Otoplastika - plastika odstátych ušníc

Bol som v Chirkoz v BA, nieco cez 500€ a ak ma pamat neklame tak cele to trvalo cca 2 a pol hodky.

este ma napadla dobra rada: nakupte si dopredu detske vyzivy a jogurty, lebo s tym turbanom na hlave toho vela nenajete :wink:

Ali myslela som že si dievča :-). A kto ťa prosim operoval? A len tak pre info nevieš aky chirurgovia tam pracuju? Nevieš mena? Lebo na ich stranke to nie je napisane.

Nevadi… nejako to predycham ;o) operovala ma MUDr. Jana Kubicová - Košťálová, je aj na webstranke, len treba trocha poklikat. Kedy si mala hociaku otazku pytaj sa, rad odpoviem :slight_smile: A mne by niekto mohol poradit, ti skusenejsi, po kolkych dnoch ustupuje bolest a ako sa da aspon trocha komfortnejsie spat s tou kuklou na hlave, dakujeeem!

2 a pol hodiny je neskutočne dlhá doba na operáciu uší!!!

jasne ze operacia netrvala 2 a pol hodky… ja som to ratal Prichod - Odchod :wink: cisto operacia trvala necele 2 hodiny.

Operacia trva max. 1 hodinu ak ju operuje erudovaný plastický chirurg.Neviem čo kto na tom patlá dlhšie.Prajem veľa štastia a pekný konečný výsledok.

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či bol niekto na otoplastike v Roosveltovej nemocnici v BB?

Ahojte. Píšem zas. Konečne som sa dočkala a zoperujú mi to jedno uško ešte raz :slight_smile: A už budem “dokonalá”. Som ani nečakala, že to bude také rýchle a oni že už budúci týždeň :smiley: Mo čo už, neteším sa zase na tie zvuky, ale hádam to zvládnem - je to len jedno uško a aj to len vrch. Len mám obavy, že mi zase dajú bandáž. Čo myslíte? Presvedčím ho, aby mi dal len čelenku, že už nemôžem byť toľko doma? Veď ide len o jedno ucho :smiley: Mali ste tu niektorá taký problém. Ďakujem.

Ivka dostala si môj mail? Nejako im to blbne v azete. Potom sa ozvi :slight_smile: aj ja by som chcela už isť na ešte jednu operáciu, len musim čakať do zimy. Šak v maily som ti to vysvetlila, len neviem, či ti prišiel.

Ahoj, ja mám ten istý problém a idem koncom mája :slight_smile: Nebol s tým žiaden problém a vraj mi dá len tú čelenku, čo som si vtedy kupovala.

Ahoj. Neviem či som správne pochopila. Ideš na reoperáciu? Si predstav, že ja som bola na plastike s uškami už dvakrát (2001 a 2007). No stále mi odstávajú. Vlastne po druhej operácii už len konce. Ale chcela by som ísť tretí krát, no neviem, či to bude ešte možné, kvôli jazvám, ktoré na ušiach ostávajú. Len tak som chcela reagovať, aby aj iní vedeli, že to nie je len tak. Som z toho nešťastná, že sa to ani po druhýkrát nepodarilo.

A bola si v TT, či niekde inde? A mala si na uchu aj nejakú gázu, či len tú čelenku? A to klasická čelenka?

Dostala. Ale nemala som nejako čas odpísať. Ale dnes mám tú konzultáciu, tak ti napíšem, čo som sa dozvedela. Možno by si ani ty nemusela čakať až do zimy :slight_smile:

Tak to ma fakt strašne mrzí. Mne uši v podstate neodstávajú, ide len o to, že je každé iné. Pravé je absolutne dokonalé - ani nie je nalepené na hlave, ani neodstáva. Ale ľavé má iný tvar. Keby som mala obe také, tak mi to nevadí, ale je to proste vidieť. Na tom ľavom sa mi nejako posunula chrupavka a to spôsobilo, že stred ucha som mala viac pri hlave ako vrch. Čiže moje ucho je tak trochu vlnovkové :slight_smile: Ak si to vieš predstaviť :smiley:

Viem si to približne predstaviť. Ale myslím, že ti to opravia. Hádam máš už po tom a podarilo sa. No ja mám proste smolu. Musím zistiť, či sa to tretíkrát ešte vôbec dá a skúsim to, ak áno. Aj ja by som konečne chcela ísť von s vlasmi zviazanými do copíka a nehanbiť sa pri tom. Možno že sa jedného dňa dočkám. Tak držím palce, nech ti to dobre dopadne.

Hmm, tak dúfam, že sa ti to bude dať, lebo to by bolo zlé - peňazí si dala dosť a nemalo by to žiadny efekt :frowning: Ale dúfam, že sa jedného dňa dočkáš. Ja idem dnes na kontrolu, tak som zvedavá, čo povie.

Ahoj aj ja som po plastike a tiež sa mi odlepili vršky. Zvažujem druhú operáciu.
Podávala si to, ako reklamáciu, alebo za to budeš opäť platiť? Ak áno koľko?

Ja som bola asi pre dvomi rokmi v Euroclinic v TT. Musim isť znova, lebo mam trošku každe ucho ine a neodvažim si vypnuť vlasy do copu. Len mi to stale nevychadza s peniazmi, musim si našetriť a isť inam, lebo ten dr čo tam je asi nerada robí opravy. On ma už operovať nechcel, radšej povedal, že su dobre :- (. Lenže ja tam rozdiel vidim a ak som šla na tuto operáciu tak by som ich chcela mať pekne.

Ahojte, aj ja rozmyslam o otoplastike. Nevedel by mi niekto poradit dobreho lekara v Kosiciach, Presove alebo blizkom okoli?