Opuchnute nohy. Co s tym?

no niekomu nepomoze ani to vykladanie noh. to, ze ty si ich vylozis na par minut, to ti tie bolesti nezmierni :slight_smile: predsalen nohy nas nosia po cely den, nemaju to s nami jednoduche:) nosit dennodenne taku vahu, to len velmi malo stasnych ludi nedoplace na dlhodobe statie:) idealne je to nejak sklbit, na striedacku sediet/stat, pokial sa da. a ak sa aj neda, aj tak si to proste treba tak zariadit, zdravie je predsa prvorade.

no a predstav si, ze to zakazdym pomohlo:) ale iba na chvilu :smiley: potom idem spat, takze to nejak nevnimam nastastie ked spim, ale na druhy den to iste. uplny kolotoc.

No a nenapadlo ti, ze by si vyskusala nieco, co by ti vyriesilo tvoj problem? Tebe nevadi, ze sa ti toto deje?

Hrudacka, vyskusaj Devenal, za pokus nic nedas. Aj sestra trpela bolestami noh, myslim, ze by mohol pomoct aj tebe. Hlavne, ze sa ti ulavi, ja osobne si neviem predstavit, ze by som kazdy vecer trpela od bolesti ako kon, ved to uz po praci nemozes nic robit, nie? Nemas ani energiu na nic, s takymi nohami tipujem uz ani nikam nejdes vecer, ci?

akoze doteraz som to nejak neriesila, lebo som dufala, ze sa to nejak same vyriesi a proste to prejde, ale vyskusam ho. to musim ist k lekarovi normalne, aby mi ho predpisal?

tiez som ho pouzivala a nepredpisal mi ho doktor, cize vobec ist k nemu nemusis, myslim, ze to v tvojom pripade nie je take akutne:) ak by ti nejak velmi puchli, tak ano, asi by si to mala riesit, ale myslim, ze bude postacovat, ked si ho kupis. najdes ho v lekarni, v tomto je to super, ze je volnopredajny:)

rozhodne vyskusam, dakujem za tip, lebo ako som hovorila, ze to nie je take zle, tak mam pocit, ze sa to o kusok zhorsilo. mozno to niekomu pride, ze to podcenujem, ked sa proste nevyberiem za doktorom, ale najprv proste chcem vyskusat nieco taketo a ak toto nepomoze, tak istotne pojdem. nie som taka, ze by som kaslala na svoje zdravie alebo co, to vobec, len jednoducho nemam potrebu automaticky letiet k doktorovi, ked sa mi nieco deje. mozno to poznate.

Myslim si, ze je viacero ludi ako ty, vobec to neberiem tak, ze by si nedbala nejak o svoje zdravie alebo co, tiez som taka, ze sa snazim si najprv poradit sama a potom sa taham k doktorom, lebo to je pre mna taka posledna moznost by som povedala. Doktorov fakt nemusim, velakrat som sa stretla s tym, ze predpisuju automaticky lieky na vsetko, a to sa mne osobne teda velmi nepaci.

ano, tiez som sa s niecim takym uz stretla a takisto mi to nepride ako najlepsie riesenie, ale tak budis. neviem, pride mi, akoby sa tym niektori absolutne nechceli ani zaoberat a riesit to, tak proste automaticky predpisu kadejake lieky.

Ale toto podla mna zase zavisi aj od lekara, vsetci nie su taki ignoranti. Moju maminu ked trapili bolesti noh, tak to riesili okamzite, este zahoruca, aby sa nieco nepodcenilo. To sa nezda, moze to zajst az tak daleko, ked sa na to clovek vykasle, ze to moze byt pre zdravie az nebezpecne. Zahravat sa so zdravim rozhodne nie je sranda.

tak myslim si, ze dobrovolne by to nikto nerobil:) len sa proste obcas podla mna stane, ze clovek si mysli, ze to nie je taka diagnoza, ktoru by musel okamzite riesit s doktorom, tak tam proste nejde a velmi rychlo sa to zrazu zhorsi. aj to su realne situacie.

No to su podla mna take veci, ktore mas jednoznacne riesit okamzite ako si najdes jednu zilu. Ty nevies preco sa objavila, mozes mat nieco s cievami, tych moznosti je tolko, ze ani neviem vsetky vymenovat, ale mozes mat aj nejaku diagnozu, o ktorej nevies, takze fakt sa na to netreba vykaslat. Aj ked len sam clovek skusa veci, ale proste dolezite je, ze s tym robi aspon nieco.

takze podla teba je asi na mieste riesit veci hned ako si clovek objavi prvu zilu, spravne ta chapem?:slight_smile: to si nemyslim, ze su vsetci takito zodpovedni, ale tak bodaj by boli.

No tak podla mojho nazoru je to skor myslene tak vseobecne, ze ci je to prva zila alebo maly naznak, ze s nohami nieco proste nie je v poriadku, zacnu ta pobolievat, tak by to clovek mal riesit okamzite a nie taketo veci odkladat, lebo nemozes vediet, co sa s tebou deje. Ak je tam aj nejaky vazny problem, tak to len tak sam od seba nezistis.

no ved preto je asi najlepsie chodit na preventivne prehliadky. nielen teda ked sa nieco taketo zjavi, ale vseobecne aby mal clovek svoje zdravie pod kontrolou. vela veci sa da zistit napriklad len z krvi, takze ja radsej chodievam pekne pravidelne:)

tak tiez som predtym bola taka, ze som chodila stale pravidelne na preventivky, ale ked mi nic nebolo, tak som si povedala, ze akosi nebol dovod, to vecne cakanie u doktorov mna proste unavuje a pokial nemam nejaky vazny dovod tam ist, tak som skutocne rada, ze tam nejdem.

no ale ked ma niekto bolesti noh napriklad, tak si myslim, ze sa hned automaticky neznepokojuje a pripisuje to celodennemu statiu alebo zvysenej fyzickej aktivite. moze to tak byt, nemusi. ale kedze niesme odbornici na vsetko, sami to asi nezistime, vsak? :smiley: aj tak si myslim, ze tie bolesti noh sa lisia, rozhodne pocitis, ked ta bolest je ina. vtedy je asi namieste zbystrit pozornost.

Kazda bolest je ina, to proste podla mna clovek citi, ked sa s nim zacne nieco diat:)

Tak podla mna si to nemusi vsimnut uplne kazdy. Ked ma niekto neskutocne vela povinnosti, tak akosi aj zabuda na okolity svet, neriesi veci, ktore by mal, zdravotne uz vobec nie, odklada to, dava na druhu kolaj, proste to nepovazuje za dolezite. Ludia su rozni.

tiez si myslim, ze to je presne takto ako pises. ani som si najprv neuvedomovala, ze mi puchnu nohy. neriesila som to uplne hned, ako som na to prisla, a to mozno aj trochu lutujem, lebo som si vytrpela nejaky ten cas, trpela som len tak, potichu. uz by som taku vec druhykrat rozhodne nespravila. no ale poradili mi Devenal, tak som skusila a skutocne zabral.