Originálne parfémy vs alternatívne typu FM Group

ani nehovor… mám kamošku ktorá hneď letela do obchodu keď zistila, že sa centrá otvárajú… akože nechápem niektoré jej počiny ale tak to je jej vec… ale ja pokiaľ ešte toto celé nejako neprejde, že nebudem mať istotu, tak nikam nepôjdem… dá sa cez internet kopa vecí nakúpiť a momentálne si to užívam… :wink:

Kazdy podla seba, ja som v obchode nebola ani nepamatam a vobec mi to nechyba, chodim akurat tak do potravin a do lekarne ked nieco treba, ale inak sa snazim vsetkemu vyhybat. Radsej si takto ako dnes pozriem co nam treba a poobjednavam. Pre mna je to rychlejsie a bez starosti a ja si mozem riesit svoje veci co mam rozrobene a nemusim nikam chodit, riesit kedy su pre koho otvaracie hodiny a podobne srandy.

1 Like

Machiava kamoska sa tak rozculovala minuly tyzden, ze zase nic nestihla lebo boli hodiny, ze musela potom ist zase poobede opat do obchodu. To sa neda vsetko, ale tak toto co je momentalne hadam nebude trvat vecne a cochvila to skonci.
@miranda ano napodobenin je vela, velakrat to clovek zbada uz len tym, ze su casto oznacovane cislami a nie nazvami :confused:

ale nielen to, že sú označené číslami, ale aj to, že tie ceny sú výrazne nižšie ako originály, že ani ten obal by za tú cenu pomaly nekúpili chápeš :confused:

Ako spoznam spolahlivy eshop? Alebo radsej konkretny tip? :slight_smile:
@anet46 to viem, o tom som uz neraz pocula aj od kamosiek, ze parfum bez problemov aj dve stovky, ze potom si ho ozaj davali len sem tam alebo vo fakt malom mnozstve a to mi je ptoom akoze naco? :smiley:

Dve stovky? Za taku cenu som ja este nemala, zakazdym tak do stovky, viac nie. A vacsinou som si cez kamosku objednavala ale aj to som vyberala podla vone nie podla znacky a mnohe boli cislami oznacene a teraz podla toho, co citam co @bekka pisala tak to asi boli len nejake napodobeniny. Len mna to nikdy ani nenapadlo riesit, lebo nebolo to nejake drahe tak ked ma vona prestala bavit som ju vymenila. Kamoska objednavala kazdu chvilu tak mi to prislo take normalne. Ale teraz som normalne seknuta ostala :confused:

To nemyslíš vážne. Veď to si si potom možno len nejaké zafarbené vody kupovala, že nič nejako kvalitné. Uf. A nejdem sa ani pýtať koľko peňazí si za to dávala. Lebo asi by mi blbie bolo, teda neviem či skôr mne alebo tebe. Ja si kupujem originály cez Notino, tam mám istotu, že dostanem kvalitu, ktorá stojí za to ešte aj za dobrú cenu. A to nie je zanedbateľné :wink:

spoľahlivý obchod je podľa mňa taký, ktorý ti vie garantovať kvalitu… kde dodanie trvá pár dní, nie týždeň… lebo už aj s takým som sa stretla… a super je ak obchod má dobré ceny… lebo tie nevidieť bárskde… :stuck_out_tongue:

Aj do stovky sa da dobry parfum kupit zalezi velmi od toho, co sa ti paci ake vone mas radsej ci nejake intenzivne, koreniste alebo prave naopak nieco svieze, ovocne, kvetinove, ale proste chcem tym povedat, ze dobra vonavka nemusi stat majland.
Ale dnes uz aj za nejake napodobeniny pytaju dost penazi, co ja osobne nechapem, ze to niekomu vobec svedomie dovoli.

