Ortopedia

Som týždeň po operácií kolena. Na lyžovačke som si roztrhla kolenný väz,operácia ako tak pomohla,čaká ma už iba rehabilitácia vie
mi niekto poradiť ako rýchlejšie rozhýbať koleno,aké vitam.prípravky sú vhodne a účinné.Je to už 5 týždňov čo som PN. Dakujem

Dobry den, ocina caka operacia bedroveho klbu, nakolko lavy ma uplne opotrebovany a musia mu dat umely. Postupi operaciu v Ruzomberku. Chcem sa spytat, ako dlho zostane v nemocnici? Kedy ho klb prestane boliet, aka jazva mu zostane, kedy zacne “normalne” chodit, ci pri operacii strati vela krvi… Zaujima ma vsetko. Dakujem

dobry den mohli by ste mi dat prosim vas niaky kontakt na DR.Rehaka.Pred osmimi. rokmi mi operoval chrpticu.teraz zijem uz dlho v zahranici a chcela by som sa s nim skontaktovat.Mavam ukrutne bolesti.

Dobrý deň! Chcela by som sa opýtať, či by ste mi nevedeli odporúčať dobrého ortopéda v okolí Starej Ľubovne, resp. Popradu. Moja mama má totiž problémy s kolenom. Má gonartrózu. Ďakujem.

Milá Laura, nebojte sa, som siedmy rok po výmene bedrového klbu, absolutne bez problémov. operoval ma Mudr. Marinič, vtedy pracoval v ružinovskej nemocnici. mala som vtedy len 40 rokov. Dnes ten problem zmizol z môjho života, Operácia prebehla bez problémov a 2 mesiace po som bola úplne bez barlí. Dodnes je to fajn, pracujem, chodím bez problémov, mierne športujem. Pánu doktorovi Mariničovi som neskutočne vďačná a odporúčam ho všetkým ako vynikajúceho odborníka.

som 2 mesiace po operácii krížneho vazu a odporúčam sa s ničím neponáhlať…nohu do týždnov neohýnať viac ako 90 stupnov a potom postupne…nie na silu len do bolesti cviky klasické ako sadnúť si na stoličku a druhou nohou tlačiť operovanú nohu pod stoličku …dalej lahnuť si oproti stene…položiť si nohu na stenu a pomaličky stúšťať do bolesti! po 6 týždnoch sa tiež odporúca stacionálny bicykel bez akéjkolvek záťaži!prípravky su dobre wobenzim, ale je to aj dosť drahé a tiež artenal… síce môj doktor, kt. je výborný mi neodporúčil vôbec nič len sa dobre najesť :DD…

Ahoj Romanka, ja mam 21 rokov a prave dnes mi lekar povedak ze aj ja mam morbus Scheurmann. som z toho zufala.neviem ci aj tebe sa z toho zle dycha ale ja mam uz take problemy, ze nemozem ani dlhsie sediet a hlavne ked cestujem sa mi pritazieva:-((( idem aj na dovolenku do grecka a neviem ako to vydrzim v buse:-((((
chcem sa opytat tebe lekar nepredpisal bandaz? mne hej a povedal, ze mi to pomoze fixovat chrbat vystrety najma ked dlho budem sediet a tak.ahoj

Suhlasim, aj mna operoval Dr. Marinic. Som 6 tyzdnov po operacii bedroveho klbu a citim sa fajn. Odporucam ho taktiez.

Prof. Vojtassak pracoval este vlani na sukr. klinike Clinica ortopedica BA. Skuste sa informovat tam.

prajem vam dobry den.volam sa martina a chcem vas touto formou poprosit o radu.mam na nohach haluxy a neviem sa rozhodnut ako pokracovat dalej.stav sa mi zhorsuje a kazdy den mam bolesti.rada by som sa dozvedela o tom viac a hlavne o pooperacnom stave.ake su najcastejsie problemy ako sa to hoji atd…vopred vam dakujem za kazdu odpoved.prajem vam pekny den.martina

Dobry den neda sa mi poslat mail tak pisem takto… mohli by ste mi doporucit nieku dobru kliniku alebo lekara na nedrove klby… bol som v BA, BB a aj v Trnave a niekde sa nevedia dohodnut. Dakujem

Dobrý den!Mám tiež umelý bedrový klb.Pohybu sa nebojte ten klb drží riadne.Práve s pohybom a cvičením sa svaly lepšie napravia a klb bude dobre držať.Prajem vela úspechov.

my sme sa už raz kontaktovali cez ine forum-zdravie.sk,len mi prosím napíšte, ako to prebieha a čo sa tým dá napraviť???

Môj otec potrebuje operáciu bedrového kĺbu. V nemocnici v D.Kubíne musí dlho čakať. Má 79 rokov a počul so, že vo vojenskej nemocnici v Ružomberku to robia kvalitne. Ako dlho sa tam čaká od objednania a u koho sa treba objednať. Ďakujem

Dobrý večer, ja som čakala na operaciu v Ružomberku presne rok. Išla som za Dr Vladimírom Masarykom, či ma bude operaovať a on mi povedal, že budem rok čakať. Som týždeň po operacii.

Macherko menom Jano mäkkým je s ä a nie mekkým nech žije Ľudovít Štúr…:slight_smile:

dobrí deň mám taký problém že ma bolia bedrové klby je to neznesitelná bolest nedá sa mi riadne chodit až to prechádza do krížov už som s toho unavená bola som aj na ortopédii povedala mi že mám posunutý klb že to nieje nič vážne iba to že v staršom veku budem mat bolesti mám len 28 rokov a mám už teraz velké bolesti a čo bude potom velmi vás prosím pomôžte mi čo mám robyt

Dobrý deň. Prosím Vás, mohol by mi Váš otec poradiť ohľadom návštevy solária v prípade dvoch umelých bedrových kĺbov? Mohlo by to tým kĺbom nejak uškodiť? Som po operácii obidvoch kĺbov, jeden skoro 8 rokov a druhý 4roky. Ďakujem veľmi pekne

ahoj Gabika ja mám taký problém že ma bolia bedrové klby a prechádza to aj do krížov vlastne neviem či to bolí od chrbtice alebo len tie klby ani sediet sa mi nedá neviem kedy som sa naposledy vyspala najviac to bolí ked chodím bola som aj na ortopédii povedala mi že mám posunutý klb a ked som jej povedala že ma bolí aj v krížoch tak mi povedala že nech idem na neurologiu dala mi aj tabletky ale nezaberajú prosimta ozvi sa mi Dakujem

ahoj tvol otec je ortopéd mohol by mi pomôct zistili mi že mám posunutý klb beriem tabletky chodím na elektroliečbu nepomáha mi to bolest je strašná dá sa aj iným spôsobom ako sú len tabletky