00 - 17:30 http://www.solidcare24.eu

Na agenturu Jozmar si davajte pozor. viackrat uz ich riesila kriminalka. Museli sa vystahovat az do Madarska. Vsetky ucty zablokovane.

Dievčatá, prosím Vás, viete mi poradiť, vypisujem si krankenmeldung a na zadnej strane je i kolonka číslo učtu, IBAN, BIC, prosím vás môže tam byť i slovenský učet a tam mi pošlú peniaze alebo len účet zriadený na území Rakúska. dakujem

Zalezi na vas ake uvediete cislo uctu, tam vam poslu. Ak domov na Slovensko, tak cislo uctu plus IBAN a swiftovy kod BIC. Ja som tiez marodovala a peniaze mi poslali do 2tyz. od ukoncenia marodky.

Dakujem velmi pekne