Otoplastika - plastika odstátych ušníc

Ahoj. Ako to, ze sa Ti to vratilo? A to len kvoli tym okuliarom? Ja nosim sosovky. Slnecne si davam, ale davam si ich na celenku a teda mi to vobec nejde na usi.

Poraďte mi prosím dobrú kliniku v BA, na internete som našla esthetic, interklinik alebo mediklinik, ale neviem, podľa čoho sa mám rozhodnúť. Ďakujem.

Ahojte, ja som 2 dni po operácii a mám na ľavom uchu už zápal a dosť to bolí. Má niekto s tým skúsenosti?

Prosim vas, kto bol na reoperaciu, ako dlho mal obvaz? Tak isto ako prvy krat 14 dni? Dakujem za odpoved.

Ano, tak isto 14 dni a dokonca aj okolo celej hlavy aj pod bradou ako prvy krat.

Som už 3 mesiace po operácii a zatiaľ je všetko v poriadku, s výsledkom som spokojná a som rada, že som sa odvážila na ňu ísť, hoci všetky komentáre o rôznych komplikáciách ma dosť vystrašili. Ak by ste mali nejaké otázky, rada sa podelím o skúsenosti, diona99@centrum.sk

Ahojte, ja som podstúpila operáciu pred necelými 3 rokmi. Bola som naozaj spokojná, no v poslednom čase cítim ako sa mi ľave ucho “odliepa” a opäť začína odstávať : ( Myslela som si, že to je na celý život a nie, že budem musieť operáciu opakovať každé 3 roky. Neviem, či to je tak u každého alebo to je spôsobené nekvalitnou “prácou” Má niekto skúsenosti? Dakujem

Mna by zaujimalo, kde mate umiestnenu jazvu. Na zadnej strane usnice? Ako vyzeraju vase uska pri pohlade zo zadu?

Pekny den, tak moja skusenost s usami. Prva operacia, robili mi ju v NR v jednej radsje nemenovanej suk. klinike. 14 dni bandaz, 2 tyzdne celenka, dalsie 2 na noc. Po operaci, prave ucho super, lave uplne pricapene k hlave, nieco strasne. Zevraj sa to po case uvolni, ano trvlao to skoro rok, ale stred je uplne pri hlave a koniec ucha trosku od hlavy. Ale spat k pravemu, to sa po 6 mesiacoch vratilo do povodneho postavenia, tak si viete predstavit, jedno odstava a druhe uplne pri hlave, tak po pol roku, na dalsiu operaciu, v ramci reklamacie s tym, ze to uz bude uplne v poriadku, tak mi bolo povedane, zase dovolenka v praci, kopec penazi v cudu … zase si vytrpiet tu bandaz a vsetko okolo toho, uz mesiac po operaci, bolo to ucho odskocene, ale povedal som si, nech to tak ostatne a kaslem na to, ale ako cas siel, o dalsie 2 mesiace usko zase tam kde predtym! Tak som siel na kontrolu, samozrejme vsetci prekvapeny, ze to sa u nich este nestalo a kedze opkaovanie takej operacie je mozen az po 6 mesiacoch, zase som s tym musel chodit, priznam sa, predtym ked mi odstavali som bol zvyknuty a nemal som z toho take komlexy ako teraz. Prisiel termin 3 operacie, samozrejme lekar macher, ze to je hned spravene, oslabime chrupavku, a dame nejaky specialny steh, ktory nepovoli. Ale preisotou celenku som nosil v kuse cely mesiac. Po mesiaci, prvy den, ucho vyzeralo ako tak, ale postupne cim dalej bolo uvolnene, tak pomalicky sa odklanalo, samozrejme som si to stale fotil, uz som bol z toho naruseny. Teraz 2 tyzdne po tom ako nenosim celenku, je ucho uz dost odkolonene, ale nie tak ako predtym, lenze je to kratka doba, takze za par tyzdnov cakam, ze to bude tam kde predtym. Lutujem, ze som sa na to dal, takto som bol zvyknuty sam na seba, a nevadilo mi to az tak moc, teraz? Vsade kde je zrkadlo sa na seba pozeram a uz som asi fakt chory. Takze som som asi divny jedinec, ked ani na treti krat, to neni take, ako by malo byt.

Ja som si dala roboit usi v Roosweltovej nemocnici v BB asi tak 10 rokov dozadu. Operacia trvala tak 45 min a podielal sa na nej nejaky mlady chirurg a este jeden, este mladsi, ktory sa na mne vlastne ucil. Pred operaciu ma upozornili, ze operovane odstavajuce usi zvyknu “ocskocit” do povodnej pozicie. Pol roka ma tie usi boleli, alebo inymi slovami boli citlive na dotyk. Prve dni boli doslova teror, co sa tyka bolesti. Dva tyzdne som mala obvaz, ktory som v skole zakryvala tmavou hrubou celenkou. Po vytiahnuti stehov so nosila uz len celenku, len tak “pre istotu”. Prve ucho odskocilo po par tyzdnoch, po polroku boli obe kompletne tam, kde aj pred 6-tisicovou operaciou. Dneska zijem v USA a planujem reoperaciu na SK. Zistovala som si od skusenych americkych chirurgov, ci totalny relaps je normalny a vsetci zhodne odpovedali, ze nie je. Tak neviem. Moje uzi maju pekny tvar a odstavaju len 1,5 cm od hlavy, vzdy boli makke, nechapem, preco odskocili. Ale aj tak idem na to.

Riziko je hematom. Videla som usi, ktore zostali po operacii uplne bordove.

Zdravim, bol som na otoplastiku pred dvoma rokmi, predtym som mal dlhe vlasy, aby som to zakryval, po otoplastike som sa ostrihal, vydrzalo mi to asi tyzden a po tyzdni som sa zas rozhodol nestrihat, aby som to mohol zakryvat, doteraz som sa neostrihal na kratko, lebo mi to vadi a teraz po dvoch rokoch som bol za svojou doktorkou, ktora ma operovala, tak povedala, ze mam to dobre “akurat sa mi tam vojde prst” podla jej slov, ze viac sa to neda, neviem ako povedali tebe, tak chcem sa spytat, ako to bolo s pristupom s doktorom pri druhej operacii a tak, dakujem,

Som tyzden po operacii usi a musim napisat, ze zbytocne ma vystresovali prispevky, ktore som precitala na internete. Operovali ma v ProCare v Bratislave. Operacia trvala hodinku, z toho 40 minut sa operuju usi, 2x10 minut sa caka, kym zaberu injekcie. Potom necitit ziadnu bolest, ziadne zvuky, normalne sa rozpravate so sestrickou, s doktorom, ako keby sa nic nedialo. Ked vyprchala anesteza, ziadna velka bolest, jedenkrat som si dala Novalgin, odvtedy ani jednu tabletku. Bandaz na hlave je vzdusna, cize ziadne svrbenie, potenie, vypadavanie vlasov nehrozi. Uska su krasne a pevne verim, ze aj zostanu.

Zdravim, chcem sa spytat, ci si po otoplastike budem musiet uz dokonca zivota davat na ne pozor, aby sa mi nahodou “nezlomili” alebo nieco podobne? Ci budu citlivejsie na dotyk alebo sa vsetko vrati do normalu po nejakom case? Budem mat este niekedy pocit, akoby ani nikdy operovane neboli?

Mne začali opäť trochu odstávať obe uši asi tak po roku, a potom sa to už ustálilo. Bola som na reoperácii (u iného lekára) tak dúfam, že už to bude v poriadku. :slight_smile:

Ak mozem odporucit v BA doktora, tak Dr. Kostalovu, ta mi operovala uska a som maximalne spokojna. Postup je pisany v prispevkoch, ale naozaj netreba sa bat. Nic necitis pocas operacie, nakolko samozrejme mas napichanu anestezu. Dokonca som si odsoferovala domov sama bez problemov, ak pomoze, tak tu je link: www.chirkoz.sk

Ahoj Usiatko, ja by som sa ťa chcela spýtať na to, či ti nebolo nepríjemné počuť zvuky tých operačných nástrojov - kedže píšeš, že ste sa s personálom počas operácie rozprávali. Moja 11 ročná dcéra má naplánovanú otoplastiku na január a ja už teraz mám za ňu strach… aj keď jej o tom samozrejme nehovorím, a ubezpečujem ju, že všetko bude ok. Tiež som vyplašená z týchto komentárov, a Tebe držím palce, aby si mala krásne ušká:-) Ďakujem.

Dadika neboj, dcerka to zvladne a potom si bude uzivat super uska … nie som sice Usiatko, ale odpoviem za seba - tie zvuky pocas operacie nie su az tak neprijemne, mne dali pred operaciou tabletky na ukludnenie, tak snad daju nieco aj vasej dcerke a lekar pocas operacie aj komunikoval / zabaval takze sa to dalo … a bolesti som ja osobne mala cca. den - dva, ale nie velmi extremne (zahnala som analgetikami) a myslim si, ze deti to znasaju lepsie, co som vsak bola prekvapena je, ze tyzden som nemohla moc zuvat, cize jedla som povacsine len polievky, jogurty a kasicky, vsetkym, ktori sa chystaju drzim palce, nech sa to vydari.

Ahojte, som tyzden po otoplastike, dnes som bola na prevazoch a na chvilu som sa pozrela aj do zrkadla. Usi boli samozrejme este take ubolene, zopar modriniek, zdali sa mi opuchnute este, este ich mam aj dost citlive na dotyk. Co ma prekvapilo ale bol tvar. Neviem ci je to tym opuchom, ale stred sa mi zdal trosku dalej od hlavy a vrch a zadna strana (krajna strana) uplne prilepena k hlave. Z predu vyzeraju ako zalomene alebo co. Z boku normalne. Ale bola som dost v strese, videla som sa mozno 5 sekund v tom zrkadle a nestihla som vsetko skontrolovat. Chcem sa spytat, ci je to normalne a ci vlastne este tento tyzden ako budem nosit specialnu celenku, ci sa doformuju este alebo uz ich tak budem mat? Odlepia sa este od hlavy tie vrchy a zadna cast? Kedy vlastne nadobudnu ten spravny vysledny tvar? Ake mate skusenosti? Dakujem vopred za vase odpovede.

Ahoj Laura, chcela by som sa inf ohladom operacie usiek, mozes mi prosim napisat mail na nikola.lencsesova1@gmail.com? dakujem velmi pekne