Otoplastika - plastika odstátych ušníc

Na prevaz som nebola, sama som si prestrihla obvaz pod bradou a dávala som si ľadové obklady. Na kontrole som vravela lekárovi čo som urobila a ten ma len pochválil. Už mám obvazy 13 deň a stále mi to nechcú dať dolu. Ani sa neteším na výsledok. Je možné, že kvoli tomu opuchnutiu bude výsledok zlý? Bolesti už dlho nemám, ale ten obvaz ma ťahá a sposobuje to nepríjemné pichanie, hlavne keď si chcem ľahnúť. Bude efekt zlý? Budem mať to pravé uško ako bolo, vobec neverím lekárovi. Nič pre to nerobí, len prevazy stále odkladá aj napriek problémom. Anja poradíš mi? Ďakujem.

Myslite, ze po 4 mesiacoch by som uz mohla ist na reoperaciu? Odstava mi viacej jeden vrch ucha a druhe ucho je pekne a nechcem cakat rok, to je strasne dlha doba.

Mám deň po operácii, ešte všetko v živej pamäti, takže môžem poradiť :wink:

Akurát som došla z operácie. Vôbec to nebolelo len tie injekcie trocha nepríjemné, ale inak úplne v pohode. Ale tie zvuky. :smiley: Teším sa o 2 týždne, keď už uvidím výsledok, aj keď to možno bude bolieť, ale čo už nespravíme pre svoju krásu. :slight_smile:

Lenka a kde si bola na operacii? Uvazujem aj ja o tom, zaujimalo by ma ako rychlo od konzultacie Ti to spravili, dakujem za odpoved.

Ahoj, tak ja som si sama vybrala termín. Bola som tam niekedy začiatkom februára sa objednať, ale mohla som si naplánovať aj oveľa skôr. Čiže záleží to od toho, ako má doktor voľné. Ja som bola u dr. Valdmana v Prešove. :slight_smile:

Dakujem, som myslel, ze niekde v BA, ale aj tak vdaka za info. Snad to zvladnem. :slight_smile:

Ahojte. Mam tyzden po otoplastike, za sebou prvy prevaz a vraj ho budem mat este 2 az 3 tyzdne. Je to normalne? Mam 31 rokov. Suvisi to s tym? Mal niekto nieco take tak dlho?

Pls, ako dlho si mala bandaz hlavy?

Neviem ci to suvisi s vekom, ze chrupavky su tvrdsie, ale ja som bola operovana v 28 rokoch a obvaz som mala dva tyzdne a potom uz len celenku na noc na 6 tyzdnov. A usi drzia uz dva roky. Neviem si to predstavit mat ten obvaz na hlave 4 tyzdne bez umytia vlasov a na PN. Som bola rada, ze som po dvoch tyzdnoch sla do prace, lebo som mala akoze chripku.

No dakujem za spatnu vazbu. Taham teda s obvazom uz 3 tyzden a veru umyvanie vlasov mi veru uz chyba. Pretreli mi vlasy sice nejaky benzinom, aby ma nesvrbela hlava, ale uz sa tesim, ze to konecne dame dole. Potom uz len celenka. Z akeho materialu ma byt? Vdaka

Ahojte, chcem sa poradit, ci ma niekto po otoplastike taky problem ako ja. Som po operacii 2,5 tyzdna, avsak jazva ma boli, ked sa smejem alebo otvaram usta na vacsie susto? Mal niekto takyto problem? Po dlhsom casovom useku to prejde? Prosim poradite mi?

Ahojte, tak ja mám obväz piaty deň dole, síce konečne môžem nosiť vlasy v cope, no výsledok sa mi aj tak nepáči. A stále sa to nejak vracia k horšiemu sa mi zdá. Ľavé som mala horšie a stále mi ostalo horšie, no o niečo je to lepšie samozrejme. No aj tak. :frowning: Som z toho smutná.

Nemusis byt smutna, o pol roka chod znova za tym chirurgom, ktory ta operoval a poziadaj ho o reoperaciu. Ak nebude chciet a mas peniaze, chod inam. Ja som tak bola u ineho, lebo tiez mi usi do pol roka zacalli odstavat aj ked sice menej ako pred tym, ale odstavali. Zaplatila som znova 600 eur a onedlho idem na dalsiu operaciu uz len jedneho ucha, ale teraz k tomuto istemu chir., lebo ten ma neodmietol, inak by so musela ist znova inam.

Ahoj Lenka, si s odstupom casu stale spokojna s vysledkom?

Ahojte, ja som mesiac a nieco po operacii a chcela by som sa spytat ci sa nejako vynimocne starate o jazvy. Neviem sa rozhodnut ci ich nechat volne, aby sa same zahojili alebo pouzit nejake gely alebo masticky. A este by ma zaujimalo ako najdlhsie ste nosili celenku resp. budete nosit, pretoze mne bolo odporucane, aby som ju nosila co najdlhsie a neviem ako to vydrzim. :slight_smile:

Ja som 12 dni po operacii. Operacia bola ok, aj ked jedno ucho som uz ku koncu dost citila palenie a bolest. Usi ma stale bolia. Niekedy mam den v pohode a potom z nicoho nic taka bolest, ze dovidenia. Kedy to prestane? Obvaz mi dali dole po 4 dnoch. Odvtedy nosim uz len celenku. Vlasy som si umyla, tiez po 4 dnoch a umyvam kazdy druhy den a v pohode. Usi mam teraz nadherne, som maximalne spokojna, len som dost v soku, z tejto diskusie, ked som si precitala, ze usi mozu odskocit aj mesiac po operacii? Fuuu, tak to by som tazko predychavala. Stehy mam ist vybrat o 4 dni. No, drzte palce nech mi ostanu krasne. PS: som z Ke.

Ahojte, viete mi odporucit kliniku, resp. lekara v BA, resp. okoli? Vdaka, reps. skusenosti…

Dobry den. Chcela by som sa vas opytat, kolko trvala operacia a ci je potrebna hospitalizacia. Kolko stoji zakrok? Neviete, ci moze absolvovat zakrok 5 rocne dieta? Operacia prebieha v sede, ci v lahu. A to sa pichnu injekcie pri ucho, nic ine sa nedava na stlmenie? Moje dieta je dost zive, tak neviem, ci by to vydrzala. Dakujem za info. Pekny den.

Koho by ste mi prosim odporucili na reoperaciu jedneho ucha? Dr. Hederu, Belovica, alebo Sivacka? Bola som na klinike Snop a mam kazde ucho ine a hambim sa nosit cop, je to akoby som zaplatila za nieco co bolo zbytocne, a chirurg co ma operoval sa samozrejme na mna vykaslal, pretoze reoperacia by bola zadarmo. Stale placem nad tou ludskou lahostajnostou a nezodpovednostou ako vyzera vysledok operacie.