Otoplastika - plastika odstátych ušníc

Ahoj, chcem sa spytat, ci si mohol hybat hlavou, lebo mam ten turban aj ja 3 dni po operacii a obcas mam taky pocit, akoby mi v tych usiach pukalo alebo take divne zvuky obcas ako keby sa mi ozyvali v usiach, tak sa bojim ci nahodou nemozem mat potrhane stehy alebo nieco take?

Bolí to?

Ahojte, chcela by som sa spýtať, či máte niekto skúsenosti s doktorom Bakošom z Nitry? A ak áno, aký je? Robí dobru robotu? Ďakujem.

Ano boli to, asi prve 2 dni najviac take akoby stipanie a palenie, si predstav, ked sa porezes, tak ta to tak stipe a pali no tak to budes citit za usami, ale treba mysliet nato, ze potom budes mat cely zivot pekne uska.

Ahojte, je mozne ze po operacii usi vypadaju vlasy okolo usi, hlavne za uchom? Mne sa to stalo.

Ako dlho vas boleli uši ak ste spali naboku? Ja mám presne rok od operácie a ak spím naboku a chcem sa otočiť, tak to ucho na ktorom som spala ma dosť bolí. Kedy vás to už vôbec nebolelo?

Je mily, starostlivy, no u mna pri plastike dolnych viecok ani po 2,5 mesiaca po operacii nevidim vyrazne zlepsenie, oci opuchnute, vraj sa to este zlepsi, tak cakam, Viera.

Dobrý deň, chcel by som sa opýtať, mám po operácii a uši sú akokeby skamenené, vôbec sa s nimi nedá hýbať, chcel som si natierať za uchom, ale neviem sa tam dostať, ucho mam akoby bolo skamenené. Je to normalné?

Caute, no tak ja som tyzden po zakroku a prave som sa vratila z kontroly. Usi vyzeraju super a absolutne ma pocas tej doby, po zakroku, neboleli, tabletku na bolest som si dala len raz a to tesne po navrate domov, ked sa mi usi, prebrali k zivotu, po tej anesteze to trocha palilo, ale odvtedy ma nic nebolelo. Bola som u pana primara Gubu v ULK a mozem len chvalit. Super pristup, rychly proces a sikovne ruky.

Ahojte, tak ja sa s vami tiež podelím o skúsenosti, možno niekomu pomôžu. Na operácii som bola pred 2 týždňami. Prebiehalo to v poriadku, injekcie premna nebolestivé, myslím si že viac bolí ihla pri darovaní krvi. Čudné zvuky pískanie škrabkanie-fakt na pobavenie pri operácii. Odchádzala som vysmiata, to som ale nevedela aká bolesť príde po odoznení lokálky. Také ostré pálenie. Odporúčam MIG400, paralen nepomohol, ibalgin 200 tiež nie. Turban som mala len taký okolo hlavy, nie krku. Spať sa v tom celkom dalo. Po týždni mi mohol dať už čelenku ale nechala som si radšej ešte obvazy do včera. Hojí sa to super, až priveľmi, cez víkend som si búchala hlavu do vankúša z toho ako to všetko svrbelo… myslím že to bolo hojením a aj tým že už nemám vlasy umyté 2 týždne, takže čelenka padla vhod, len umývanie prichádza do úvahy až o dva dni, po výbere štychov. Ušká vyzerajú krásne, teším sa už ako sa mi úplne zregenerujú. Ešte rada pre tých, ktorí musia byť schopní ukázať sa na verejnosti už krátko po operácii. Ja som musela do školy už po 5tich dňoch. Dala som si na hlavu dala veľkú šatku extravagantne zviazanú na boku, takto som prežila týždeň, menila farby, tak si ľudia len mysleli, že je to módny doplnok :D. To je asi ale rada len pre ženy. Zatiaľ maximálna spokojnosť. Na prípadne ďalšie otázky na ktoré budem môcť odpovedať, rada odpoviem.

Ahojte, boli ste niekto na operácii uší u dr. Paliatku, Križka, alebo Tršku na klinike Snop? Rozmýšlam nad Paliatkom, Križko môže byť tiež dobrý odborník, ale sa mi zdá moc mladý, čo ak ma málo skúseností?

Ahoj, ja k Dr. Kernerovej idem o tyzden na tuto operaciu, mozes mi povedat ako to prebiehalo, aky mala pristup a ci aj teraz po nejakej dobe si stale spokojny s jej pracou? Teda ci sa Ti to nevratilo naspat? Dakujem.

Ja som bola u Paliatku pred 10timi dňami, ešte som si uši nevidela, ale zatiaľ všetko v poriadku… Výsledok uvidím až o týždeň

Veronika už máš dolu obväz? Ako si spokojná s výsledkom operácie? Musíš nosiť ešte čelenku na noc? Alebo cez deň?

Zuzka u koho si bola na operácii?

Obväz mám dolu. Teda obväz som mala 9 dní a čelenku ďalší týždeň. Spokojná nie som vôbec. Jedno ucho mám neprirodzene prilepené ako zlomené, ale to by sa malo ešte upraviť samé. Aspoň dúfam. Ale to druhé mi stále odstáva. Dnes som bola na kontrole a doktor sa tváril, že je to v poriadku a potrebuje to len trošičku korekciu navrchu ucha. Absolútne nie som spokojná s jeho reakciou pretože každý, čo to videl povedal, že je to mám skoro také isté ako predtým. Ešte uvidím po tej korekcií, ale už teraz viem, že to nebude stačiť, pretože to odstáva celé.

Ahoj, mohla by si mi na seba poslat kontakt? :slight_smile:

Prosím Vás, má tu niekto skúsenosti s dr. Valdmanom z Prešova? Chystám sa k nemu a neviem teda či radšej neísť do Košíc? Díky.

Ahojte všetci po plastike, ja mám po operácií 5 dní, bolestí sú len také nárazové a dá sa to vydržať. Ale asi mám na pravej strane zle zaviazané, už ma bolí len pravá strana. Ja mám trošku iný problém, to, že som začala trošku puchnúť do tváre som si zvykla, ale dnes ráno mi už nevidno ani viečka a pri okraji viečok sa mi robia modriny. Vyzerám ako o 50 kg tučnejšia, neviem či mám ísť ku Dr., preväzy mám až za 3 dni a chcem vydržať, aby som nemusela mať znova obvazy ďalší týždeň, ale je to čoraz horšie. Ešte som nevidela ani výsledok a stále samé komplikácie. Mimochodom, počas operácie mi prestala účinkovať lokálna injekcia, takže právé uško som všetko cítila, otras. Preklínala som ten moment kedy som sa na to dala. Cítila som každý dotyk, krv mi tiekla po krku a prístup biedny. Injekciu na umrtvenie mi už ani nechceli dať, lebo vraj nestíhajú a za to som dala 400 eur? Chýbali im vstrebateľné štychy, takže mi ich budú musieť vyberať, neviem ako to zvládnem, keď pravá strana ma bolí stále. Bol niekto z Vás tiež tak moc opuchnutý do tváre, že ledva videl? Ďakujem za info.

Dievčatko, choďte čo najskôr na preväz k lekárovi, čo Vás operoval!