Ortopedia

Ahoj,veľa žien poznám ktoré majú coxartrózu po porode,to je nezodpovednosť lekára,pri šikovnom lekárovi sa to nemože stať,súdim to podľa svojho ortopeda,kde ta budu operovať? Čo sa týka poradovníka to je veľmi dlhá doba,preboha kde sa to tak dlho čaká!!!
Z akych dovodov neodporúča babo,kľudne po operácii mozeš mať babo hoc po určitej dobe,nedaj sa s tým odradiť,lekari sú velke…,stoj iba za svojim,radím ti preto
lebo,som mala šťastie stretnúť perfektného ortopéda - primára,netreba sa zľaknúť ortopéda.neviem koľko máš rokov ale možeš mať babo,ale hneď po implantácii bedr.kĺbu to nie,zotavenie po operácii u mna trvalo dlho,veľmi som upadla,nechcelo sa mi žiť,proste všetko mi bolo jedno,Jedno ti poradím POHĽADAJ SI DOBRÉHO ODBORNÍKA.To čakanie nie je náhodou v Blave?Tam sa berú perfektne úplatky.
DAJ VEDIEŤ ČO MÁŠ NOVě,ako sa volá ten lekar ktorý ti to povedals babom checem velmi vediet,nie som žiadny lekár ale za tých 18 rokov problémov z kĺbom mám nejaké skúsenosti ktoré som prebrala od ortopéda
ahoj drží ti palce gabriela,ešte jedno skrátenie máš aké???

ahoj Gabi.o to skratenie neviem presne kolko centimetrov ale tu nohu mam určite kratšiu trocha aj krívam ale nie je to velmi vidieť.v tom poradovniku som dlho kôli tomu že sa ma boja operovať. ak by bolo najhoršie že sa mi ten klb rozpadne tak ma vezmu hned. ide hlavne o vek mam 31 rokov.

Ty ideš v 31-tke na prvú a ja sa pomaly chystám na druhú,že vraj kĺb vydrží 15 rokov určuje sa podla setrenia a ja od operácie nešetrím,mám to v paži,ja som už 12 rokov ako som ti pisala.To čo sú za lekári že sa boja operovať,podla mojho ortopeda-primara by ti povedal že ten kĺb už mal byť dávno vymenený.Odkiaľ si? Ten kĺb sa ti už rozpadá dávno ak ti zistili coxartrózu,ak máš kĺb už v prvom stupni už kĺb sa ti rozpadá.Mne by niečo take nemohol lekár povedať ja ,by som mu dala,ešte ja by som ho učila,ako to je s kĺbami,veľa som sa naučila od ortopeda,ak súhlasiš a máš orange daj mi čislo a cez vikend by som ti brnkla a by som ti poradila po telefonne,to je klamstvo pacienta,to nie je bojazlivosť lekára ,ale úlohu hrajú eurá,!!!na také operácie sa dávajú veľké úplatky!!!podla potreby by som konzultovala s mojim primárom ak súhlsíš,povedala by som mu čo si mi písala že sa ta boja operovať,aj s tym babom,to musi byt ale vyštudovany lekar!!! Nič v zlom do mňa volty na neopisateľnú hodnotu,caves ahoj

ahoj Gabi napiš mi na mail natac@azet.sk.ak chceš potom sa dohodneme.vdaka papa

dobrý ďeň.mám 27 rokov,som tri mesiace po výmene bedrového klbu a chcem sa opýtať niekoho kto bol operovaný ako dlho nosil obidve barle, či nestači už len jednaak mám nohu čoraz viac zaťažovať. a ako dlho ste pociťovali bolesť.vopred Ďakujem

čo ta operoval bol to primar ortopédie alebo ambulantný lekár,pretože primár zdravé kĺby neoperuje,to mi nemožeš tvrdiť pretože mám s ním 13-ročné skúsenosti,som strašne zvedavá či to bol primár

To je somarina,že po 2 mesiacoch si sa korčulovala,ja budem vofebruári 13 rokov po výmene kĺbu a dodnes mi neodporúča primár korčulovať-športovať iba bicyklovanie a plávať ostatné športy pre kĺb je velké riziko,to sa iba chváliš,ve´d ešte sa vtedy nosia barle
čo sa tyka dr.Vargu je pravda že je to šikovný lekár ja ho tiež poznám,ale s tým korčuľovaním nesúhlsim

to nosenie bvarly je individuálne,všetko záleží od cvičenia-svalov,čím skor sa naučíš rovnako zaťažovať pre teba je to velká vyhoda.Od prvej chvíle ako sa postavíš na nohu.Mna tak učili,co sa tyka bolesti tiež je to individualne,mna strašne bolelo koleno
a strašne dlho

to by som aj ja bola zvedavá na odoperovaný zdravý kĺb, lebo na výmenu bedrového kĺbu je potrebný aj súhlas poisťovne - a teda aj nález - a pokiaľ ten nezodpovedá - súhlas operater nedostane.

Drahá EVa… fakt by som chcela vediet, aky zdravy klb vam to mohli odoperovat… som si ista, ze tam by sa nieco take nemohlo stat!!!

Vie mi niekto poradiť či primár ort. odd. v Prešove Mudr. Kľoc je dobrý lekár? Počul som o nom samé chváli. Len či niekto nemá osobné skúsenosti a môže mi to potvrdiť? Ďakujem pekne

Doc. Rehák

Chcela by som vediet kde najdem poradovnik operacii kolenneho klbu zilinskej nemocnice

Ahojte chcela by som vediet kde najdem poradovnik operacii kolenneho klbu v zilinskej nemocnici:)

ahoj ak ti mozem poradit nedaj sa operovat v Ba mna tam operoval Schneider a pokazil co mam sa dalo ěč a nechodim vobec

Ahoj Peter, bedrove klby možu bolieť aj od chrbtice, alebo patničiek,pripadne ked maš malo vapnika začnu bolieť postupne aj ine kosti. Nec sa ti pozru na chrbticu .

Ahojte,chcem sa spýtať či bol niekto z vás operovaný v Nových Zámkoch-výmena kolenného klbu (endoproteza) a nakoľko ste boli spokojný a ako dopadla operácia.Sú tam dobrý odborníci či v Ba sú lepší?aká dlhá je čakacia doba na operáciu a či sa dá vybaviť operácia mimo poradovníka a kolko to stojí?..Za odpovede vopred Ďakujem.

pred rokom som mala uraz na lade.viacnasobna zlomenina clenka,ale bola som operovana vramci poskytnutia prvej pomoci na mieste nehody tj.v nemecku.teraz potrebujem si dat vyoperovat 9 ks.zeleza s toho clenku.som dost nedoverciva a mam strach.prosim poradte mi nejakeho odbornika.dakujem

Pekný večer, všetko chce svoj čas. Som po operácií bedrového kĺbu-úraz 2r.Barle som používala pol r., postupne jednu,ktorú som vymenila za elegantnu paličku. Strašne dôležite je cvičenie.Precvičujte nohy denne 1-2h.Potrebujete svalovú hmotu.Bolesť citim pri zmene počasia a tiež ma bolelo koleno.Zaručene to zvladnete a ešte pobehate ja mam 54r. a podskakujem vo fitku.

ahoj volam sa livia mam 15 rokou a prekonala som ALL C91 akutna linfoblastycka leukemia musela som mať transplantacu kostnej dren ale o to teraz nejde v čas transplantacii mi velmi silne chemoterapie zničili bedrovi a tak teraz chodim na barlach a strašne ma ta noha bol!!!Na vimenu klbu musim ešte čakať 2-3 roky lebo ešte rastiem.ja sa strašne bojim že mi ten klb do tedy nevidrži a kedmi nevidrži a vymenia mi ho tak mi ho budu musieť po roku alebo neskôr budu musieť zno va meniť lebo som vyrastla.Strašne sa bojim aj tej operacii a ko to všetko budem znašať.bojim sa že to nezvladnem.ešte ma čaka dlha cesta 2-3 roky.