Ortopedia

ako dlho trva vysetrenie na ortopedii? nebol som uz niekolko rokov na takomto vysetreni a coraz viac problemov zacinam mat s chrbticou az uz mam pocit, ze lieky na mna uz nejako nevyplyvaju, ze uz nejako mi nepomahaju, zvykol som si dat, ked som mal bolesti a vzdy som zaspal potom v pohode a teraz uz vobec nie, tak asi bude potrebne aby som na take vysetrenie po rokoch zasiel, len neviem, ze co budem potrebovat, ci aj nejake rontgen alebo nieco take predtym

  • čau. Už mám návštevu ortopédie za sebou. Som rada, že som sa k tomu odhodlala. Že som urobila prvý krok aj keď išlo zrovna o súkromnú kliniku z čoho som mala po pravde trošku obavy, ale boli úplne zbytočné, všetko to prebehlo v pohode, ani som dlho čakať nemusela a vyšetrenie tiež prebehlo pomerne rýchlo. Aj keď by som povedala, že nejde o to ako rýchlo vyšetrenie prebehne, ale ako prebehne -

ved to, ze tie sukromne kliniky, osobne mam pocit, ze to nebude lacna zalezitost, ale ked uz nespavam v pohode, tak zrejme niekde bude asi dost vazny problem, ktory budem musiet riesit, lebo sa obavam aby som to nezanedbal este viac a aby sa to nejako nezhorsilo chapes, to by nebola sranda, uz teraz mi nie je celkom ok :-/ ako to myslis, ze ako prebehne?

to si len myslis, zase prehnane ceny nemaju ani sukromne kliniky v tomto smere, aspon teda nie vsetky, ja chodim na ortopediu na sukromnu kliniku uz asi dva roky a ja som nadsena, ze som sa rozhodla takto, pretoze konecne vidim, ze sa moj zdravotny stav celkovo zlepsuje a lekari na klinike robia vsetko pre to len aby som sa citila ok :slight_smile:

na aku kliniku chodis? pomohla by si mi tym, moja vidina je taka, mozno mas pravdu, ja som len napisal, co ocakavam, na co sa psychicky pripravujem, lebo aj tak proste skor ci neskor to budem musiet vyriesit bez toho proste fungovat dalej dalsie mesiace nebbudem vediet, lebo ta chrbtica ma trapi den co den viac a viac

  • čau. Mňa sa síce táto otázka asi netýkala, ale odpoviem ti, keďže tiež som sa s týmto musela pasovať a riešiť to. Ide o to, že v dnešnej dobe je celkom aj problém nájsť dobrého ortopéda, ktorý sa bude človeku venovať. Našťastie mne sa to vďaka klinike SPINN podarilo :slight_smile: Konečne som sa stretla s prístupom aký si myslím, že by mal mať každý lekár k pacientovi :wink: -

Gramono nechcem sa do teba moc starať, ale choď k ortopédovi, čo najskôr. Pretože problémy môžu narásť a ozaj nie je dobré sa s chrbticou zahrávať, viem o tom aj ja už svoje a aj môj muž.
Toľko, čo my sme sa s bolesťami nachodili po lekároch, to nechceš :frowning:

Chrbtica nie je veru sranda, najmä keď bolesti začnú tak sa zvyknú viac a viac stupňovať a to bez debaty je potrebná odborná pomoc ortopéda.

toto mas pravdu a najhorsie je, ze chrbtica ovplyvnuje cele fungovanie teda, cize ked zacnu problemy s nou, tak je dost mozne, ze sa budu dalej rozvijat a problem sa velmi rychlo rozrastie aj tam, kde povodne ani len nebol, s chrbticou suvisi velmi vela veci :frowning:

caute nebol som tu nejaky cas, nasiel som si akurat tu kliniku Spinn v Ruzomberku, objednal som sa tam na vysetrenie aj som ho uz absolvoval, vyzera to tak, ze som tam isiel na poslednu chvilu, moje problemy zrejme zacali uz davnejsie, len som ich asi prehliadal a nevenoval som im taku pozornost aku by potrebovali, takze teraz to bude trosku narocnejsie cele, ale som rad, ze som sa obratil na tu kliniku :slight_smile:

  • to sa po pravde teším, že som ti svojou skúsenosťou pomohla. Nie je dobré sa s týmito vecami zahrávať. Chrbtica je dosť citlivá a keď problémy azačnú tak ich je treba riešiť hneď aby zbytočne chrbtica nezačala ovplyvňovať viaceré veci, aby si bolesť nezačala vystreľovať napríklad do nôh a podobne. - :slight_smile:

To je tým, že často odkladáme veci, ktoré by sme nemali.
Je veľmi dôležité aby sme telu venovali pozornosť, ktorú si vyžaduje.
Zdravie by malo byť predsa len u nás na prvom mieste :wink:

aj sa ti polepsilo? mna tiez pobolieva chrbat, ale asi z toho, ze nechodim narovnana a aj vela sedim to zrejme neprospieva mojej chrbtici, preto rozmyslam, ze by som ortopediu nevstivila, len neviem, ze na co sa mam pripravit, kedze som este na ortopedickom vysetreni nebola :open_mouth:

uz potom sa mi polepsilo, uz ked som bol u lekara a ten zacal riesit moj problem, tak samozrejme, ze sa mi polepsilo, citim sa lepsie, uz dufam, ze to tak aj ostane a nebude to uz horsie, pretoze fakt to, ze som to neustale odkladal nerobilo vobec dobrotu a mozem byt raz, ze vobec som sa dostal na taku kliniku na aku som sa dostal :wink:

to mas teda super, ze je ti lepsie, tak snad to tak aj ostane, co ta nakoniec prinutilo tam ist? ako vysetrenie u teba prebiehalo? nemal si nejako obavy predtym, ked si mal ist na vysetrenie?

preco myslis, ze by mal mat obavy? osobne keby som mala problemy s chrbticou, tak by som sa tesila k lekarovi, ze sa mi na to pozrie a pomoze, ved to nie je sranda sa s tym len tak sam pasovat doma :wink:

predsa len vies aki su niektori lekari, ked neriesis problem hned tak ti daju hned najavo, ze nerobis dobre to co robis, ze sa zanedbavas a podobne veci, preto som sa pytala, ze ci nahodou nemal take obavy a hlavne ak ich mal ci boli aj opodstatne, ale tak snad sa s niecim takym nestretol :slight_smile:

to dufam, ze to takto bude este dlho, ale tak som rad, ze som sa dostal do akehoto stadia, ze uz mam aj lekara za sebou, sice teraz tam musim chodit pravidelne, ale ked si spomeniem ako som nemohol kvoli bolesti ani spat, tak radsej budem pravidelne u lekara aby mali pod dohladom a vlastne to bolo aj to, co ma “donutilo” ist k lekarovi, ta bolest, ten spanok to sa uz nedalo

  • to, že tam musíš chodiť pravidelne má svoje opodstatnenie a ak ti to má pomôcť aj do budúcna, tak je dobré, že tam chodíš, ako som ti písala už dávnejšie, nie je to sranda s tou chrbticou, keď nejaké problémy sa už objavia. -

nechodis tam len tak, to si musis ujasnit :wink: ja ti verim, bolesti ked nastanu, to uz je najvyssi cas s tym nieco robit, vyhladat odbornu pomoc, lebo toto je zavazna vec, od ktorej sa v buducnosti mozu odrazat aj rozne ine problemy a to si treba rozmysliet, ci ozaj sa chcem potom este s dalsimi problemami trapit :frowning: