Opatrovateľky v Rakúsku

Dobrý deň, prosím Vás veite mi povedať či SVA prepláca operáciu očí, keď moje dioptrie sú už nad mínus 10. Majú na to nejaké špeciálne tabuľky alebo niečo. Chcela by som sa dať operovať na Slovensku laserom.
Odpovedali by ste mi prosím do mailu, nechodím sem.
Vďaka za odpoveď

Ahojte dievčatá, prosím Vás keď ste ostali bez roboty, dokedy je povinnosť odhlásiť sa z prechodného pobytu v at, tu niekde som čítala, že živnosť treba preniesť do 3 týždňov, aby som nedostala pokutu. Ostala som chorá, zastúpila ma moja striedačka, ale babka jej povedala, že keď som chorá, príde nová čo ma vystrieda. Tak neviem či máte nejaké skúsenosti, nakoľko moja zmluva hovorí, že mojaa zmluva končí až smrťou pacienta, alebo po dohode oboch strán. A neviem čo mám robiť, ked odhlásim živnosť - preruším či zruším, musím sa rýchlo zdravotne prihlásiť na urad práce, aby som bola tu zdravotne poistená. Ale čo robiť s PN - kou, ktorú ešte nemám ukončenú, prosím ak máte skúsenosti poraďte čo ďalej.

Reagujem na príspevok… nedajte sa ženy využívať a ponižovať tými starými bosorkami, pracujem 4 rok, ale skutočne ich mám po krk aj keď sa majú ženy horšie ako ja, vždy poviem svoj názor a dám najavo, že nie som robot zo Slovenska, táto práca je fakt protizákonná 24h. stresu niekedy a nikoho to nezaujíma, to vidieť na zdravotnom stave časom skoro všetky ženy majú problémy.

Chcela by som sa spýtať som cez agenturu v Rakusku. Som prvý turnus tak doklady mi prišli až teraz :čakala som originál živnostenky list aleagentura mi poslala iba Verständigung je to bez pečiatky a podpisu

Chcem sa spýtať som cez agenturu prvý turnus a agentura mi poslala nie živnostenský list ale Verständigung je to tlačivo bez pečiatky a podpisu je tam aj čislo živnosti ale to má byť doklad akože som živnostnička?

Buďte taka dobra môžete aj mne pomôcť.

Ano, stačí vypísať SK účet s presnou adresou banky

Julia prosim napiste mi na email, potrebovala by som poradenstvo ohladom zivnosti, avsak nejedna sa o opatrovatelstvo. Dakujem moc.

Ahoj. Dostala si odpoveď na svoju otizku, ? Ja mam podobný problém. Zostala som bez práce. Išla som na PN, no živnosť som si ponechala. Aký móžem mať z toho problém? Ak m ivieš poradiť píš na email iveta.gakova@gmail.com
Ďakujem vopred za odpoveď. Ivet

Dávajte si pozor na agentúru Gut betreut, majiteľka je Mag. Margit Hermentin, berie 500 Eur. Ročný poplatok a ďalšia je Slovenka Mag. Maria Adamkovičova, jej taxa je 100 Eur. Tie si vymáha od opatrovateliek vyhrážaním. Majú samé ťažké stavy, ktoré sa nedajú vzladnuť. Každá opatrovateľka, je zla opatrovateľka. A nakoniec ju vyhodia po 2 týždňoch alebo mesiacoch.

Taktiez by som na vas potrebovala kontakt
vdaka

A mňa po zlomenine nohy v nárte po 42-och dňoch sami uznali práceschopnou napriek jasným lekárskym nefalšovaným správam a neposlali ami cent, neviete kam a dokedy sa môžem odvolať?

*ani

Nie je potrebna presna adresa banky, len cislo uctu a SWIFT plus BIC.

Nie je mi jasné, keď v zmluve mi má rodina platiť cestu, či to ma byť uvedené aj na Honorarnote a či si ten doklad potom musím odložit ja, lebo moje doklady o ceste si rodina necháva. Nepíšu mi cestovné ani na výplatu, bude to problém? mám to cestovné potom zahrnúť do Príjmu keď mi rodina ani nepíše ani nenecháva doklady. Lebo tu čítam že vždy je cestovné náš príjem.

Dobrý…
Je nutné PN hlásiť kazdých 14 dní alebo na Krankenmeldung môže byť aj 12 deň? Rozumiete mi? Je treba ísť k lekárke pre potvrdenie presne v 14-ty deň alebo môžem napr. O 2 dbi skôr?
Ďakujem za odpoveď

Chcela by som vedieť, kedy už konečne dôjde na neseriózne agentúry, ktoré človeka bez príčiny nechajú doma. Nepošlú ani výplatu na účet, nechajú si to ako poplatky. Nemalé peniaze stojí vybavenie všetkých dokumentov, mnohí si sami spravia OP za vlastné, potvrdenie od lekára, preložený výpis z RT, pohovory aj stovky km a práca na 1-2 turnusy. Rodiny spokojné, ale výmena opatrovateliek z neznámych príčin. Toto fakt nikto nekontroluje? Že by som si založila aj ja takú agentúru? Nemám na to svedomie ani nikdy nebudem mať. Hlavne, že je to práca so starými ľuďmi odkázanými na pomoc. Ale to nenasýteným agentúram asi nič nehovorí.

AKCIA! Odporučte nám Opatrovateľku Ktorá vycestuje do 30. 10. na turnus a odmeníme Vás 100€. kontaktujte čo najskôr kanceláriu EuProgres na tel. č. 0918 053 593 alebo mailom na – register@euprogres.sk!

Ahojte, hladam pracu ako opatrovatelka v rakusku na 14dnove turnusy, mam 3roky prax, akt. zivnost, vodicak a nemcina priemerna… dakujem 0944551261

Treba ísť na WKO a všetko to povedať, oni by vám mali pomôcť, veď preto im platíte poplatky… Na tejto stránke vám nik nepomôže. Konečne treba skončiť s tou úžerou!