Opuchnute nohy. Co s tym?

jasne, prevencia je nepriberat na vahe ci dbat na to, aby si mala vela pohybu:) ale tak proste nic ti nevie zarucit uplne 100%-nu ucinnost, takze bohvie, ci sa da na to uplne spoliehat :smiley:

no len to sa zial uplne zakazdym ovplyvnit neda. niekedy sa clovek dostane do zivotnej situacie, do akej sa nechcel dobrovolne dostat, nieco sa zavazne stane, narusi sa psychika, prejeda sa, priberie. hold, aj take veci sa stavaju. a potom sa k tomu pridruzia logicky aj dalsie choroby a diagnozy. to je na tom to najhorsie.

Mozu niekomu puchnut nohy uplne bez priciny? Mamina ma vsetky vysledky v poriadku a stale sa na toto stazuje.

nemyslim si, ze je to uplne bez priciny. zjavne jej nespravili vsetky testy, ktore by mohli tu pricinu odhalit. zakazdym je tam proste nejaky dovod. moze mat daco so zilami kludne.

no to zrejme bez nejakych specialnych vysetreni clovek sam asi proste nezisti:) len co vsetko si musi vytrpiet pri takejto diagnoze, to sa ani nezda, ale niekto moze mat uz aj take bolesti, ze ani par metrov prejst nevie. to nie je sranda.

co take na to pomaha vlastne? nejaka kupel na upokojenie noh? to by mohlo pomoct, ci? ale zas kazdy den sa v niecom takom mocit, to by sa mi veru asi nechcelo :smiley: a tiez ani casu tolko clovek nema.

Nemyslím si, že kúpeľ ti pomôže z dlhodobého hľadiska vyriešiť tento problém. Možno na chvíľku tie upokojí, uľaví sa ti, ale zázračne ti to nohy nevylieči.

no jedine ak by si si nieco zazracne do tej vody sypala, inak to nevidim :slight_smile: ale take nieco zrejme este nevymysleli. to by uz nikto nemal take problemy, vsak? :slight_smile:

Myslím, že by bolo o každého s takýmto problémom postarané. :smiley: Inak neviem, či existuje čosi účinnejšie ako Devenal, ten som skúšala ja osobne pri opuchu nôh a za mňa účinkuje skvelo. Mne už aj babka odporúčala kadejaké kúpele a do lavóra všetko možné sypala a liala, ale nič z toho. Máme toto v rodine, bohužiaľ, čiže to bola v podstate otázka času, kým sa to prejaví aj na mne.

a to sa akym stylom berie/uziva?no babky velmi rady radia podobne vecicky, nechcem povedat, ze nezmysly :smiley: ale velakrat sa mi potvrdilo, ze to bolo ozaj k nicomu.

Vieš čo, on je normálne vo forme tabliet. No možno veľakrát zase ani nie, veď ony dobre vedeli, čo robia :slight_smile: Ale kedysi také diagnózy kadejaké zase ani neboli ako sú dnes podľa mňa :smiley: Svet napreduje dokonca aj v tomto :joy:

kolko tabliet denne si si davala ty? aka je vlastne odporucana davka? :slight_smile:

Tiez som ho uzivala a davala som si dve tablety denne. Jednu na obed a druhu vecer, idealne s jedlom. Brala som ho vsak nejakych 15 dni, viac nie, viac by si ani nemala.

A to sa ti tie priznaky celkom vytratili po tych 15 dnoch? Akoze uz to nemavas vobec?

Nie, nemam ich uz vobec, aj som si o tom citala dost a tak a ono vraj sa ta zilova nedostatocnost tymto upravi. A tak aj bolo.

Áno? Dá sa to takto vyriešiť úplne nastálo? Tak to sa teším s tebou, lebo niektorí týmito bolesťami nôh trpia neskutočne dlhú dobu. A ani po práci takto už nepociťuješ bolesť, keď stojíš 12 h vkuse napríklad? :slight_smile: Všetko ok?

mna napriklad najviac zvykli bolievat nohy ani nie vtedy, ked som dlho stala pocas dna, ale ked som dlhsie sedela. napriklad aj v praci, mala som isty cas sedavu robotu a zakazdym, ked som sa postavila, tak som trpela bolestami.

Ono je fajn si aj nohy vystriet pocas sedenia, ze ich nemas akoze prelozene, lebo to taktiez nerobi dobrotu.

mozno ok, ale aj tak si nemyslim, ze toto jedine staci, aby si tomu celemu procesu predisla. ked ti budu chciet opuchnut, tak opuchnu. :smiley:

Ja to takto mávam v lete, nevidno až tak veľmi, že sú tie členky opuchnuté, ale cítim, že si proste topánky obúvam oveľa ťažšie ako inokedy počas iných ročných období. Vtedy siahnem zväčša po šľapkách. Všimla som si, že tento problém mávam hlavne vtedy, keď si dlhšie posedím alebo keď žehlievam, to už mám tak podchytené, že viem, čo bude nasledovať. :frowning: