Ortopedia

Absolútne súhlasím. Primár Kľoc je skvelý.

Dobry den, caka ma operacia BK, svalstvo na tej nohe mam znacne oslabene. Da sa to po operacii cvicenim do povodneho stavu? Mate s tym skusenosti? Mam 46 rokov. dakujem

Z ničoho nemusíte mař strach. Aj ohabnute svalstvo po operaciii peavidelným cvičením sa da do poriadku. Prajem vela trpezlivosti a síl.

Dobrý večer.Čítala som Váš problém,zaujal ma pretože mám s tým veĺké skúsenosti.Nemajte obavy svaly budete mať opať,ja som mala veľké rozdiely nakončatinách až o 5 cm a skrátenie až 7, 5cm.ja so poriadne makala,ak Vám možem poradiť,napínajte stehná aspon 30 krat denne rozdeľte si to na 2 krát denne,aj to pomoze pred operáciou mne tak radil jeden perfektný primár.Kĺb mám už 12 rokov a mam 31 rokov,teraz lietam ako nic sa nestalo,ale pozor musím dávať.Tak nech sa Vám dari.s pozdravom Gabriela

dobry den precitala som si ze ste uz 3 roky po operacii bedroveho klbu,chcela by som sa vas spytat,ci mate po operacii obidve dolne koncatiny rovnako dlhe,lebo ja som pol roka po operacii,predlzili mi pocas operacie jednu nohu o 1.5 cm a preto krivam a zacina ma uz boliet aj ten zdravy klb,lebo mam teraz jednu dlhsiu a jednu kratsiu nohu o 1.5 cm.Bola by som velmi vdacna,keby ste mi prosim odpisali ako to bolo vo vasom pripade,lebo mam iba 27 rokov a velmi ma to trapi.DAKUJEM

Dobry večer, trochu ma zarazilo že Vam nohu nechali dlhšiu.Myslim že to nie je až tak dobre urobené. Ja som po operacii 10 mesiacov a nohu som mala o 4,5cm kratšiu.Teraz mam obe nohy rovnakej dlžky a chodi sa mi dobre hoci mierne bolesti ešte citim. Skuste to riešit s ortopédom čovas operoval že v čom je problem.
Držím Vám palce.

Ahij Gabika, ak avs smiem poprosit čo myslíte pod pojmom , že ste dost makali?, Mate na mysli cvičenie? Ja som po operacii 10 mes., cvičim každy den ale mierne bolesti klbu pocitujem stale aj v noci. Ake cviky ste cvičili? Dakujem pekne.

Prosim vas vie mi niekto pomoct…potrebujem kontakt na DR.JAN KLOC z PO. Caka ma vymena bedroveho klbu za umely a vraj je to dobry doktor. Prosim poradte. Nemam s tym vobec skusenosti a ani v mojom okoli sa nestretavam s nikym kto by o tom nieco vedel. Mam 26r. a strach ze uz nebudem zit plnohodnotne. Prosim

tu je aj moj kontakt 0911 488 114. Milan z Humenneho

Dobrý deň, aj moja mama má problem s klbom. Stále nechodí a kosť sa jej nezrastá. Nezrastá, petože mala pred 10timi rokmi rádioterapiu. Lekári ked ju operovali to vraj nevedeli. Klb jej nevymenili ani pri druhej operácii. Vraj mala problemy s kostami pri klbe a nemali ho kam ako uchytit. Teraz má kratšiu, nohu, bolesti a stale je bez klba a na barlách. Nepochybujem o snahe a dobre odvedenej práce predosleho lekára, ale chcem sa uistiť či sú aj iné môžnosti. Bojime sa o nu a chceme aby tretiu operáciu mala u skutočného odbornika. Viete nám poradiť kto robí aj taketo komplikované operácie najlepšie v Bratislave? Dakujem

Viete mi poradiť dobrého ortopéda aj neurologa v NZ?

Dobry den.ja by som vam vedela poradit dobreho ortopeda ma sice okolo 74 rokov neviem ci este robi ale je to profesor Makai
Frantisek DrSc.Moj ortoped primar s tym profesorom konzultoval o mojej operacii.Makai pracoval na Kramaroch.Neviem ci este tam pracuje.Je este jeden profesor ale neviem ci je v Blave profesor Sosna.Vsetko sa da na internete zistit.Vytukat ortopedi v bratislave.viac uz pomoct neviem
Nech Vam to vyjde.

ahoj…ja som po operacii bedroveho klbu,prvy mi menili v decembri 2008…nohu mi nechtiac predlzili o 4 cm… rozchodila ako tak po 3 mesiacoc,teraz som cerstvo operovana, aj druhy bedrak…po 4 dnoch som sa postavila na nohy samozrejme nie zatazovat…pri operacii im praskla stehenna kost 10 cm…teraz mam rovnake nohy,dlzkovo…bude sa dlhsie zotavovat,pretoze nervy atd su natiahnute…ako keby ste natiahli gumu na silu…s pozdravom evi…ani neviem ci mam napisat kde ma operovali…ale napisem…blava antolska,ottopedia…

ahoj…tak ty si dopadla dobre…mne predlzili nohu o 4 cm, operovali mi bedrovy klb v decembri 2008 ma bollela chrbtica a ten druhy klb sa donicil praskol…druhu nohu mi operovali 21.8 2009…dlzku napravili, hadam bude uz ok…s pozdravom evi

Dobry den.da sa nájsť na internete tel.cislo aspon na spojovateľku nemocnice.nasla som jeho mail
kloc@fnsppresov.sk.

Nic sa nebojte,myslim ze je to v norme.Mne sa napriklad operovana noha skratila o 1,5cm ale dal som si vyrobit podpatenku a tu si vkladam do topanky.Nebolia ma uz ani krize a chodi sa mi urcite lepsie.Skuste tu podpatenku.

Ahoj Gabika, mam 23 rokov a o dva mesiace ma caka operacia na vymenu bedroveho klbu, bola by som rada ak by si mi na seba mohla poslat nejaky kontakt. Mam velmi vela otazok a moc by mi pomohlo spytat sa na vsetky otazky, niekoho kto si tym presiel. Uz teraz mam velke obavy ako vsetko zvladnem. Dakujem Katka

… nie, nie som lekár, mám 60 rokov, ale proste všetko išlo tak , ako to má ísť, tak ma pustili domov. Teraz som sa vrátil s mesačného liečenia v Piešťanoch, a už ani nezbadať, že mám obidva kĺby vymenené. Je to v pohode, bez krívania a bez bolesti.

… joj, to prebehlo času, v starej nemocnici v Košiciach … už som pol roka aj po výmene druhého kĺbu … a v pohode

Mám ísť na operáciu klbu,prosím poslať
kontakt na Ružomberskú nemocnicu dakujem