Originálne parfémy vs alternatívne typu FM Group

Len ked neviem nepoznam jak by mal vyzerat parfum, ta flasticka, tak jak to no. :frowning: Jedine cez tu vonu. Mala som uz kopu parfumov, co rano som si dala a za hodku, uz som ani nevedela, ze nieco mam, ze by som mala vonat krasne. Vobec nic nebolo citit, ani zbytky vone nic. Az mi to luto bolo, ze som za cosi take aj peniaze dala :frowning:

preto je dobre rozmyslat aj z kade sa oplati alebo neoplati objednavat parfum, z Notina napriklad z mojho pohladu ma zmysel nakupovat, lebo pri tom nemusis ani len nahodou rozmyslat, ze ci ti prisla krabicka akoby mala alebo ta flasticka, proste tam mas garanciu kvality a nad tymto nemusis ani len dumat :slight_smile:

áno parfum sa dá vymeniť, aj keď asi treba platiť pri výmene opäť poštovné, neviem naisto mne nebolo treba nikdy meniť :slight_smile: myslim vsak ze pristup je tam ustretovy a vzdy sa da dohodnut, ked na nich nekricite :smiley: :slight_smile:

a ake si mala parfumy ked ich uz nebolo po hodine citit? FMka? mne FM group drzia velmi dobre… a podla vyzoru sa tam neorientuje, lebo vela flasticiek je rovnakých pre znizovanie ceny. orientuje sa tam podla cisla parfumu. to je napisane na flasticke a na krabicke tak podla toho.

Ako ti nejaké napodobeniny môžu vydržať dlho? O tom pochybujem, sama mám skúsenosť s takými vecami a celé zle. Nekúpila by som už ani za svet nejakú napodobeninu parfumu. Načo je to dobré, nevydrží dlho vôňa, nie je tak intenzívna tak k čomu to je???

nezmysel je to aj z mojho pohladu, len originalny parfum vydrzi a bude krasne vonat, aspon moj pohlad a skusenost je taka a mna nik uz o inom nepresvedci :slight_smile: rozne vone, co sa chcu hrat na nejake zname znacky su podla mna uplne zbytocne, za to by som dnes a po tych skusenostiach co mam peniaze nedala ani za svet :slight_smile:

nie je lepšie kupit si naozaj kvalitny parfem? Tieto napodobeniny dlho nevydržia. Aj kvalitne parfem dnes vela nestoji a hlavne dlho vydrží, myslím tým intenzitu vone

to ja naozaj neviem ako mozu vydrzat dlho ale naozaj mi dlho drzia :slight_smile: a mam s nimi len perfektnu skusenost takze z mojho pohadu sa mi to naozaj oplati.
tvoja skusenost so zlymi napodobeninami ma mrzi. super ze si spokojna s tymi originalmi a mas pokoj.

Neviem co to boli za parfumy, to som len podla vone vyberala a urobila som chybu, ze som neriesila uz vtedy, ze jak dlho mi vydrzi. Ze som tomu nevenovala vacsie pozornost, ale podla toho, co baby pisali tak premyslam, ze by som vyskusala objednat si nejaky z Notina, myslim, ze s tym by som hadam nemusela mat problem ani s nakupom a ani s vydrzou vone :slight_smile:

velmi a zo vsetkeho ako som pisala, mam fakt pocit, ze to mam po mamine lebo si vsimam, ze sme v tomto uplne jak cez kopirku :smiley: aj ked vela razy ma to uz hneva :frowning: nie, ze by som nechcela byt po nej, ale preco prave v tomto som???:smiley:
@magola cize nestalo sa ti, ze by ti neprisiel niekedy kompletny balik? ze by ti cosi chybalo?

ti verim, ze ta to hneva, ale tak si dospela uz mozes vediet s tym nieco spravit, nejako voci tomu zakrocit bojovat proti tomu :slight_smile: aby si zbytocne nemala strach z veci, z ktorych nemusis mat, ved kupit si novy parfum, novu vonu vyskusat, ved z toho by si mala byt happy :stuck_out_tongue:

magola az teraz som si precitala co si mi pisala o tych akciach, sice neskor, ale o to mam vacsiu radost z toho, co citam, najma ked si napisala, ze casto mavaju dobre akcie, to by bol asi aj hriech nieco take nevyuzit, co? :stuck_out_tongue:
mala by som teda si nejako k tomu sadnut a cosi si pozriet, ved z casu na cas si snad aj ja mozem radost urobit :smiley:

keby len hriech! ja ked som videla kedysi o ake veci som sa pripravila o ake parfumy a za take skvele ceny, tak ma to zlosti dodnes! :frowning:

Všimla som si, že Notino tu má veľmi dobré referencie, či už kvôli cenám, výberu alebo aj kvality tovaru, alebo kvôli ponúkaným akciám. No mňa akurát zaujímalo presne to, aký je názor na tie parfumy značky FM.
Ako vidím, niektoré sú nadšené, niektoré nie. Viac menej je pravda, že originál je originál, a žiaľ je iba jeden.
Ten, ktorý bol skôr :slight_smile: Ta ne? :smiley:
No, ale zo zvedavosti som dávnejšie tie parfumy značky FM vyskúšala objednať, že ako to vonia, čo to je zač…
Objednavala som ich z jedneho e-shopu, ale keďže ich tam mali strašne veľa a mne tam akurát vyskočila reklama, že dá sa aj telefonicky objednať, tak som to skúsila. - nechcem sa veľa rozpisovať, tak sa vrátim k tým parfumom.
Pán na telefóne mi presne povedal, ktoré čísla vôní mám hľadať, keď sa mi páčia kvetinové svieže vône. Okrem toho, som mala asi šťastie, lebo ma informoval počas telefonátu aj o akcii 1+1 za 0,50 € (vraj máva každý deň akciu na niečo iné, len to na e-shope nevidieť, povedal mi, aby som to sledovala na facebooku).
No a tak som dala na jeho rady, a vlastne poradil mi presne vône, ktoré zbožňujem :smiley: a tvoria moju neodmysliteľnú súčasť života. Bez toho, aby som mu povedala značky vôní, aké používam. Avšak keď som tie vône začala hľadať na tom e-shope, bola som šokovaná cenou a ešte aj tým, že mali aj feromónovú verziu, len žiaľ tá v akcii akurát vtedy nebola.
Zobrala som si 4 parfumy - z toho dva ma stály dokopy 1 €. Hovorím, za vyskúšanie nič nedám. Dostala som ďalší šok, už keď som ich vkladala do košíka a skúmala možnosti platby, som si všimla, že je poštovné zadarmo. A on mi zas do telefónu povedal, že pokiaľ platíte prevodom (teda vopred) tak automaticky máte poštovné zadarmo, “my nemáme strop”. Takže tak by som ohodnotila služby. Dodanie bolo do 4 dní.
Parfumy mi prišli zabalené, nerozbité, presne to čo som si objednala.
Objednávala som si svoje obľúbené a spoliehala som sa na to, že sa to bude aspoň trocha podobať.
A tak som išla postupne skúšať objednané parfumy. Najprv DKNY BE Delicious, u nich je to 81 - vôňa na nerozoznanie, kolegyne ani nespoznali na mne v práci, že mám na sebe “neoriginál”. Cítila som ho pri každom pohybe a na vlasoch mi držal aj dva dni.
Potom 23 resp. moja Cacharel Amor Amor - celkom fresh vôňa pre mňa, avšak ich verzia je silnejšia oproti značkovému, môjmu nosu to nejako až ta nevadilo.
98 - trochu netradičná taká ovocná, ale ťažšia - vraj Mexx Woman - ale do tej vône som sa zaľúbila už po prvom streknutí.
1 - to ani neviem presne čo to bolo, poradil mi to po telefóne, vraj je to taká svieža zelená vôňa… ale vybrali mi presne na mieru, také niečo som si predstavovala.
Celkovo výdrž parfumov FM je u niektorých vôní možno slabšia - týka sa to 98, po chvíli som ju necítila, ale moje okolie mi tú vôňu aj tak cítilo, a chválili ju ešte aj večer, aj keď som si ju dala na seba ráno. Avšak u tej 23,81 a 1 ma prekvapilo to, že ma tie vône sprevádzali takmer 1 a pol dňa… z toho jeden deň som ich cítila dosť intenzívne, ale nie moc príkro… a na druhý deň už len tak poslabšie…
To bola moja prvá objednávka z toho e-shopu… a druhá objednávka bola - moje stálice 81,23 a 98 ale vo feromónovej verzii. Vtedy mi už kolegyne hovorili, že voniaš tak inak… tak lepšie :slight_smile:
Netvrdím že to je úplný originál, ja som to tiež len zo zvedavosti objednala, a teraz si objednávam pravidelne, keď tam je nejaká akcia.
Neviem, či sem môžem uviesť, z ktorého e-shopu som to objednala, nechcem robiť reklamu. Iba som sa podelila o svoje skúsenosti s tými parfumami. Ale asi to viacere zienky potesi, kedze to postovne zadarmo tam maju stale pri tej platbe vopred, cize celorocne, ak som to spravne pochopila.

  • a pozor na tom e-shope nemajú iba parfumy, ja som tam našla aj celkom fajn dekoratívnu kozmetiku a napríklad aj aviváž v mojich dvoch obľúbených parfumoch… a taktiež aj osviežovač do šatníka vo vôni Cacharel Amor Amor… no tak som to vyskúšala… tá vôňa do šatníka mi tam vonia už mesiac v šatníku a veci po opratí v aviváži dobré dva týždne… Teraz sa chystám objednať ešte niečo v tej vôni a to je parfum na žehlenie :smiley: Žienky, je to Parfumbiznis.sk, ak by ste boli zvedavé.
    Samozrejme, že som značkové parfumy neprestala kupovať… keďže tieto majú len také obyčajné flakóny… no čo sa týka vône, rozdiel v kvalite som veľmi nepocítila a rozdiely vo vôňach minimálne, len toľko že FM parfumy boli intezívnejšie, ale to asi preto, že niektoré značkové som kupovala parfumované vody, a parfumy FM sú skutočné parfumy. Nedajte sa odradiť tou ich cenou. A striehnite si na tie denné akcie, ja som ani nevedela vtedy o nej, dokiaľ ma o nej neinformoval.
  • dajú sa od nich objednať aj samotné vzorky z tých vôní, predtým než si objednáte nejaký parfum. Mne poslali k parfumom nejaké vzorky, ktoré som si vypýtala, a keďže som objednala aj iný tovar okrem vzoriek, tak som ich dostala zadarmo. :slight_smile:

zaujimavy nazor, skusenost :slight_smile: ja som na parfumy maniak a to veliky, no ja nedam na originaly dopustit, nehovorim, vyskusala som v zivote aj napodobeniny, ale to bolo skor preto, ze som bola zvedava, no zaroven som bola aj sklamana, ked som sa na to dala, pretoze sice ceny su lepsie pri napodobeninach, daju sa tie napodobeniny zohnat za lacny peniaz, ale tam tie vyhody toho akurat tak koncia. kvalitny originalny parfum mi vydrzi cely den, rano ked odchadzam do prace, tak sa navonavkujem a vecer, ked sa vratim rozlietana domov, ked som uz KO, totalne unavena tak parfum je este citit :slight_smile: z toho mam radost :slight_smile: cize ja uz od isteho casu nevymyslam, nespekulujem, ked chcem parfum tak objednam z Notino, kde mam istotu, ze mi pride ozaj to co si objednam, v kvalite v akej ocakavam a za prijatelnu cenu :slight_smile:

ohladne kvality si nemala obavy ani na zaciatku? myslim vtedy ked si si isla prvykrat nieco kupit? :slight_smile:

Ani ja nedám na originály dopustiť… len ako som spomínala, zo zvedavosti som to vyskúšala. Veď aj tak to veľa nestálo. A čo sa týka vône, tak teraz tam majú na tom e-shope Parfumbiznis.sk úplne novú kolekciu parfumov, tak som si jeden nedávno objednala, stihol mi prísť akurát včera. A to je taká vôňa že mi to nezíde ani po osprchovaní, neustále ma obklopuje takým lahodným závanom vône a cítim ju zo seba po celý deň, teda od rána do večera. Tá nová kolekcia sa volá PURE ROYAL a vôňu, ktorá som mala odtiaľ bola č. 298 (vraj je inšpirovaná Gucci Flora, tú vôňu som kedysi mala ešte dávno originál a tak som si ju pamätala), na moje prekvapenie vonia tak isto nádherne ako pred rokmi originál. A čo sa týka výdrže, tak sa mi zdá že táto PURE ROYAL je fakt nová kvalita vo svete parfumov (ako oni píšu na svojom e-shope), keďže mi to vydrží na koži 1 a pol dňa bez problémov.

Neviem, koho si sa pýtala… :slight_smile: Ale rada odpoviem.
No čo sa týka kvality, sama som nevedela čo od toho mám očakávať. Či to bude voňať aspoň trocha podobne, či vôňa bude držať na mne… určite pochybnosti boli… ale všetky sa stratili hneď vtedy, ako mi tie parfumy prišli a už od prvej aplikácie som zistila, že to kvalitné je.
Pre mňa je dôležité aby som tú vôňu cítila ja, a až potom moje okolie. No parfum PURE ROYAL 298, ktorý používam teraz mi presne splnil požiadavky, ktoré na parfum mám. :slight_smile: Len tak pre info, ten parfum stál okolo 22 €. Takže to už až také lacné nebolo. Ale oproti značkovým originálom je to stále nižšia cena za 50ml parfum.

Pre teba je dolezite to aby si ju najskor ty citila a potom okolie? Vies ako ja viem, ze moja vona je dobra a kvalitna? Ked dostavam na nu spatnu vazbu od ludi navokol. Ked pridem k svokrovcom a svokra mi pochvali parfum, vtedy viem, ze to je ONO!!! :slight_smile:

Vraj je inšpirovaná. Raz som dostala napodobeninu a ako dík, ale viac neprosím :roll_eyes: Po prvé ja som z neho nemala radosť a po druhé kamoška čo mi ho darovala zbytočne vyhodila peniaze, mohla radšej mi knižku kúpiť alebo volačo ako napodobeninu parfumu :smirk::disappointed_relieved: