Opuchnute nohy. Co s tym?

ako dlho si ho brala, prosim ta? mne toto zacalo v tehotenstve, co sa da tak trochu aj ocakavat kvoli narastajucej vahe, ale ani po porode to nejak neprestalo. nie je to take zle ako ked som bola tehotna, ale myslela som si, ze sa to uplne strati.

Ani po porode ti neprestali puchnut nohy? Aj si to nejak skusala riesit? Davala si si na to nieco? No, mne tiez zvykli nohy v tehotenstve opuchat, ale ono to bolo takpovediac len kvoli tomu brusku, potom to uz proste prestalo, tak teraz neviem, ze ci nemas problem aj s niecim inym, co by toto mohlo sposobovat. Bola si uz s tym niekde?

malokto inak taketo veci zvykne riesit, ze ide k doktorovi. niekomu mozno zabera aj nejaky domaci typ liecby.

akoze aky?:slight_smile: mas nieco take osvedcene, co by mohlo zabrat? ja uz som skusala asi vsetky mozne sposoby domacej liecby, take tie babske recepty, ale teda nic take sa mi proste neosvedcilo.

tak podla mna babske recepty funguju skutocne len na malo co :smiley: ani neviem, ci ja osobne mam nejaky konkretny osvedceny, co by mi realne zaberal na nejaky neduh. kedysi na takychto veciach fungovali bezne, no v dnesnej dobe fakt neviem :smiley:

Zdeninka, ty si pisala, že ti pomohol Devenal. Ako dlho si ho brala, prosím ťa?

brala som ho len nejakych 15 dni. pomohlo mi to uz po par dnoch, ale je potrebne to cele douzivat, aby si teda mala istotu, ze sa ti to nevrati. ty uz mas ako dlho tento problem?

Tebe sa ta bolest nevratila? Akoze uz tym vobec netrpis? Lebo niekoho taketo nieco kvari fakt ze dlhe roky, tak preto sa pytam. Ja osobne si s tym neviem predstavit zit dlhodobo, pretoze to sa podla mna ani neda. S bolavymi nohami ledva do obchodu prejdes asi :smiley:

nie, ja uz nastastie s tymto problem nemam. ale zakriknut to samozrejme nechcem, musim si zaklopat:) to je fakt, nohy su proste zaklad :slight_smile: nesu nasu celu vahu kazdy jeden den, treba sa o ne starat rozhodne.

no ved prave preto si myslim, ze kto ma par kilogramov navyse, tak ma zarobene na takyto problem a je to asi aj ovela pravdepodobnejsie.

tak ale ja mam napriklad sestru, ktora je tak viac pri sebe by sa dalo povedat a ma take ciste nohy, ako nikto :smiley: takze toto nie je pravidlo vobec. ak mas predispoziciu, tak s tym neurobis nic, no u nas to absolutne nikto nema:)

sekla som sa, chcela som napisat zdrave nohy :smiley: neviem, preco som napisala ciste :rofl:

no tak to som teda vobec netusila, ze taketo nieco moze byt aj dedicne. stretla som sa uz s kadejakymi dedicnymi diagnozami, ale o tomto som teda absolutne nechyrovala.

no ja takisto som si myslela, ze to pride len s nejakymi tymi inymi tazkostami. ja uz som tu spominala, ze mi to zacalo v tehotenstve, co sa da logicky aj chapat, ved tymto trpi kazda druha tehotna zena podla mna, takze zase az take vynimocne to nie je, ale aj teraz to este mavam sem tam, a to mam uz niekolko mesiacov po porode. neviem, ci robim nieco zle alebo co.

a zacalo ti to az ked si nabrala vahu alebo si to mala uz v tych prvych mesiacoch tehotenstva? lebo to je riadny rozdiel podla mna.

no ved praveze hned nie, to by bolo maximalne divne, ale az ked som trosku zacala naberat na vahe, tak zacali trpiet aj nohy. porodila som, na chvilku to prestalo, ale teraz zase pocitujem, ze ma pobolievaju nohy obcas. asi mi ani nepuchnu, akoze normalne to nie je vobec vidiet, takze neviem, ale bolestive ich mavam.

a vyskusala si Devenal? ten by ti mohol pomoct, nakolko je urceny aj na bolest noh okrem ineho teda. co sa tyka takychto produktov, najskor by som sa zamerala na toto, ked ti ozaj nic nezaberie, tak potom by som riesila s lekarom. ale ja ho poznam od kamaratky, ktorej ho odporucil konkretne jej doktor, takze si myslim, ze je to spolahlive riesenie:) skus a daj vediet.

1 Like

a ty si mala aj taky problem, ze ti nohy opuchali, ci len bolestivost si pocitovala alebo ako?

Tak ale je inak je viacero faktorov, kvôli ktorým ľuďom vedia nohy puchnúť. Niektoré sa ovplyvniť nedajú, to môže byť predispozícia alebo napríklad pohlavie alebo tehotenstvo. Asi toto skôr zvykne trápiť viacej ženy ako mužov. Potom sú tu faktory, ktoré sa ovplyvniť ale dajú, a to je napríklad sedavý spôsob života alebo celkovo nezdravý životný štýl, obezita, stres.

ale tak asi na to existuje nejaka prevencia, ktorou sa tomu da predist, ci? na vsetko existuje nieco podla mna.