Ortopedia

Dobry den.Ja umely bedrovy kĺb mám,ale niečo s takym som sa chválabohu nestretla.Treba vyhľad nového ortopéda,ktorý je ochotny vysvetliť problém,alebo treba ísť za Dr.ktorý Vás operoval a povedať mu že Vás to bolí,presvedčať ho pravde,ktorú sítite,ak tie bolesti opravdu máte tak bojovať o Vašu pravdu,neviem z akého okresu ste poznám veľa ortopédov v okolí košíc,odporučila by som Vám ak si nepomožete,ale ja sa od svojho primara opytam na Váš problém ak pojdem za nim,alebo ak mu budem volať.

Vdaka Gabriela za odpoved, som z Banskobystrickeho kraja. Ortoped, ktory operoval, mi neveri resp. nevie kde je problem a navrhol reviziu-vybrat a vlozit este vacsi klb. Ja tvrdim opak, ze uz tento mi je velky a presahuje do panvy a vlastne to sposobuje iritaciu svalstva v panvovom dne. Mam nezvycajne tenke panvove kosti. Mam za to, ze ortoped to podcenil. Urcite navstivim ineho ortopeda, ale uz som tak sklamana, ze nedufam v nejaky vysledok. Totiz, zazila som toho uz s klbami az prilis mnoho. Uz som prekonala 5 operacii z toho 3 revizie…

Ale ved v bystrici su odborníci na bed.kĺby jedna radosť.To nielen som prekvapená ale az zhrzená.Ja mám perfektneho ortopeda v rožňave,neviem či by ste boli ochotná ísť až za ním je to perfektný doktor,to znamená RUČIČKY ŠIKOVNÉ neviem ani opísať jeho ŠIKOVNOSŤ.Pravda je taká že je sam ortoped na oddelení,nestihá ale s ním by som Vám odporučila konzultovať a prezradiť mu meno lekára,pretože on pozná všetkích ortopédov,chodí na služ.cesty po celem svete bol napr:Sydney,španielsku,atď.,alebo neviem Vám inakšie poradiť,ešte ma napadlo či ten Dr nečaká volajeke EURÁ,to dnes u DR trba čakať.dajte mi vedieť ako ste to vyriešili.neviem čo by som robila vo vašej koži

Vsetkym, ktori absolvuju vymenu bedroveho alebo kolenneho klbu, totalne doporucujem zaradit do rehabilitacie cvicenie v bazene. Mne to pomohlo uzasne behom mesiaca. Chodila som do bazena 5x tyzdennne samozrejme az po celkovom zahojeni rany. Vymena klbu mi vratila zivot. Bola som operovana v roku 2006. Vzdy si treba najst toho najlepsieho operatera.

Si myslim, ze uz vsade su odbornici a zaroven nikde. Uz sa aj ja citim “odbornikom” po tom vsetkom. To, s cim mam teraz problem, nebolo urobene v BB. Ale budem sa snazit to riesit uz v BB. Konkretneho lekara z velmi znamej kliniky uz presviedcat nebudem, aj keby mi uveril a priznal pochybenie,ja som doveru v neho uplne stratila. Roznava je pre mna dost daleko, ale snad najdem sily a poprosim o konzultaciu ortopeda tam. Ale,uprimne,tiez neviem presne, co budem robit…

Kto mi poradí čo robiť keď teraz po 13 rokoch som zistila že mi po operácii bedrového klbu nechali kus kosti v tele teda niekde pri bedrovom klbe.

Ahoj Janka aj ja som už 5 rok po operácii bedr.klbu a som velmi spokojná operoval ma Dr.Varga je to najlepší doktor odborník na klby po dvoch mesiacoch som už korčulovala .Tiež ma operoval v šaci a sú tam najlepší doktori.Ak budeš chcieť niečo viac tak sa mi ozvi na môj email.

treba to milá Evička riešiť čo najskor pokiaľ ortopéd nepotvrdí že nejde o nič doležité.Skúšali ste to u obvodného lekára.Treba tam skúsiť alebo sa poradiť.Ja mám trocha iné problémy ale keby k niečomu takému došlo tak HNEĎ volám primárovi do ROŽŇAVY a konzultujem to po telefóne,ja by som to hneď triešila.To nie je sranda.Veľa ŠŤASTIA

mozte mi napisat viac, ocina takisto caka operacia v Ruzomberku… ako je to tam s navstevami? da sa ist aspon na chvilku? a ako dlho sa ostava v nemocnici? ako prebieha operacia? ako dlho trva? aka jazva zostane? proste ma zaujima vsetko, dakujem, Mirka

Dobry den, viete mi prosim niekto poradit?Bola som na operacii kolenneho klbu a rok som pocitovala bolesti, lekari vraveli, ze to je normalne. Teraz presne po roku mi vraveli, ze je potrebna revizia.Vraj sa spodny klb neprijal.Horsie je, ze po operacii som dostal infarkt a nieje iste ci moje srdce zvladne opakovanu operaciu.Mozte mi niekto pomoct?

Bolesti sa prejavujú aj po operácii. Vždy si treba uvedomiť, že po inplantácii to nebude uplne bezbolestné.Ak sú ale bolesti dlhotrvajúceho charakteru, robia sa vyšetrenia ako napr. RTG. Na zaklade výsledkou sa rozhoduje aký bude daľší postup. Môže sa naozaj stať že Vaše telo neprijalo klb a budete musieť ist na reoperaciu…a samozrejme anesteziolog bude brat do uvahy Infarkt srdiečka…takže viac ako pravdepodobne Vás nedajú do celkovej anestézi ale iba spinalnej, ktorá Vase srdiečko nezaťaží.

Ak by Vam acetabulum presahovalo do panvoveho dna…teda nebolo ukotvene v kosti…je to problem…obmedzenie hybnosti a môže Vam narušiť vnutorné organy…zaleži od RTG, ako to mate posunute.

Doporučujem Dr. Opatíka a Dr,Šveca z BA…môžete aj sukromna ORT. klinika…Clinika Ortopedica

zdravím všetkych.ja mám tridsaťjeden rokov a tiež mam velke problémy s klbom. mám deformáciu praveho bedrového klbu a štvrty stupen coxartrozy. doposiaľ som mala slabe bolesti ale už druhy tyždem mam neznesitelne bolesti klbu bolesť citim už v kolene.mam velky strach ísť na operaciu. prosim je niekto v mojom veku kto ma tiež takýto problem.prosim ozvite sa. dakujem

Ano doktor Melnik mi vravi ze je to velmi velmi sikovny lekar mna samutnu teraz nedavno operoval na pretata infrapatelarna plika praveho kolena.A mozem len tolko ze sa citim fakt dobre ,ale zamozrejme citim ked je zmena pocasia odporucam ho

Pre Boha len do Roznavy nie, ved ten ortoped mi pred par mesiacmi odoperoval zdravy klb

Ahoj!Máte tu prosím niekto skúsenosti z bolesťami bedrových kľbov?Som už tri roky na vozíku a posledný rok ma pobolieva ľavý bedrový klb a mám taký pocit že ma už začína bolieť aj ten pravý.Bol som s tým už aj za ortopédom,prezrel si aj rtg.snímok ale nič tam nenašiel.Predpísal mi na to dáke tabletky ale nič to nepomohlo.Neviem už čo mám s tým robiť,počul som aj to že bolesti bedrových klbov u vozíčkarov sú normálne,neviem čo je na tom pravdy!

Ahoj!Máte tu prosím niekto skúsenosti z bolesťami bedrových kľbov u vozíčkarov?Som už tri roky na vozíku a posledný rok ma pobolieva ľavý bedrový klb a mám taký pocit že ma už začína bolieť aj ten pravý.Bol som s tým už aj za ortopédom,prezrel si aj rtg.snímok ale nič tam nenašiel.Predpísal mi na to dáke tabletky ale nič to nepomohlo.Neviem už čo mám s tým robiť,počul som aj to že bolesti bedrových klbov u vozíčkarov sú normálne,neviem čo je na tom pravdy!

ahoj,mám 31 rokov ale 12-rokov po operáciibedrového kĺbu-endoprotéza-výmena bedr.kĺbu,takže mne dávali ako 19-ročnej,nechcem Ťa strašiť ale operácia je nutná podľa toho čo opisuješ,ja som rodila už s umelým kĺbom.mala som presne také bolesti ako opisuješ,to s kĺbom všetko súvisí,rada znie:nájsť čo najlpepšieho odborníka na kĺby a konzultovať to,teraz odborníci sú všade_v martine,Ružomberku,Blave,Šaca,Košice,Rožňava -moj ortoped-primár, Ban.bystrica atd
Takže vela štasti

Ahoj Gabi. dakujem ti velmi pekne za povzbudenie. ja mam krasnu desať ročnu dcerku rodila som ju spontanne žiaden cisársky rez. mne tie bolesti začali po porode až to došlo do takeho štádia. ja už siedmy rok som v poradovniku na umely klb.ked som bola na vyšetreni u ortopeda ktory operuje bedrove klby tak mi povedal keby som prišla skor tak by mi ani neodporučal tehotenstvo. teraz by som chcela druhe dietatko a ani neviem či sa mam do toho pustiť.