To dodanie par dni je velmi podstatne najma ked si nieco zmysli ako si ja zvyknem, ze na poslednu chvilu a potom rychlo objednavam a trpnem ci mi to stihne prist. To pred kamoskinou svadbou som si tak ruz a vonavku objednavala :smiley: :smiley:

to si si prečo tak rozmyslela?? keby si sa takto rýchlo rozhodla pred svojou svadbou, že niečo chceš to pochopím, lebo ten deň je len jeden v živote, teda by mal byť, lenže pred kamarátkinou svadbou? to mi je trošku zvláštne :smiley:
ale dobré, šak každá sme iná, tak aspoň mi pošli aký rúž a akú voňavku :stuck_out_tongue:

Romcitika aj ja mávam takéto fázy a väčšinou to je pred akciami kam sa veľmi teším. Že chcem byť tip top, takže na poslednú chvíľu tiež takto nakupujem. Ale zase nie často, častejšie darčeky nakupujem na poslednú chvíľu :smiley: O tom by môj drahý vedel rozprávať, že som ho až do poslednej chvíle držím v napätí :smiley: A často aj seba keď neviem či mi vôbec balík stihne prísť :smiley: :smiley:

Ja takto zase otáľam dosť pred Vianocami, dlho neviem čo kúpiť a potom nakupujem na poslednú chvíľu, ale zase musím povedať, že to nakupovanie na rýchlo má aj svoje benefity :smiley:

podstatne je aby si nekupila nejaky nezmysel, ja mam normalne popisane kto ma co rad, nech sa nemusim zakazdym pytat a vracat k tomu, vsimam si pocas roka kto co spomenie a od toho sa potom odrazim ci uz pri narodeninach alebo pri vianociach, najhorsie je to, ze ten rok sa tak rychlo suchne, ze sviatky tu budu zase :smiley:
pravda je, ze rada kupujem rodine, ale este radsej sebe, takze zase som si minuly tyzden poobjednavala, co som chcela, co mi doma uz chybalo a teraz konecne sa citim spokojnucko :smiley: :smiley:

Co ti doma chybalo? To si kupujes naraz ked ti viac toho dojde? Ja som si doteraz kupovala tak, ze hned ked mi jedna vec dosla tak tu som si kupila a tak to pokracovalo :smiley:

po jednej veci? to sa ti tak chcelo kupovat? ja zasadne nakupujem az ked uz toho viacej potrebujem, uz nech stoji ta objednavka za to, ked platim aj dopravu tak aby sa mi to oplatilo, sice stale cez internet vychadza vsetko co kupujem lacnejsie ako v obchodoch, ale nechcem zbytocne vela krat objednavat a po jednom, pride mi to mrhanie

  • každý sme inak zvyknutí, ja si objednávam parfum aj keď mi len jeden chýba, predsa len tá doprava nie je nejako drahá a na Notino k niektorým voňavkám je aj doprava zadarmo, takže je to pohodka. Ja si nejako z toho ťažkú hlavu nerobím, lebo aj tak stále ma to cez internet vyjde aj s dopravou oveľa menej akoby ma to stálo keby som si ju zašla do parfumérky kúpiť :slight_smile: -

Ceny áno. Kamenné predajne si vedia popýtať :roll_eyes:

Vedia, ale všetko má svoje opodstatnenie a aj toto. Musia platiť predsa ľudí, tiež aj priestory a chápem, že to nie je sranda a niekde tie peniaze vziať musia. Takže ja to chápem, rešpektujem, dnes sa nad tým už vôbec nerozčulujem. Pretože si myslím, že ak tie ceny niekomu vadia sú aj iné možnosti nakupovania a to objednávanie cez internet. A to ja v tomto smere využívam na plno tak ma nič neškrie :stuck_out_tongue:

To nie to zase si držím chladnú hlavu, zase až tak si neuletím. Predsa len si uvedomujem že peniaze sa jednoducho nezarábajú a veľmi rýchlo sa míňajú tak nakupujem s rozumom aj keď na rýchlo :smiley: