Ortopedia

moj otec ma od roku 1997 umelu bedrovu nahradu a teraz ho caka vymena za novu. Ma niekto skusenosti v takomto pripade? Vsetky clanky su len o vymene bedroveho klbu z vlastneho na umely…ale umely za umely neviem najst. Poradte mi, ak mate niekto skusenost. Otcovi navrhli nevymenit klb, ale iba vybrat a existovat bez klbu. Dakujem.

Ľudkovia, čaká ma operácia BK v Martine - a dosť ma to stresuje, mám veľké bolesti, ale i veľký strach. Som síce z okresu TT, no márne čakám v poradovníku. Neviete mi niekto poradiť, ako to chodí v Martine? Na akú dobu vypadnem z práce? Lekár mi povedal, že 6 týždňov sa nebudem môcť posadiť a 3 mesiace chodiť iba o barliach. Je to tak? Vopred ďakujem.

ahoj,mne tiez menili bedrovy klb v 1997 vo februari,chcem povedat ze zalezi aky typ umeleho klbu mu dali,mne dali necementovany Johnson@johnson,titanovy,ja mam dva klince,su aj take klby co nedaju klince ale zdravotnicky cement.ja ho mam ako novy mne drzi pekne teraz som mala kontrolu vo februari operovali ma ako 18-rocnu a teraz mam 31 rokov

ahoj.Ak ste z okolia KE-okolie tak je to nemocnica v Šaci,ja osobne poznam primara v Rožňave,operoval ma v 1997 na bedrovy kĺb-endoprotéza, a nesťažujem sa a už ho mám 12-rokov

Pisala som aj MUDr. Mareschovi, ale zatial sa neozval a ani si nemyslim, ze mi tak skoro napise. Rada by som povedala otcovi, ze existuje niekto s tym istym problemom a takto a takto to znasa…odmieta ist na vymenu klbu…No ono to ani nieje vymena, chcu mu vybrat ten umely a nedat mu ziadny. Jedine, ze by som mu povedala o niekom, kto to prezil. Nenajde sa fakt nikto s touto skusenostou? Dakujem…

V prvom rade nestresujte a nemajte strach.Ja som po operácii obidvoch bedrovych klbov. Mám 50rokov a operovali ma v Ružomberku.Tretí deň po operácii sa možete posadiť a začínate chodiť o nemeckych barlách, po mesiaci som prešla na francúzske barly a teraz som už tri mesiace od druhej operácie a už mi na kontrole povedal zahodiť barly.Som stále na PN,ešte čakám na kúpele a až potom nastúpim do roboty.Ako chcete, do roboty možete nastúpiť akonáhle zahodíte barly, ide o to či máte sedavé zamestnanie.Bolesti Vám zmiznú a každým dňom sa budete cítiť lepšie, ale čaká Vás potom pravidelné cvičenie,na to si musíte nájsť čas. Držim palce.

Dobrý deň na lyžovačke som si podvrtla koleno a teraz ma čaká 16.03.2009 v Prešove operácia kolena meniscus .Chcem vás poprosiť neviete mi niekoho odporúčať,veľmi sa bojím že to dopadne zle a koleno ostane nehybne.

Prosím o radu ako cvičiť s členkom po operácii.V januári som si pri páde spôsobila otvorenú zlomeninu členka, ktorý mi museli operovať vložením klinov.Teraz po 5tich týždňoch mám už dlahu dolu.A keď bude noha čistá od chrást,budem chodiť na rehabilitáciu.Zatiaľ mám cvičiť s členkom doma.Prosím poraďte ako.

Veľmi pekne ďakujem za odpoveď a povzbudenie. Áno, mám sedavé zamestnanie, je to výhoda, alebo nie? Chcela by som sa vrátiť čo najskôr do práce. A cvičenie? To problém, teda dúfam, nebude. Ešte raz ďakujem.

… ak dlho čakáte, chyba nie je v lekároch, ale v poisťovni. Určite máte Dôveru… Pred dvoma rokmi som si musel sám vybehať umelý kĺb, aj rekonvalescenciu. V IX.08 som prestúpil do Všeobecnej, a za 4 /slovom štyri/ dni prišlo z poisťovne odporúčanie a súhlas na operáciu. operovali ma 5.3.2009 a dnes, šesť dní po oerácii som už doma!! Operovali ma v KE v tzv. starej nemocnici v Košiciach na Rastislavovej ulici…
Jano 0905 931 950

…ahjte, kto vie poradiť, kedy by sa mohlo začať so šoférovaním po výmene bedrového kĺbu?

Veľmi uznávaným široko, ďaleko je Mudr.KĽOC primár ortopedického odd. V Prešove

Jednoznacne ortopedi v PO!Robia to tam stale!dlho a kvalitne.co sa tyka dr. su tam asi 4 co operuju bedrove klby.vsetci su skveli!

dobrý deň,prosím vás vedel by mi niekto povedať bližšie info o profesorovi Vojtaššákovi? Vlastne lepšie by bolo o jeho synovi,čokolvek o ňom.

Važená pani Sochová,

moja mama má 77 rokov.Pred 2 mesiacmi bola na na operacii bedroveho klbu, s ktorým má viac bolesti ako pred operaciou. V kolene je min.pohyblivosť za neznesiteľných bolesti. Pri operacii sa im zalomila odtoková hadička.Na stehy, ktoré boli v dlžke asi 15cm nalepili nejaký leukoplast, ktorý ked strhli, strhli kompletne aj kožu 15x5cm.Z nemocnice ju po 2 týždňoch nevyliečenu pustili domov. Chodím s nou na rehabilitáciu, ktoré su príliž bolestivé a len nepatrne pomáhaju. Dakujeme za pomoc.

Nie, nemám Dôveru, mám Všeobecnú, ale bývam okrese Trnava :frowning: Ako je to možné, že tak skoro vás pustili z nemocnice? Aj to sa dá vybaviť? Alebo ste lekár?

Bože…v akom meste to bolo? Už nie som taká odvážna, ako pred chvíľou. A mamine držím palce, nech sa to rýchlo zmení k lepšiemu.

surne hladam adresy na sukromne strediska-nemocnice kde robia vymenu bedrovych klbov.moja mama uz nemoze dalej cakat v poradovniku uz absolutne nevladze chodit.prosim dobrych ludi poslite mi na moju email adresu :tatrejka@zoznam.sk nejake informacie o sukromnych strediskach na slovensku a kolko to priblizne stoji,ale prosim iba na moj email pretoze sem som sa dostala len nahodne.dakujem

Som 4 rok od operácie bedrového klbu a nemám žiadne problémy.Korčulujem ,chodím do posilovne,plávam.Ak chcete vedieť viac odpoviem vám ak mi napíšete email s pozdravom Janka

Odpovedám všetkým ktorý mi pošlú email nie na diskusii dakujem :o)